Oturma odaları için ideal ve şık 8 ahşap raf sistemi | homify | homify
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:2982:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3

Fiyat talep et

Numara geçersiz. Lütfen ülke kodu, kod ve telefon numarasını kontrol edin.
Gönder' butonunu tıklayarak Gizlilik Politikası okuduğumu kabul ediyor ve paylaştığım bilgilerin talebime cevap verilebilmesi için kullanılmasına onay veriyorum.
Not: privacy@homify.com elektronik posta göndererek onayınızı dilediğiniz zaman iptal edebilirsiniz.

Oturma odaları için ideal ve şık 8 ahşap raf sistemi

Meral Eser Meral Eser
Modern Oturma Odası Amanda Pinheiro Design de interiores Modern
Loading admin actions …

Ahşap, malzeme olarak kolay şekil alabilen natürel bir materyaldir. Maun, kestane, abanoz, akçaağaç, ceviz, meşe ya da maun gibi natürel dokularla mobilya ve raf sistemlerinde estetik unsurlar yakalayabilirsiniz. Mimari elemanlardan mobilya ürünlere, dekorasyonla ilgili birçok alanda zengin doku ve renk alternatifleriyle kullanılır. Oturma odaları için ister modern, ister klasik birçok farklı stil ve tarzda ahşap raf sistemleri tasarlatabilirsiniz. Ahşap raf sistemlerini marangozunuza yaptırabilir, bütçe kontrolünü sağlayabilir, evinize uygun ebat ve ölçülerde muntazam dizayn ettirebilirsiniz. Bu yazımızda oturma odaları için ideal ve şık 8 raf sistemini bir araya getirdik. Şık ve kullanışlı mobilyalara göz atmadan karar vermeyin!

1. Dekoratif açık raflar dizayn edin

Açık raf sistemleri ile şık duvar dekorları oluştururken, hem dekoratif hem de işlevsel mobilya ürünleri olarak değerlendirebilirsiniz. Tv ünitesi için ayrılan alanda duvar dekorunu daha cazip hale getiren ışıklandırma unsurlarına yer verilmiş. Böylelikle dekoratif raflar ışıklandırılarak daha cazip hale getiriliyor. Beyazın zarafetiyle ahşabın sıcaklığı, muntazam ışıklandırma unsurları ile bir araya geliyor. Şık ve göz alıcı duvar dekorları oluşturmak isteyenlere ilham verebilir.

2. Duvar dekorlarıyla bütünleşen Tv ünitesi

Ahşap, natürel bir malzemedir. Dolayısıyla duvar kaplamalarından mobilya ürünlerine kadar birçok alanda uyum ve ahenk içeren doku ve renkleri ile kullanılabilir. Örnek oturma odasında natürel renk ve dokuların uyumu söz konusu. Kahverengi tonları, bej ve krem renklerinin bir araya geldiği oturma odasında ahşap Tv ünitesi ile natürel renkler uyum sağlıyor. Ahşap ve tuğla duvar dekorları ise natürel dokularıyla oturma odasına sıcak bir atmosfer katıyor.

3. Koltukla bitişen açık raf sistemleri

Depolama sistemleri evin neredeyse her alanında ihtiyaç duyulan bir araçtır. Dolayısıyla gerek objeleri sergilemek, gerekse işlevsel amaçlı depolamak için raf sistemleri oldukça kullanışlıdır. Örnek oturma odası dekorasyonunda kullanıldığı gibi basit çizgilerle ahşap raflık ile aile fotoğraflarını sergileyebilir, sanat eserleri ve objeleri burada sunabilirsiniz. İhtiyaca göre sıklıkla kullanılan eşyaların açık raf sistemleri ile depolanması da işlev görecektir.

4. Beyaz ve ahşap

Maun, kestane, abanoz, akçaağaç, ceviz, meşe ya da maun. Modern sistemlerle natürel dokuların ahengini bir araya getiren Tv ünitesi örnekleri oturma odası dekorlarında fark yaratıyor. Aynı zamanda dekoratif vazolar, biblolar, çerçeveli resimleri sergileyebileceğiniz şık ve özenle tasarlanan bir Tv ünitesi.

5. Açık raf sistemleriyle kitaplık

Modern Oturma Odası homify Modern

Oturma odası dekorasyonu ile uyum sağlayan nötr renklerin tercih edildiği kitaplık, çok sayıda açık raf alanı ile zemin alanından tasarruf etmeyi sağlayacak depolama alanı sunuyor. Şık ışıklandırma unsurları ile daha cazip hale gelen kitaplık, estetik bir görünüm sağlamak açısından obje ve sanat eserlerinin sergilenmesi amacıyla da kullanılabilir.

6. Boş ve ölü alanları değerlendirin

Döşeme zemini alanından tasarruf etmek istiyorsanız, duvar dekorlarında boş kalan ve kullanılmayan ölü alanları açık raf sistemleri ile değerlendirebilirsiniz. Ekstra depolama alanı sağlamak için basit çizgilerle modern raflar dizayn ettirebilirsiniz. Duvar dekoru, mobilya ürünleri ve Tv ünitesi ile uyum ve ahenk içeren raf sistemlerinde benzer dokular kullanabilirsiniz.

7. Ahşap panellere monte edilen açık raflar

Genel olarak oturma odasında kullanılan mobilyalar ve zemin renkleri ile uyumlu tonların tercih edildiği bir Tv ünitesi ve raf sistemi dizayn ediliyor. Ahşabın natürel dokusu oturma odasına sıcak bir atmosfer katarken, beyazın zarafetiyle uyumu göz okşuyor. Ahşap panellere monte edilen açık raf sistemleri modern stil dizayn edilmiş.

8. Bar alanı için işlevsel raflar

Ahşap paneller ile monte edilen açık raf sistemleri ile hem şık bir duvar dekoru, hem de işlevsel raflar dizayn edebilirsiniz. Bar alanı için ayrılan bu bölümde, ahşabın sıcaklığı ve natürel dokusu göz dolduruyor. Beyaz bar tabureleri ile kontrast yaratan örnek çalışmada, genel olarak benzer doku ve renkler kullanılmış. Dolayısıyla tek malzemenin ağırlıklı kullanımıyla göz yormayan şık bir dekor oluşturuluyor.

Bu yazımızı beğendiyseniz, ayrıca 'Kendin Yap: İkinci el eşyalarla üretilen 9 ahşap mobilya ürünü' yazımız da ilginizi çekebilir.

Bu ahşap raf örneklerini siz nasıl buldunuz?
Modern Evler Casas inHAUS Modern

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var?
Bizimle temasa geçin!

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!