miacasa: kırsal tarz tarz Evler

Ahşabın 17 tonu: Farklı renklere boyanmış ahşap evler

nihal e. nihal e.
Loading admin actions …

Günümüzde her ne kadar beton yapılar hızla çoğalsa da ahşap evlerin modası geçmedi. Hem maliyetinin düşüklüğü hem de ahşabın doğal bir malzeme olması ahşap evleri cazip kılmaya devam ediyor. Özellikle kırsal yerlerde yaşayanlar için bulundukları ortamla uyumlu olarak ahşap ev modellerini tercih edebilirler. Bununla birlikte ahşap evlerinde kendine has farklı tarzları vardır. Yani ahşap yapı deyince gözünüzün önüne standart bir ev gelmesin. Modern olduğu gibi geleneksel ahşap ev modelleri de mevcut. Yine de tipik bir ahşap yapı düşünelim. Her ne kadar ahşabın tonu evine kendine has bir tarz katsa da ahşap evi boyayarak kolayca görünümünü yenileyebilirsiniz. Bugünkü yazımızda farklı renklere boyanmış 17 ahşap ev örneğini inceledik. Eğer siz de bir ahşap ev sahibiyseniz bu örneklerdeki ren tonlarına göz atarak evinizi boyamayı düşünebilirsiniz.

​1- Pastel tonlar

İlk ahşap ev örneğimiz House Habitat imzasını taşıyor. Sıra dışı bir çatı modeline sahip evin ince ve dar pencereleri var. Dış cephe içinse pastel tonları tercih edilmiş.

​2- Beyaz ve lacivert

The Wee House Company: kırsal tarz tarz Evler
The Wee House Company

Two Bedroom Bespoke Wee House

The Wee House Company

The Wee House Company tasarımı bir diğer ev oldukça ilgi çekici. Zira sadece dış cephe rengi değil çatısı da farklı. Lacivert renkli dış cephesine kontrast oluşturan beyaz çatı ile güzel bir görünüme sahip.

​3- Açık tonlar

Miacasa imzalı bu ev L biçiminde olup son derece sevimli görünüyor. Krem rengi dış cephe rengi kırmızı kiremit kaplı çatısıyla uyumlu.

​4- Koyu kahve

Smart Wood tasarımı kütük ev oldukça heybetli. Kütük kullanımından ötürü zaten dikkat çekici bir ev. Ancak kütük uçlarının beyaza evin ise koyu kahverengiye boyanması daha da ilgi çekiyor.

​5- Çağdaş siyah

Sırada klasik ahşap yapılardan farklı olarak çağdaş bir konut örneği var. Devasa pencereleri olan evin rengi ise siyah.

​6- Kırık beyaz

Siyah çatısı olan evler için en güzel dış cephe rengi hiç şüphesiz beyazdır. Ancak çok keskin bir geçiş arzu etmiyorsanız kırık beyazı düşünebilirsiniz.

​7- Küçük kulübe

Garden Affairs Ltd: kırsal tarz tarz Bahçe
Garden Affairs Ltd

http://www.gardenaffairs.co.uk/our-ranges/log-cabins/

Garden Affairs Ltd

Küçük bir su birikintisine bakan ahşap kulübe beyaz renkli kapı ve pencereleri ile kırmızıdan oluşan bir paletine sahip.

​8- Saman çatı

Garden Affairs Ltd: klasik tarz tarz Bahçe
Garden Affairs Ltd

Thatched Octagonal Summerhouse

Garden Affairs Ltd

Bir başka lacivert renkli ahşap kulübe yine beyaz renkli pencere ve kapılarla tamamlanmış. Ancak sivri saman çatısı hepsinden daha dikkat çekici.

​9- Uçuk mavi

L biçimindeki bir başka ahşap kulübe uçuk mavi tonuyla yumuşak bir renge sahip.

​10- Kiremit rengi

AZRA AHŞAP EVLER – BİLECİK OSMANELİ AHŞAP EV: modern tarz Evler
AZRA AHŞAP EVLER

BİLECİK OSMANELİ AHŞAP EV

AZRA AHŞAP EVLER

Sırada Bilecik’te inşa edilmiş bir ahşap ev örneği var. Çatısından pencerelerine dek hep aynı rengin tonları uygulanmış.

​11- Eğimli çatı

Gök mavisi rengindeki bu ev pastel tonuyla huzurlu bir aile evi tasarımına sahip.

​12- Ahşabın tonları

Resimdeki evde pencere ve teras korkulukları dışında dış cephede doğal ahşap kullanılmış. Zira koyu bir ahşap olduğu için boyaya gerek kalmamış.

​13- Tek renk

Resimdeki iki katlı ahşap ev göz alıcı bir kırmızılığa sahip. Pencerelerinden çatısına dek her noktada aynı ton yakalanmış.

​14- Antrasit

Dış cepheye en çok yakışan tonlardan biri de resimde gördüğünüz ahşap eve ait. Büyük çatısı dikkat çekici.

​15- Yumuşak tonlar

Bir başka açık renkli ev göz yormayan yeşiliyle kişiye huzur veriyor. Büyük pencereleri ve balkonu ile konforlu bir konut.

​16- Çarpıcı mimari

Saman çatılı evlere genellikle kırsal tarzda inşa edilmiş evlerde rastlarız. Bu örnek ise ezber bozuyor. Dış cephe rengi lacivert.

​17- Kırmızı ve beyaz

Son örneğimiz yine kırmızı bir ev.

Bu yazıyı beğendiyseniz 'Yaza hazırlık: 14 şahane bahçe ve teras fikri' başlığını okuyabilirsiniz.

Bu ahşap evlerden siz en çok hangisini beğendiniz?
Casas inHAUS: modern tarz Evler

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var? Bizimle temasa geçin!

Ücretsi̇z danişmanlik talep edi̇n

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!