Artık kurtulmanız gereken 13 eşya | homify

Fiyat talep et

Numara geçersiz. Lütfen ülke kodu, kod ve telefon numarasını kontrol edin.
Gönder' butonunu tıklayarak Gizlilik Politikası okuduğumu kabul ediyor ve paylaştığım bilgilerin talebime cevap verilebilmesi için kullanılmasına onay veriyorum.
Not: privacy@homify.com elektronik posta göndererek onayınızı dilediğiniz zaman iptal edebilirsiniz.

Artık kurtulmanız gereken 13 eşya

nihal e. nihal e.
Lakeview cinema Modern Multimedya Odası London Residential AV Solutions Ltd Modern
Loading admin actions …

Bir yetişkin olmak eğlenceli değil mi? Yatma vaktini kendiniz belirler, istediğiniz zaman dondurma yiyebilir, saatlerce televizyon seyredebilir ve dışarı çıkmak için ebeveynlerden izin almaya ihtiyaç duymazsınız. Tüm bunlar işin güzel yanı, tamamen özgürsünüz. Ancak aynı zamanda kirayı ve faturaları ödemek gibi sorumluluklar da sizin. Yine de bugünkü yazımızda yetişkin olmanın kolay yönlerine odaklanacağız. Örneğin artık kendi evinizi dekore edebilirsiniz. Evi süslemek oldukça eğlenceli bir aktivite. Fakat biraz da temizlik yapmalı. Mesela artık ihtiyacınız olmayan ve evi demode eşyalardan kurtulmalı. Peki neler bunlar? Gelin aşağıdaki listeye göz atalım.

​1. Florasan lambalar

TAHANEA: modern tarz , Modern

Floresan lambalar ucuz olmakla birlikte soğuk ve göz yorucu bir parlaklık yayarlar ortama. Oysa daha sıcak ve samimi bir ortam için sarı ışık çok daha başarılıdır. Ayrıca enerji tasarruflu lambalar içinde de sarı ışıklı olanlar mevcut.

​2. Geçici mobilya

Geçici mobilyadan kasıt mekana işlevsellik veya stil açısından katkıda bulunmayıp yalnızca alan işgal eden eşya parçalarına atıfta bulunuyoruz. Artık bir yetişkinsiniz. Bu nedenle kanepenizin, sehpanızın, raflarınızın ve bunlar gibi sayısız eşyanın yaşam biçiminizi tamamladığından emin olun.

​3. Televizyonun konulduğu masa

Televizyonunuzu hala eskimiş bir masa ya da demode bir dolap üzerinde bulunduruyorsunuz? Bundan hemen vazgeçin. Günümüzde çok yer kaplamayan basit ve şık pek çok tv ünitesi mevcut. Eğer para harcamak istemiyorsanız da pekala duvara asabilirsiniz.

​4. Çerçevesiz resimler

CCBRAND Klasik

Duvarlarınızı süslemek için astığınız size ve sevdiklerinize ait anı fotoğrafları yahut sanatsal resimleri çerçevesiz kullanmak hiç şık görüntü yaratmaz. Çok abartılı çerçeve kullanmanıza da gerek yok. Basit ve temiz bir çerçeve işinizi görecektir.

​5. Çok küçük halı

Sadece sahip olduğunuzu göstermek için yere bir halı sermeyin. Üstelik geniş bir salonda küçük bir halı hiç de estetik durmaz. Oturma odasına koyacağınız halı rengi, deseni ve dokusuyla dekorasyonunuzu tamamlamalı. Ancak bu özellikleri sağlayan bir halı iyi görünür. Pahalı olan değil.

​6. Dar yatak

Wykeham Court by WN Interiors Modern Yatak Odası homify Modern
homify

Wykeham Court by WN Interiors

homify

Çok çalışıyor ve giderek yaşlanıyoruz. Vücudu sağlıklı bir uykudan daha iyi dinlendiren başka bir aktivite ise yok. O halde nasıl olsa kimse görmüyor diye düşünmeyin ve kendinize konforlu bir yatak alın.

​7. Kötü nevresim

Yatakla birlikte çarşaflar da yatak odası dekorasyonunun önemli bir parçasıdır. Yukarıda dediğimiz gibi kimse görmüyor nasıl olsa diye rehavete kapılmayın. Güne iyi bir başlangıç için güzel yatak odası önemli.

​8. Plastik sofra takımları

Plastik tabak bardak akla pikniği getiriyor ilk anda. Plastik bir sofra takımının iyi görünme imkanı yok. Ayrıca çevre dostu olmak istiyorsanız plastik kullanımını azaltmanız gerek.

​9. Kötü çerçeve

Modern Living Room with the Asian Touch Modern Oturma Odası Rosangela Photography Modern
Rosangela Photography

Modern Living Room with the Asian Touch

Rosangela Photography

Çerçevesiz resimlerin kötü durduğundan bahsetmiştik. Ne yazık ki ucuz görünümlü bir çerçeve de aynı etkiyi sağlar. Bu nedenle örnekteki gibi odayla uyumlu bir çerçeve seçin.

​10. Demode sandalyeler

Gerek yemek masasını gerekse mutfak tezgahını tamamlayan sandalyeler nispeten cebinizi yormayacak bir yatırımdır.

​11. Boş raflar

Çiçekler, resimler, hediyelik eşyalar, kitaplar ve diğer aksesuarlar raflarınızı süsleyecektir. Raflarınızın bomboş durmaması için bu tür parçaları akıllıca kullanın.

​12. Yapay çiçekler ve meyveler

İyi görünen ve sahici duran yapay çiçek çok azdır. Bitki yetiştirerek evinize doğallık katabilirsiniz oysa.

13. Koltukla birlikte verilen yastıklar

Koltukla birlikte verilen minderler genellikle tek tip ve sıkıcıdır. Bundan daha iyisini yapabilirsiniz. Farklı boyut, renk ve dokuda minder alın. Zaman zaman değiştirin.

Bu yazıyı beğendiyseniz 'Daha kullanışlı bir banyo için 10 pratik fikir' başlığına göz atabilirsiniz.

Evinizi sadeleştirmekle ilgili bu fikirlere ekleyecekleriniz var mı?
Modern Evler Casas inHAUS Modern

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var?
Bizimle temasa geçin!

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!