Klasik şıklık | homify

Fiyat talep et

Numara geçersiz. Lütfen ülke kodu, kod ve telefon numarasını kontrol edin.
Gönder' butonunu tıklayarak Gizlilik Politikası okuduğumu kabul ediyor ve paylaştığım bilgilerin talebime cevap verilebilmesi için kullanılmasına onay veriyorum.
Not: privacy@homify.com elektronik posta göndererek onayınızı dilediğiniz zaman iptal edebilirsiniz.

Klasik şıklık

Homify TR Homify TR
U.K Evi Levent Modern Giyinme Odası STİLART MOBİLYA DEKORASYON İMALAT.İNŞAAT TAAH. SAN.VE TİC.LTD.ŞTİ. Modern
Loading admin actions …

Klasik dediğimiz zaman aklımıza pek çok şey gelebilir elbette. Ama bunların arasında muhtemelen doğru olan anlamlardan biri modası geçmeyen, her dönemde geçerliliği olan ve hatta eskidikçe güzelleşen bir şey olmasıdır. Örneğin otuz ya da kırk yıl, hatta daha da eski bir dönemden kalmış ve hâlâ kullanılır durumda olan otomobillere klasik otomobiller deriz ve bunlar aslında modern teknolojiyle donatılmış en yeni araçlardan bile çok daha kıymetlidirler. Elbette klasik otomobillerde olduğu gibi, klasik mobilyalarda ya da genel olarak klasik tarzdaki evlerde de bunların kıymetini herkes aynı şekilde kavrayamaz. Kimi insanlar için klasikler çok fazla bir şey ifade etmeyebilir. Fakat kaliteden, stilden ve tasarımdan anlayan, bunların kıymetini bilen herkes için klasikler her zaman son derece değerlidir. Klasik bir tarzı bir evde uygulamak da aslında çok kolay bir iş değildir. Her türden mobilya ve dekorasyon malzemesinin oldukça bol bir şekilde piyasada bulunduğu bugünlerde bile klasik bir dekorasyon için gerekli unsurları bir araya getirmek oldukça zordur. Üstelik bunları bir arada uyumlu bir şekilde kullanmak ve ortaya yıllarca eskimeyecek bir tarz çıkarmak, hiç kuşkusuz bir uzman elinin değmesini gerektirir. Bu yazımızda işte tam da bu uzman elinin dokunuşundan nasibini almış harika bir evleri size tanıtacağız. İstanbul'un en eski semtlerinden biri ve yıllar önceki halini korumayı başarmasıyla bugün de son derece cazip bir muhit olan Levent'te bulunan bu evin tasarımı ve dekorasyonunda Stilart Mobilya Dekorasyon imzası bulunuyor. Son dönemde adından sıkça söz ettirmeye başlayan önemli bir firma olan Stilart Mobilya Dekorasyon bu evde gerçekten akılda kalacak ve iddialı bir tasarım ortaya koymuş. Gelin bu iddialı tasarıma biraz daha yakından bakalım. 

Asil bir mutfak

Mutfaklar hiç kuşkusuz her evin en önemli bölümleri arasında ön sıralarda yer alırlar. Pratik ve kullanışlı olmalarının yanı sıra ev sahibinin karakterini ve tarzını yansıtmaları da önemlidir. Klasik tarzın hakim olduğu bir evde ise modern bir mutfakta olması gereken unsurları stille bir araya getirmek doğrusu hiç de kolay bir iş değil. Fakat burada bu işin başarılması bir yana, bunun da çok ötesine geçildiğini, klasik tarzda bir mutfağın nasıl olması gerektiğine ilişkin ders niteliğinde bir sonuç alındığını görüyoruz.

Detaylara yansıyan güzellik

Pek çok insan evlerinin tasarımını yaparken veya yaptırırken ağırlıklı olarak oturma odası, yatak odası, belki mutfak ve banyo gibi belli alanların üzerine düşer ve bazen bütçe bazen vakit darlığından ötürü diğer bölümlerinden üzerinde fazla durmazlar. Oysa bu evdeki durum tamamen farklı. Zeminden duvarlara, dolaplardan aydınlatmalara kadar her detaya yansıyan bir güzellik hakim.

Olağanüstü mutfak dolapları

Mutfak dolaplarında son derece nadir rastlanacak bir kalite ve şıklığın vücut bulduğunu söylemek yanlış olmaz. İnce bir ustalığın adeta sanatsal denebilecek bir yansıması olan bu dolaplar modern mutfak gereçleriyle de uyum içinde olmayı başarıyor. Örneğin dolap grubunun tam ortasında yer alan modern şarap dolabı; aslında iki farklı çağın ürünü gibi görünen bu eşyalar pekâlâ uyum içindeler.

Banyoda ahşap cazibesi

Cam kapılı modern duş bölümünün zemininde kullanılan yüksek kaliteli suya dayanıklı ahşap banyoya cazip bir hava katıyor.

Pratik bir gömme dolap

Gömme dolaplar da evlerimizin unutulan parçaları olmaya başladılar artık. Oysa son derece kullanışlı olan gömme dolaplar, hemen her türden dolaba kıyasla çok daha dayanıklı ve uzun ömürlüdür. Klasik bir tarzı harika bir şekilde yansıtan bu gömme dolap aynı zamanda son derece pratik bir depolama alanı olarak göz dolduruyor.

Uzun ömürlü ahşap merdivenler

Üst kata çıkan merdivenlerde yüksek kaliteli ahşap malzeme kullanıldığını görüyoruz. Evin bu geçiş alanı dahi klasik bir çizgiyi sürdürüyor ve diğer oda ve bölümlerle mükemmel bir uyum yakalıyor.

Bu tasarımı siz nasıl buldunuz?
Modern Evler Casas inHAUS Modern

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var?
Bizimle temasa geçin!

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!