Türkiye'deki evlerden 10 orijinal duvar fikri

Fiyat talep et

Numara geçersiz. Lütfen ülke kodu, kod ve telefon numarasını kontrol edin.
Gönder' butonunu tıklayarak Gizlilik Politikası okuduğumu kabul ediyor ve paylaştığım bilgilerin talebime cevap verilebilmesi için kullanılmasına onay veriyorum.
Not: privacy@homify.com elektronik posta göndererek onayınızı dilediğiniz zaman iptal edebilirsiniz.

Türkiye'deki evlerden 10 orijinal duvar fikri

Homify Homify
Engel & Völkers Bodrum – Engel & Voelkers Bodrum:  tarz Koridor ve Hol,
Loading admin actions …

Ev dekorasyonu sırasında genelde mobilya ve aksesuar gibi öne çıkan ögelere yoğunlaşırız. Duvar dekorasyonu ise düz bir boya veya basit bir renk kombinasyonu ile geçilir. Oysa ki orijinal bir duvar dekorasyonu odanın havasını tamamen değiştirerek, eve hiçbir mobilyanın sağlayamayacağı özellikler kazandırabilir. Taş duvar panelleri, üç boyutlu duvar uygulamaları, rölyef ve kabartmalar, paravan duvar uygulamaları, duvar kağıtları, cam tuğlalar ve taş döşemeler uygun bir kombinasyonla muhteşem tasarımlar oluşturmanızı sağlayabilir. 

Siz de duvar dekorasyonuna hak ettiği önemi vermekten yanaysanız bu yazıda vereceğimiz örnek tasarımlardan ilham alabilirsiniz. Türkiye'deki evlerden 10 şık duvar dekorasyonu derlediğimiz bu yazı, size seçeceğiniz duvar dekorasyonu için yol gösterecek.

Duvar dekorasyonunuz için farklı ülkelerden de fikirler almak isterseniz ’Duvar dekorasyonu için kopya çekebileceğiniz 7 parlak fikir’ başlıklı yazımız size yardımcı olacaktır.  

  

1. Doğal taş görünümlü duvar panelleri

rwiçmimari – salih bey:  tarz İç Dekorasyon,
rwiçmimari

salih bey

rwiçmimari

İç mekanlara doğal ve sıra dışı bir güzellik kazandıran taş paneller son yıllarda oldukça popüler. Doğal taşın duvar kaplaması olarak işlenmesi ve döşenmesi, zor ve masraflı olduğundan hazır panel çözümleri daha çok tercih ediliyor. Farklı renk, desen ve ölçülerde hazırlanan kesme taş döşeli paneller her duvara kolaylıkla uygulanabilir. Pratik ve hızlı bir çözüm olan taş paneller hakkında daha detaylı bilgi almak ve evinize özel çözümler bulmak için döşeme ustaları ile iletişime geçebilirsiniz. 

2. Taş duvar ve duvar kağıdı uygulamaları

Evinin Ustası – Duvar Kâğıtları İle Evinizin Havasını Değiştirin:  tarz Duvarlar,
Evinin Ustası

Duvar Kâğıtları İle Evinizin Havasını Değiştirin

Evinin Ustası

Farklı ve dikkat çeken bir duvar dekorasyonu oluşturmak için taş duvarlardan veya duvar kağıtlarından da faydalanabilirsiniz. Taş döşeme, diğer yöntemlere göre biraz daha masraflı olsa da son derece sağlam ve uzun ömürlü bir çözümdür. Duvar kağıdı ise her duvara uygulanabilen ve sayısız seçeneği olan ekonomik, pratik bir dekorasyon çözümüdür. Bu iki örneğin bir arada kullanıldığı bu tasarımı daha yakından inceleyebilirsiniz.  

3. Taş duvarlara kale gibi bir örnek

Engel & Völkers Bodrum – Engel & Voelkers Bodrum:  tarz Koridor ve Hol,
Engel & Völkers Bodrum

Engel & Voelkers Bodrum

Engel & Völkers Bodrum

Günümüzde, eski zamanlarda kullanılan yapı malzemelerinin modern çözümlerle dekorasyonlarda değerlendirilmesi trend haline gelmiştir. Özellikle mekanlarda otantik, nostaljik, brütal gibi farklılığıyla dikkat çeken özellikler arayanlar, tuğla, kale taşı, beton gibi döşemeleri tercih ediyorlar. Bodrum'da bulunan bu göz kamaştırıcı evin iç ve dış mekanlarında da kale taşı kullanılarak şehrin dokusuna kusursuz uyum sağlayan, modern bir tasarım oluşturulmuş.    

4. Ferforje paravan duvar

NATUREL METAL FERFORJE – FERFORJE LAZER KESİM UYGULAMALARIMIZ:  tarz Ofis Alanları & Mağazalar,
NATUREL METAL FERFORJE

FERFORJE LAZER KESİM UYGULAMALARIMIZ

NATUREL METAL FERFORJE

Meta, ahşap ve ferforje gibi malzemelerin paravan veya perde gibi kullanıldığı açık duvar çözümleri iç mekanları güzelleştirmek için harika bir yol. Hem daha ferah ve havadar hem de daha tarz sahibi bir dekorasyon oluşturmak istiyorsanız siz de bu çözümleri değerlendirebilirsiniz. 

5. Tuğla duvar

Erden Ekin Design – Salon Bölümü:  tarz Oturma Odası,
Erden Ekin Design

Salon Bölümü

Erden Ekin Design

Ahşap ve metal gibi malzemelerle birlikte kullanıldığında kusursuz bir endüstriyel tasarım oluşturabilen tuğla duvarları evin bütün odalarında kullanabilirsiniz. Tuğla döşenmiş hazır paneller şeklinde bulunabilen bu çözümün uygulaması oldukça kolay ve pratiktir.

6. Farklı bir taş döşeme uygulaması

homify:  tarz Oturma Odası,

Kesme taş döşeli panelleri birçok farklı renk ve desende bulabilirsiniz. Pratik bir duvar dekorasyonu çözümü olan kesme taşı klasik ve şatafatlı dekorasyonlara uydurmak diğer taş çözümlere göre daha kolaydır. Eğer dekorasyonunuzda büyük avizeler, parıltılı taşlar, simli kumaşlar gibi ögeler kullanacaksınız duvar dekorasyonuna bu uygulama çok yakışacaktır. 

7. Nişler ve taş döşemeler

Çok boyutlu ve aydınlatmalı bir duvar dekorasyonu modern tasarımlara oldukça iyi uyum sağlıyor. Bu boyutları ve ışıklandırma yuvalarını oluşturmak için öncelikle bir duvar nişi çalışması yapılması gerekir. Duvar nişi oluşturmak zahmetli bir iş gibi görünse de aslında oldukça pratik bir uygulamadır. Raf ve kitaplık olarak kullanabileceğiniz alanlar kazandırarak size eşya tasarrufu yaptırabilir. Üstelik son derece şık bir görüntüleri vardır.  

8. Parke görünümlü duvar kaplaması

Ahşap talaşının reçine gibi tutucu malzemelerle yüksek ısı ve basınçta prenslenmesiyle üretilen ahşap plakalar duvar dekorasyonu için oldukça şık çözümler sunabiliyor. Bu çocuk odası dekorasyonunda odanın bir duvarında bu çözümden faydalanılmış. Modern ve minimal tasarımlara sıcak bir hava katmak için harika bir yöntem. 

9. 3D duvar panelleri

Diva Yapı – 3D GOLD PANEL:  tarz Yatak Odası,
Diva Yapı

3D GOLD PANEL

Diva Yapı

Daha gösterişli tasarımlar arayanlar için bu oda harika bir örnek olabilir. Metal, ahşap, taş, cam veya farklı alaşım malzemeler kullanılarak oluşturulan üç boyutlu duvar dekorasyonları odanın havasını tamamen değiştirebiliyor. Dekoratör veya iç mimarlara danışarak siz de dilediğiniz gibi bir üç boyutlu tasarım yaptırabilirsiniz.  

10. 3D ahşap duvar panelleri

Üç boyutlu duvar panellerine ahşap bir örnek görmek isterseniz bu odayı daha yakından inceleyebilirsiniz. Şık dekorasyonunun yanı sıra farklı duvarları ile de dikkat çeken bu oturma odasında, tasarımınıza ilham verecek çok detay var.  

Bu duvar dekorasyonu örneklerini siz nasıl buldunuz?
Casas inHAUS:  tarz Evler,

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var?
Bizimle temasa geçin!

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!