Ege'nin incisinde bembeyaz bir ev

Fiyat talep et

Numara geçersiz. Lütfen ülke kodu, kod ve telefon numarasını kontrol edin.
Gönder' butonunu tıklayarak Gizlilik Politikası okuduğumu kabul ediyor ve paylaştığım bilgilerin talebime cevap verilebilmesi için kullanılmasına onay veriyorum.
Not: privacy@homify.com elektronik posta göndererek onayınızı dilediğiniz zaman iptal edebilirsiniz.

Ege'nin incisinde bembeyaz bir ev

Homify TR Homify TR
C.A.ŞEKERCİ ALSANCAK EVİ Modern Mutfak As Tasarım - Mimarlık Modern
Loading admin actions …

Doğrusu bembeyaz bir ev dendiği zaman akla pek çok şey gelebilir. Muhtemelen de ünlü Bodrum evleri gibi dış cephesi beyaz badanalı bir ev canlanacaktır hayalinizde. Ne olursa olsun bembeyaz bir ev denince akla hep iyi şeyler geliyor. Çünkü beyaz saflığın, temizliği, her türden iyi duygunun simgesi olarak anılır ve böyle hissettirir. Şundan hiç şüphe yok ki bu yazımızda tanıtacağımız ev de sizi iyi duygulara sürükleyecek. Ama bembeyaz derken salt bir duvar renginden söz etmediğimizi görünce şaşıracaksınız. Bu evin yalnızca duvarları değil, hemen hemen her yeri bembeyaz. Ege'nin incisi İzmir'in kalbi denilebilecek bir semtinde, Alsancak'ta bulunan bu muhteşem dairenin tasarımında As Tasarım – Mimarlık imzası bulunuyor. Bu temizlik ve saflık timsali eve biraz daha yakından bakmaya ne dersiniz?

Göz alıcı bir oturma odası

C.A.ŞEKERCİ ALSANCAK EVİ Modern Yemek Odası As Tasarım - Mimarlık Modern
As Tasarım – Mimarlık

C.A.ŞEKERCİ ALSANCAK EVİ

As Tasarım - Mimarlık

Neden söz ettiğimizi bu görselle biraz daha iyi anlamışsınızdır. Duvarlar, mobilyalar, aksesuarlar ve diğerleri. Beyaza eşlik etmesi için aralarda kullanılan siyah ve morlar dışında başka bir renkle lekelenmemiş, gerçekten göz alıcı bir oturma odası. Buna karşın tek bir rengin bu kadar yoğun kullanımına rağmen gözü hırpalayan yorucu bir manzara yok ortada. Doğru dokunuşlarla yerinde kontrastlar odaya dengeli bir hava katıyor.

Cam yemek masası

C.A.ŞEKERCİ ALSANCAK EVİ Modern Yemek Odası As Tasarım - Mimarlık Modern
As Tasarım – Mimarlık

C.A.ŞEKERCİ ALSANCAK EVİ

As Tasarım - Mimarlık

Yemek odasında beyaz çizgi devam ediyor. Bütünüyle beyaz sandalyelere özel tasarım kalın camdan bir yemek masası eşlik ediyor. Hemen yan tarafta ise asimetrik dalgalı bir görüntüye sahip büfe bulunuyor. Kontrast yaratacak hafif kırçıllı bir peluş halı ile yemek odası bütünlüğe kavuşuyor.

İnce düşünülmüş detaylar

C.A.ŞEKERCİ ALSANCAK EVİ Modern Koridor, Hol & Merdivenler As Tasarım - Mimarlık Modern
As Tasarım – Mimarlık

C.A.ŞEKERCİ ALSANCAK EVİ

As Tasarım - Mimarlık

As Tasarım – Mimarlık bu evde gerçekten iddialı bir iş çıkarmış. En küçük detayların bile üzerinde durulmuş. Pek çok evde odalar kadar üzerine düşünülmeyen, çoğu kez bir portmanto koyulup geçilen antre bölümü de burada evin genelindeki tasarım çizgisinden nasibini almış. Eflatun yolluk ve metal bir saksı içerisindeki minyatür ağaçsa bu geçiş alanına yaşayan bir mekan havası veriyor. 

Sımsıcak bir yatak odası

C.A.ŞEKERCİ ALSANCAK EVİ Modern Yatak Odası As Tasarım - Mimarlık Modern
As Tasarım – Mimarlık

C.A.ŞEKERCİ ALSANCAK EVİ

As Tasarım - Mimarlık

Elbette yatak odasında da beyaz hakim. Ancak yatak örtüsü ve yastık kılıflarında kullanılan kırık beyaz odanın tekdüze bir yapıda olmasının önüne geçiyor. Vişneçürüğü rengindeki perdeler de hem güzel bir kontrast oluşturuyor, hem de odanın sıcak havasına pozitif bir etki yapıyor.

Modern bir banyo

C.A.ŞEKERCİ ALSANCAK EVİ Modern Banyo As Tasarım - Mimarlık Modern
As Tasarım – Mimarlık

C.A.ŞEKERCİ ALSANCAK EVİ

As Tasarım - Mimarlık

Son derece modern armatür ve vitrifiyelerin yerlerini aldığı banyoda siyah ve beyaz bir arada kullanılarak çağdaş bir görüntü elde edilmiş. Geniş ayna ise hem banyoyu olduğundan daha geniş gösteriyor, hem de aydınlık ve ferah bir hava ortaya çıkmasına olanak sağlıyor. Aynanın solunda bulunan dar raflar ise kapladıkları alan bir hayli küçük olmasına rağmen boylarından büyük bir iş çıkarıyorlar ve banyonun derli toplu kalmasında birincil bir görev üstleniyorlar. 

Hijyen sembolü bir mutfak

C.A.ŞEKERCİ ALSANCAK EVİ Modern Mutfak As Tasarım - Mimarlık Modern
As Tasarım – Mimarlık

C.A.ŞEKERCİ ALSANCAK EVİ

As Tasarım - Mimarlık

Beyaz, saflığın, temizliğin, zarafetin olduğu kadar, hatta belki bunlardan daha da fazla hijyenin simgesidir. Tam da bu yüzden dünyaca ünlü profesyonel şeflerin önlükleri her zaman bembeyaz olur. Ne kadar yoğun çalışırlarsa çalışsınlar, ne kadar zorlu bir iş yaparlarsa yapsınlar hijyenden asla ödün vermezler ve kar beyaz kıyafetleri de bunun belgesi olarak öne çıkar. Aynı sebepten ötürü mutfaklarda da beyaz yaygın tercih edilen bir renktir. Ancak her mutfakta kullanılan her beyaz eşyanın, mutfak dolabının ya da aksesuarın böyle bir sonuç yaratacağını söylemek buradaki emeği küçümsemek anlamına gelir ve bunu yapmayı da hiç istemeyiz. Modern mutfak dolapları, birinci sınıf beyaz seramikten ikili evyesi, ankastre grubu ve her şeyden önemlisi de tüm bunları ustalıkla bir araya getiren ve üstelik bunu evin genel çizgisinden zerre kadar uzaklaşmadan yapabilen tasarımcı eller olmadan bu mutfak böyle olamazdı elbette. Ama gelinen noktada beyazın mutfaklarda nasıl kullanılması gerektiğine dair ders niteliğine bir sonuç ortaya çıktığını söylemek sanıyoruz abartı olmaz. 

Modern Evler Casas inHAUS Modern

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var?
Bizimle temasa geçin!

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!