Sıcak ve samimi bir mutfak için aynen alabileceğiniz 6 fikir | homify
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:3688:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3

Sıcak ve samimi bir mutfak için aynen alabileceğiniz 6 fikir

Meral Eser Meral Eser
Modern Mutfak Emmilia Cardoso Designers Associados Modern
Loading admin actions …

Mutfakta geçirilen zaman, kimileri için günün önemli bir kısmını teşkil eder. Kimi zaman konukları mutfakta ağırlamak ve sohbetten kopmamak gerekir. Hem konuklarımızı ağırlarken, hem de günlük yaşam motivasyonumuzu arttırmak için, mutfakta sıcak ve samimi bir atmosfer yakalamak isteyebilirsiniz. homify sayfalarında sık sık sizlerle pek çok örnek mutfak dekorasyonu paylaşıyoruz. Gerek fonksiyonellik ve gerek estetik açıdan, tam donanımlı ve şıklıklarıyla öne çıkan tasarımlara sahip mutfaklar oluyor. Bu yazımızda sıcak, samimi ve neşeli mutfaklara konuk olacağız.

1. Canlı renkler kullanmaktan çekinmeyin

Mutfaklarda kullanılan klasik renk ve dokulardan uzaklaşmak, canlı renklerle sıcak bir atmosfer oluşturmak istiyor olabilirsiniz. Parlak renklerin kullanımı için uygun zemin tercihleri ile renk dengesi unsuru sağlayabilirsiniz. Mutfak planlayıcıları tarafından dizayn edilen farklı stillerde mutfak modelleri ve alternatifler sayesinde, artık daha çok renk, doku ya da desen dekor alternatiflerine rastlıyoruz. Perdeler ve sandalyelerle renk uyumu ve ahengin yakalandığı mutfak örneğinde, canlı renkleri ön plana çıkaran sade ve beyaz zemin kaplamaları uygulanmış.

2. Küçük mutfaklar için fonksiyonel servis pencereleri

Eğer yeterince geniş ve büyük bir mutfağa sahip değilseniz, servis pencereleri ile oturma alanı ilişkisi kurabilirsiniz. Böylelikle konuklarınızı ağırladığınız zamanlarda, tamamen kopmadan mutfak işlerinizi halledebilirsiniz. Aynı şey çocuklu aileler için de işlevsel bir özellik taşır. Bir yandan çocuklarınıza göz kulak olurken, öte yandan mutfaktaki işlerinizi ihmal etmezsiniz. Sarı ve mavinin muhteşem uyumuyla, nötr renkleri buluşturarak renk dengesi oluşturan şık bir mutfak.

3. Modern mutfaklarda ahşap şıklığı

Ahşabın kasvetli ve karanlık bir atmosfer oluşturan koyu renkli alternatiflerine nazaran, daha sofistike ve modern çizgisiyle şıklık katan örneklerinden biri. Şık aydınlatma aksesuarları ve taburelerle mutfağa dahil, şık bir yemek alanı dizayn ediliyor. Bölgesel aydınlatma unsurları ve ışıklandırma mutfakta önemli ölçüde değişiklik sağlayacaktır. Mobilya ve aksesuarlarla ayrıca kontrast sağlanan mutfakta, beyaz dolaplar ve duvarlarla şık ve ferah bir atmosfer sağlanmış.

4. Detaylarla gelen renkler

Sarı ve saks mavisinin muntazam uyumuyla küçük ama şık bir mutfak. Bu mutfakta duvarlara hareket katar açık raf dizaynları ve detaylardaki renklerle neşeli ve samimi bir atmosfer sağlanmış. Sıcak renklerin mutfak dekorasyonunda kullanılması, açık zeminlerle denge unsuru sağlayacaktır. Eğer canlı ve sıcak renkleri mutfağınızda kullanmak istiyorsanız, buna uygun sade renklerle zeminler tasarlayarak, canlı renkleri daha çok öne çıkarabilir, nötr renklerle sıcak renkleri bir araya getirerek denge unsuru sağlayabilirsiniz.

5. Klasik zarafetten vazgeçmeyenlere

Klasik stilden vazgeçmeyenler için görkemli ve şık bir mutfak. Genel olarak krem renginin mutfak dolapları ve mobilyalarda kullanımı ile ferah ve şık bir mutfak tasarlanmış. Renklerin naifliğinin yanı sıra detaylarda estetik unsurlar gizli. Dolaplarla kontrast oluşturan mermer dokusu ise göz ziyafeti çekmenizi sağlıyor. Mermerin zengin doku ve renk alternatiflerinden faydalanarak, şık aydınlatma aksesuarları, yemek alanını odak alacak klasik stil bir avize modeli ile göz alıcı bir mutfak dizayn edebilirsiniz.

6. Göz alıcı duvar dekorları

Tuğla Duvar Uygulama Rustik Mutfak Doğaltaş Atölyesi Rustik Tuğla
Doğaltaş Atölyesi

Tuğla Duvar Uygulama

Doğaltaş Atölyesi

Sadece tek duvar veya bir kolon zeminini tuğla duvar kaplama alternatifleri ile daha çarpıcı ve çekici hale getirebilirsiniz. Mutfağınızın atmosferini değiştirmek için örnek mutfakta görüldüğü üzere tuğla duvar kaplamaları kullanabilir, aksesuarlar ve şık ışıklandırma unsurları ile daha sıcak ve samimi bir atmosfer oluşturabilirsiniz. Ayrıca, homify'da mutfak planlayıcıları tarafından dizayn edilen birçok farklı stil ve tarzda mutfak modeli bulabilirsiniz.

Bu yazımızı beğendiyseniz, ayrıca 'Küçük evlere tam uyacak 15 küçük mutfak' yazımız da ilginizi çekebilir.

Bu mutfaklardan siz en çok hangisini beğendiniz?
Modern Evler Casas inHAUS Modern

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var?
Bizimle temasa geçin!

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!