ONE!CONTACT - Planungsbüro GmbH: modern tarz Evler

Tadilatta güzelleşen ön cephelere 8 farklı örnek

Özlem K. Özlem K.
Loading admin actions …

homify Önce & Sonra sayfamızda bugünkü konuklarımız yapılan yenileme çalışmaları sonucu muazzam düzeyde değişen ön cepheler. Evin göze çarpan ilk unsuru olan ve bu nedenle de ilk izlenimin oluştuğu ana giriş kapılarının ve ön cephelerin önemini bilmeyen yoktur. Evlerimizi bir bütün olarak ele almalı, iç kısımları kusursuz bir biçimde düzenlerken teras, balkon, bahçe ve cepheler gibi dış kısımları göz ardı etmemeliyiz. Bugün sayfamızda konuk ettiğimiz ve komple tadilat sonrası eski hallerinden eser kalmayan bu yapıların ön cepheleri, evlerinin görünümünü değiştirmeyi planlayan okuyucularımız için ilham kaynağı olacaktır. 

1. Önce: Zaman yenilmiş, kötü görünümlü bir ön cephe

Fotoğrafta zaman yenilmiş, kötü görünümlü bir ön cephe görüyoruz. Bu eve kimsenin giresi gelmez herhalde.

1. Sonra: Ahşapla zenginleşen davetkar bir giriş

Sanıyorum ki, temiz bir badananın ve ahşap unsurların halledemeyeceği iş yok! İşin içine birkaç bitki de girince, ortaya işte böyle şık ve samimi bir ön cephe çıkıyor.

2. Önce: Basit bir kır evi; son derece güzel ancak fena halde yıpranmış

Fotoğrafta basit bir kır evi görüyoz. Evin mimarisi çok güzel ancak yapı fena halde yıpranmış. 

2. Sonra: Mükemmel bir peyzaj içinde çağdaş bir yapı

Bu evin bir önceki evin tadilat görmüş hali olduğuna inanmak neredeyse imkansız. Merak edenler için diğer fotoğrafları şu linkte.

3. Önce: Yüz yıllık bir harabe

Fotoğrafta yüz yıl kadar önce inşa edilmiş ancak zaman içerisinde bakımsız kalarak adeta bir harabeye dönüşmüş bir ev görüyoruz. 

3. Sonra: Modern bir aile evi

Yapılan muazzam bir yenileme çalışması sonrası bir yüz yıl daha ayakta kalmayı garantilermiş muhteşem bir ev görüyoruz. Hele bir de içinin fotğraflarına bakın!

4. Önce & Sonra: Muhteşem bir yenileme

Eklenen geniş bir teras ve asimetik pergolası ile tamamen yüz değiştiren bu ev de muhteşem bir yenileme örneği.

5. Önce & Sonra: Kolonyal bir cepheden çağdaş bir cepheye dönüşüm

Fotoğraflarda yer alan bu cephe yenileme örneğinde ise yapının eski halindeki kolonyal stil unsurlar ortadan kaldırılmış ve yapı tamamen modern bir konuta dönüştürülmüş.

6. Önce & Sonra: Muazzam bir değişim

Köşe konumlu bu ev ise el değiştirince komple bir tadilata girmiş ve yapı tamamen elden geçirilerek mimari stiline kadar her şeyi değiştirilmiş. 

7. Önce & Sonra: Yarım kalmış bir inşaatan çıkan kuğu gibi bir ev

Yine muazzam bir örnekle karşınızdayız. İnşaatı bir nedenle yarım kalmış olan ve bu haliyle yıpranan bu kabası bitmiş konut el değiştirince çalışma yetenekli mimarlara teslim edilmiş ve ortaya bembeyaz cephesi, ahşap detaylı garaj kapısı ve mükemmel peyzajı ile bu kuğu gibi ev çıkmış. 

8. Önce: Terkedilmiş bir ev

Fotoğrafta görmüş olduğumuz bu ev ise arazinin müthiş derecede değerli olduğu Japonya'dan. Böylesine güzel bir bahçeye sahip olan köşe konumlu bu evin talibi elbette onu baştan aşağıya değiştirecekti.

8. Sonra: Teras ve bahçelerin planlı dağılımı

Atıl durumdaki bahçeye sahip terkedilmiş ev komple tadilata girince, bahçesi de bir yaşam alanı haline getirilmiş ve yapının iki cephesine de geniş teraslar inşa edilmiş.


Bu yazımızı beğendiyseniz, 'Önce&sonra: Yığınlardan ferah ve cazip bir bahçe alanına dönüşüm' başlıklı yazımız da ilginizi çekecektir.

Bu ön cephe tadilat projelerini siz nasıl buldunuz?
Casas inHAUS: modern tarz Evler

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var? Bizimle temasa geçin!

Ücretsi̇z danişmanlik talep edi̇n

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!