Ahşapla güzelleşen oturma odaları | homify
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:3688:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3

Ahşapla güzelleşen oturma odaları

Homify TR Homify TR
Mahir Mobilya – Koltuk Takımları: modern tarz , Modern
Loading admin actions …

İnsanoğlunun alet kullanmayı ilk keşfettiği andan itibaren, eline geçen aletle yonttuğu ve şekil verdiği malzeme ahşaptır. Sonrasında avlanmak, ekip biçmek, kendine bir barınak yapmak gibi hemen her amaç için ahşaptan yararlanmıştır. Bu durum birkaç on yıl öncesine kadar da büyük ölçüde böyleydi aslında. Hayatımızı sürdürmek için ihtiyaç duyduğumuz pek çok şey ahşaptan yapılmaktaydı. Dünyanın pek çok bölgesinde insanlar hâlâ büyük ölçüde ahşaptan imal edilmişler konutlarda yaşamaktadırlar. Üstelik bugün sanıldığı gibi dayanıksız, veya örneğin suyla temas ettiği anda derhal bozulan bir malzeme de değildir ahşap. Doğru işlendiği ve doğru yerde kullanıldığı takdirde tahmin edebileceğinizden çok daha uzun süre kullanılabilir özelliklerini korumaya devam edebilir. Bugünse konutlardaki temel malzemenin beton ve çelik gibi ileri teknoloji ürünü malzemeler olmasıyla birlikte, ahşabın kullanımı daha ziyade mobilyalarda yoğunlaşmıştır. Ahşap mobilyaların da son derece uzun ömürlü ve sağlam olduklarını ayrıca belirtmeye gerek yoktur herhalde. Aynı zamanda da son derece şık bir yapıda oldukları da hepimizin malumu. Bu yazımızda ise, oturma odalarında ahşap kullanımıyla ilgili bir derleme yaptık sizin için. Aslında neredeyse istisnasız hepimizin evinde, oturma odalarında ahşap mobilyalar mutlaka bulunuyor. Fakat sizler için seçtiğimiz örneklerde, ahşap sanatının son derece şık örnekleri bulunuyor ve bu yönleriyle de bulundukları mekanı karakterize ettiklerini söylemek sanıyoruz yanlış olmaz.

En doğal haliyle ahşap

Engel & Voelkers Bodrum Modern Oturma Odası Engel & Völkers Bodrum Modern
Engel & Völkers Bodrum

Engel & Voelkers Bodrum

Engel & Völkers Bodrum

Engel & Völkers Bodrum tarafından yakın zamanda lansmanı yapılan ve taş villalardan oluşan projedeki evlerden birinin oturma odasına konuk oluyoruz. Bu projede bütün malzemeler mümkün olan en doğal halleriyle yer alıyor. Ahşap için de bu durum farklı değil. Ortada bulunan geniş sehpa ve diğer ahşap aksesuarlar, doğala en yakın ve en az işlenmiş bir formdalar. Bu da diğer doğal malzemelerle mükemmel bir bütünlük yakalamalarını ve canlandırıcı bir amorfluk sağlamalarını garanti altına alıyor.

Klasik bir dekorasyonda modern bir ahşap yorumu

Televizyon üniteleri özellikle LCD televizyon ve plazmalarını yaygınlaşmasından sonra hayatımıza daha fazla girmeye başlayan mobilyalar. Şimdi gözümüze çok çok büyük görünen eski tüplü televizyonlarımız, genellikle çevresinde bir büfe ya da kitaplığın bulunduğu bir sehpa ya da benzeri mobilya üzerinde dururdu. Fakat kitaplık gibi şık bir mobilya maalesef teknolojiyle beraber hayatımıza giren televizyon ünitelerinde yer bulamadı. TV üniteleri genellikle oldukça sıradan, birbirinin aynı bir görünümde oluyorlar bu yüzden. Son derece klasik ve aynı zamanda eskimeyen bir tarzdaki bu odada ise, ahşap işçiliğinin iddialı bir örneğiyle üretilmiş son derece şık bir televizyon ünitesi görüyoruz. Hem tasarımı hem de kalitesiyle bu ürün grubunda önemli bir zirveyi temsil ediyor. Bu tasarım Sönmez Mobilya Avantgarde Boutique Modoko firması tarafından sunuluyor. 

Tasarımı kadar boyutlarıyla da göz dolduran bir TV ünitesi

Oturma odası Modern Oturma Odası Erol Degim Design Modern
Erol Degim Design

Oturma odası

Erol Degim Design

Burada da bir başka TV ünitesi modeliyle karşınızdayız. Erol Degim Design tarafından tasarlanan bu model ise, birinci sınıf ahşap işçiliği ve iddialı dizaynının yanı sıra, görkemli boyutlarıyla da dikkat çekiyor. Oturma odasının bir duvarını neredeyse bütünüyle kaplayan TV ünitesi oldukça ihtişamlı.

Masif ahşap şıklığı

Trabcelona Design – PAZIL TV ÜNİTESİ: modern tarz , Modern
Trabcelona Design

PAZIL TV ÜNİTESİ

Trabcelona Design

Trabcelona Design imzasını taşıyan bu modelde ise yaratıcı bir tasarımın yanı sıra, en doğal haliyle kullanılan masif ahşabın güzelliği ön plana çıkıyor. Damarlı ahşap dokusu, herhangi bir rengin sağlayabileceğinin çok ötesinde bir karakter katıyor mekana. 

Eskimeyen bir tarz

Mahir Mobilya – Sahara Koltuk Takımı: modern tarz , Modern
Mahir Mobilya

Sahara Koltuk Takımı

Mahir Mobilya

Sade ve şık bir tasarıma sahip bu oturma odasının mobilyalarında Mahir Mobilya imzası bulunuyor. Her türden tasarım anlayışına hitap edebilecek geniş bir kullanım alanı sunan koltuklar, bir duvarın bütünüyle kaplandığı ahşapla birleşince ortaya şık bir kombinasyon çıkmış. Zeminde kullanılan açık renki ahşap parkeler ise bu kombinasyonu tamamlıyor.

Oturma odanız için yeni fikirler arıyorsanız, Oturma odası ve dekorasyon: Nasıl olmalı? yazımıza da bir göz atmanızı tavsiye ederiz. 

Bu ahşap oturma odalarından siz en çok hangisini beğendiniz? Fikirlerinizi yorum kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.
Modern Evler Casas inHAUS Modern

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var?
Bizimle temasa geçin!

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!