SAKLI GÖL EVLERİ – Saklı Göl Evleri: modern tarz Evler

Türkiye'den nefes kesen 7 köy evi

Homify TR Homify TR
Google+
Loading admin actions …

Bugün büyük şehirlerin telaşından kaçmak isteyenler bir hayli arttı ve bunun için köylere olan ilgi de her geçen gün daha da artıyor. Sürekli yaşamak için olmasa bile şehrin telaşından ve kalabalığından kaçmak ve kafa dinlemek için köy evlerine yönelen modern şehir insanları için farklı seçenekler var elbette. Köy evi deyip geçmemek lazım; doğallığın, sadeliğin ve huzurun ortasında insanın ömür boyu keyifle yaşayacağı farklı yapıdaki evler, doğal malzemeler ve çevrenin güzelliğiyle de birleşince insanda işi gücü bırakıp kırsala yerleşme isteği uyandırıyorlar. Biz de bu yazımızca Türkiye’den nefes kesen köy evlerini sizin için derledik. Bakalım siz en çok hangisini beğeneceksiniz?

1. Ahşap ve taşın dansı

Doğallığıyla göz dolduran bu şahane köy evinde fabrikadan çıkma hiçbir malzeme yok ve her şey tamamen el yapımı! Usta işçiliği ve doğal yapısı ile öne çıkan bu ev zemin katta taş, üst katta ise kütük kullanılarak inşa edilmiş.

2. Şahane bir taş ev örneği

Taş evleri seviyor musunuz? O halde bu eve bayılacağınıza eminiz. Kırmızı kapısı, geleneksel taş işçiliği, doğal taşları ve sokağa sıfır konumuyla restore edilmiş mükemmel bir köy evi örneği!

3. Geniş, ferah ve modern bir model

Dediğimiz gibi tersine göç, yani şehirden köye ve kırsal bölgelere göç son yıllarda oldukça çoğaldı. Bununla birlikte eski köy evlerinin satın alınarak restore edilmesi ve yeniden düzenlenmesi de bir hayli sık görülüyor artık. Bu ev de geleneksel taş işçiliğinin son derece modern bir yorumu olarak göz dolduruyor. Üstelik son derece ferah ve göz kamaştırıcı bir mimariye sahip.

4. Kerpiç ev!

En eski ve en pratik yapı malzemelerinden biri de şüphesiz ki kerpiçtir. Topraktan üretilen kerpiç evler hem ekolojik, hem oldukça düşük maliyetli, hem de nostaljik ve geleneksel dokusuyla samimi ve natürel bir doku arayanlar için harika bir seçenek!

5. Bungalovlar

Köy evi samimiyetine ve doğallığına hasret olanlar için son derece ekonomik seçeneklerden biri de tabii ki tek katlı ahşap bungalovlar. Genellikle tatil beldelerinde pansiyon olarak kullanılan bu tarz yapılar kendisine kırsal bir arazide kır evi yaptırmak isteyenler için de oldukça cezbedici.

6. Kütük ev

Kütük evler hem sağlamlıklarıyla, hem doğal ve karizmatik duruşlarıyla öne çıkıyorlar. Genellikle Amerika’da geleneksel olarak yaygın olan bu tarz kütük evler artık Türkiye’de de giderek popülerleşmeye başladı. Bu resimdeki örnek de ülkemizdeki başarılı kütük ev projelerinden yalnızca biri.

7. Samandan ev olur mu demeyin!

Ve son zamanlarda doğaya karşı duyarlılığın artmasıyla birlikte ev inşaatlarında da her geçen gün daha ekolojik çözümler üretiliyor ve farklı ev projeleri ortaya çıkıyor. Saman evler de son yıllarda oldukça yaygınlaşmaya başlayan ekolojik ve çevre dostu uygulamalardan biri. Üstelik sanılanın aksine son derece sağlam ve güvenli!

Bu yazımızı beğendiyseniz Az parayla ev sahibi olmak isteyenlere ilham verecek 20 minik ev başlıklı yazımıza da göz gezdirmenizi tavsiye ediyoruz. 

Bu köy evi projelerinden siz en çok hangisini beğendiniz?
Casas inHAUS: modern tarz Evler

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var? Bizimle temasa geçin!

Ücretsi̇z danişmanlik talep edi̇n

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!