Ucuz ve orijinal bir ev isteyenler için Türkiye'den 6 model

Fiyat talep et

Numara geçersiz. Lütfen ülke kodu, kod ve telefon numarasını kontrol edin.
Gönder' butonunu tıklayarak Gizlilik Politikası okuduğumu kabul ediyor ve paylaştığım bilgilerin talebime cevap verilebilmesi için kullanılmasına onay veriyorum.
Not: privacy@homify.com elektronik posta göndererek onayınızı dilediğiniz zaman iptal edebilirsiniz.

Ucuz ve orijinal bir ev isteyenler için Türkiye'den 6 model

Özlem K. Özlem K.
Kuloğlu Orman Ürünleri – AHSB - AHŞAP EV MODEL B:  tarz Prefabrik ev
Loading admin actions …

Bugünkü yazımızda arsası olan ve üzerine uygun maliyetli, ancak orijinal bir ev yaptırmayı düşünen okuyucularımız için 6 alternatif getirdik. Boyut olarak mütevazi ancak tasarım olarak sıra dışı olan bu ev modelleri kısa sürede inşa edilebilir olmalarıyla da oldukça avantajlı. Kimi sezonluk ev olarak kimiyse yıl boyu rahatlıkla kullanılabilecek olan bu evler ucuz ancak orijinal bir ev yaptırmayı düşünen okuyucularımız için ilham verici  olacaktır. Ayrıca, bu derlememizde yer alan evleri inşa/imal eden inşaat firmaları, marangozluk firmaları veya mimarlık firmaları ile doğrudan iletişim kurarak net yapım süresi, metrekare, fiyat gibi daha detaylı bilgileri öğrenebilirsiniz.

1. Tomruk ev

İlk örneğimiz Ankaralı bir firma tarafından tasarlanıp inşa edilen muhteşem bir tomruk ev. Bu evin diğer ağaç evlerden farkı kalaslardan değil tomruklardan inşa edilmiş olması ile ortaya çıkan rustik görünüm. Görmüş olduğunuz tomruk evin tamamı doğal olduğu için kışın sıcak yazın serin tutma özelliği bulunuyor.

2. Saman ve kerpiç ev

Bu örneğimiz ise ekolojik bir ev! Tamamı ahşap iskelet üzerine saman ve kerpiçten yapılmış olan, fotoğrafta yapım aşamasını gördüğümüz bu evle ilgili daha fazla bilgi ise ’Kerpiç ev: Enerji tasarruflu, çevre dostu ve sağlıklı’ başlıklı yazımızda.

3. Taş ve ahşaptan yapılan ekolojik bir başka model

badem ağacı – Reflections Camp:  tarz Teras
badem ağacı

Reflections Camp

badem ağacı

Ekolojik evlerin temel prensibi mümkün olduğunca yüksek oranda yerel ve doğal malzeme kullanılmasıdır. Yani, ormanlık bir bölgede iseniz ağaçtan, taşın çok olduğu bir bölgede iseniz taştan, kırsal ve çorak bir bölgede iseniz topraktan yararlanmanızın en doğrusu olduğudur. Zaman zaman bu teknikler iç içe de geçebilir. Aslında ekolojik bir ev yapmak istiyorsanız sizi sınırlayan hiçbir şey yoktur. Bu örnekte olduğu gibi toprağı çamur haline getirerek ve ahşapla destekleyerek pekâlâ özgün bir tasarım da üretebilirsiniz. Tek sınırınız hayal gücünüz ve tek gerçeğiniz ihtiyaçlarınız.

4. Taş ev

İDEA BODRUM MİMARLIK – gümüşlük taş evler:  tarz Evler
İDEA BODRUM MİMARLIK

gümüşlük taş evler

İDEA BODRUM MİMARLIK

Taş evler yüzlerce, belki de binlerce yıldır ülkemizde yapılıyor ve kullanılıyor. Geçmişte toprak tabanlı harçlar kullanılarak yapılan bu binalar, bugünse endüstriyel malzemelerle de güçlendirilerek daha sağlam bir hale getiriliyor.

5. 70 bin liraya prefabrik!

TUNA PREFABRİK – Çift Katlı Prefabrik Konut:  tarz Evler
TUNA PREFABRİK

Çift Katlı Prefabrik Konut

TUNA PREFABRİK

İnanılmaz ama gerçek! 105 metrekarelik bu ev ise Bartınlı bir inşaat firması tarafından tasarlanıp imal edilen prefabrike bir yapı. Prefabrik ev deyince eskiden insanların aklıma kağıt gibi duvarları olan, sevimsiz ve kalitesiz görünen evler gelirdi, oysaki artık öyle mi? Muhteşem bir villa görünümüne sahip ekonomik modeller için prefabrik evlere yönelmekte fayda var!

6. Prefabrik ahşap ev

Kuloğlu Orman Ürünleri – AHSB - AHŞAP EV MODEL B:  tarz Prefabrik ev
Kuloğlu Orman Ürünleri

AHSB – AHŞAP EV MODEL B

Kuloğlu Orman Ürünleri

Prefabrik, yani modüler ev piyasası o kadafr genişledi ki, gerçek ahşaptan dahi prefabrik evler yapılıyor, hem de kusursuz bir görünümde. Ankaralı bir marangozluk firması tarafından atölyelerde üretilerek altyapısı önceden hazırlanmış arsaya kısa sürede monte edilebilen böyle bir eve kim hayır diyebilir? Prefabrike ahşap evlerin bir çok avantajı vardır. Atölyelerde önceden üretilerek altyapı çalışması gerçekleştirilmiş yere monte edilen ahşap evlerin yapımı oldukça hızlı. Nefes alan bir malzeme olduğu için, ahşap evler sağlıklı olmasıylada dikkat çeker. Ahşap evler, betonarme evlere göre daha güvenlidir, depreme ve hatta yangına karşı dayanıklılıklarıdır. Fiyatları diğer evlere göre daha düşük olan ahşap evler, izolasyon malzemeleri ile iyi yalıtım sağlanmaktadır

Bu uygun fiyatlı ev modellerini siz nasıl buldunuz?
Casas inHAUS:  tarz Evler

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var?
Bizimle temasa geçin!

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!