StudioBMK:  tarz Yatak Odası

Küçük evlere kullanışlı çocuk odaları için 9 öneri

Homify Homify

Fiyat talep et

Numara geçersiz. Lütfen ülke kodu, kod ve telefon numarasını kontrol edin.
Gönder' butonunu tıklayarak Gizlilik Politikası okuduğumu kabul ediyor ve paylaştığım bilgilerin talebime cevap verilebilmesi için kullanılmasına onay veriyorum.
Not: privacy@homify.com elektronik posta göndererek onayınızı dilediğiniz zaman iptal edebilirsiniz.
Loading admin actions …

Çocuk odası dekorasyonu yaparken göz önünde bulundurmanız gereken birkaç önemli kural var. Bu kuralları birçok kez duymuş olabilirsiniz ancak bu kadar güzel örnekleri ilk kez göreceksiniz! 

Çok sayıda depolama alanı, ferahlık sağlayan bir aydınlatma, güvenli ve kullanışlı mobilyalar, eğlenceli aksesuarlar ve eğitici süslemeler bir çocuk odasının olmazsa olmazlarıdır. Bu yazımızda size, bu olmazsa olmazları en iyi şekilde dekorasyona uygulamış 9 şahane örnek tasarım sunacağız. Küçük odalara da son derece kullanışlı dekorasyonlar yapılabileceğinin kanıtı olan bu tasarımlar size ilham verecek. Çocuk odası dekorasyonu için fikir verecek daha fazla örnek görmek isterseniz ’Bu çocuk odası mobilyalarını başka evlerde göremezsiniz: 6 örnek model’ başlıklı yazımız yardımcı olabilir.     

1. Basit ve minimal bir tasarım düşünün

Kalabalık ve çok fazla eşya barındıran dekorasyonlar dar odalar için pek de uygun olmayabiliyor. Bu nedenle küçük bir odayı dekore ederken minimal bir tasarım anlayışı izlemek daha uygun olacaktır. Kaba ve çok yer kaplayacak aksesuarlar yerine daha ufak ve taşınabilir olanları tercih edebilir ya da aksesuar ve süsleme konusunda çekimser davranabilirsiniz. Kalın başlıkları olan yataklar yerine daha modüler modeller ya da birleşik mobilya gibi alan tasarrufu sağlayan ürünler seçebilirsiniz. Alan tasarrufu sağlayan mobilyalara daha fazla örnek görmek isterseniz sitemizde arama yapabilir ya da mobilya aksesuar uzmanlarımıza size özel çözümler danışabilirsiniz.   

2. Çok fonksiyonlu mobilyalar tercih edin

Birden fazla amaçla kullanılabilen mobilyalar küçük evlerin kurtarıcısı oluyor. Aynı odaya hem yatak hem de çekmece, dolap veya çalışma masası sığdırmak yerine tek bünyede hepsini birden yapabilen mobilyalar bulmanız mümkün. Bu tür çok fonksiyonlu mobilyalar modern görüntüleri ile de dekorasyonlara güzellik katıyor. Hem şık ve işlevsel bir çözüm.

3. Enerjik renkler kullanın

StudioBMK:  tarz Yatak Odası
StudioBMK

Dormitorio 2 camas

StudioBMK

Canlı ve kontrast renkler mekanları olduğundan daha geniş göstermenin etkili bir yoludur. Beyaz bir fon ile ferahlık sağladığınız odada canlı ve enerjik renkler kullanarak, cıvıl cıvıl bir dekorasyon oluşturabilirsiniz. Üstelik bu kombinasyon odayı daha geniş ve modern gösterecektir. Ayna ve sleek yüzeyli mobilyalar kullanarak da odanın enerjisini artırabilirsiniz. 

4. Eğlenceyi ihmal etmeyin

Çocuk odası dekorasyonu yaparken odanın işlevsel özelliklerinin yanı sıra çocuğunuzun ilgisini çekecek ögeleri de düşünmelisiniz. Hayal gücünü ve yaratıcılığını geliştirecek oyuncak ve aksesuarlar çocuk odasının olmazsa olmazıdır. Bu tasarımda kullanılan yatak az yer kaplamasının yanı sıra bütün çocukların hayalini süsleyebilecek bir güzelliğe sahip. 

5. Estetik ile işlevselliği birleştirin

Dekorasyonda kullanacağınız ögeleri seçerken şık ve estetik olmalarının yanı sıra kullanışlı olmalarına da özen göstermeli ve minimum risk taşıyan ögeleri değerlendirmelisiniz. Çarpma, vurma gibi durumlarda çok zarar vermeyecek, sivri kenarları ve cam aksamları bulunmayan mobilyalar ilk tercihiniz olmalı.  

6. Depolama alanlarını ihmal etmeyin

Çocuk odası gibi her an dağılma riski taşıyan bir odayı dekore ederken depolama alanlarına ekstra önem vermeniz gerekecek. Alan tasarrufu sağlayan bu tip birleşik mobilyalar depolama sorununu kökten çözebilir. Bol sayıda dolap ve çekmece barındıran bir dekorasyon hem sizin için hem de odanın küçük sahibi için ideal olacaktır. 

7. Duvara entegre mobilyalar yaptırın

Küçük odalarda dekorasyon yaparken odanın dikey alanlarını ve duvarlarını da kullanmak gerekir. Böylece daha çok alan tasarrufu sağlayabilirsiniz. Duvara entegre mobilyalar küçük odalar için idealdir. Ayrıca gömme dolap gibi depolama çözümlerini de deneyebilirsiniz. 

8. Duvar nişlerinden faydalanın

Dekorasyonda odanın yüksekliğini ve duvarlarını da kullanmak için duvar nişlerinden faydalanabilirsiniz. Raf ve kitaplık olarak harika iş görecek duvar nişlerini yaptırmak sanıldığı kadar zor değil. Eğer odanın mimarisi hazırda duvar nişlerine sahipse işiniz çok daha kolay demektir. Birkaç küçük ışıklandırma çözümü ile bu nişleri muhteşwem depolama alanlarına çevirebilirsiniz.

9. Cıvıl cıvıl renk ve desen kombinasyonları ile odayı ferahlatın

Küçük desenli ve açık tonlarda duvar kağıtları odaları daha ferah gösterecektir. Özellikle canlı renklerin kullanıldığı desenleri seçerek daha iç açıcı bir dekorasyon oluşturabilirsiniz. Böylece, küçük olmasına rağmen son derece dikkat çeken, tarz sahibi bir çocuk odası dekorasyonu oluşturabilirsiniz. 

Çocuk odası dekorasyonu konusunda bu fikirleri siz nasıl buldunuz?
Casas inHAUS:  tarz Evler

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var? Bizimle temasa geçin!

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!