10 farklı duşakabin modeli | homify | homify
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:3646:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3

10 farklı duşakabin modeli

Aydin Sanli Aydin Sanli
MAESTA BATHROOM FURNITURE – ARCO  - MAESTA BATHROOMS: modern tarz , Modern
Loading admin actions …

Türkiye'de banyo denince ilk akla gelen şeylerden biri Türk Hamamı'dır. Banyo yapmanın başlı başına bir merasim olduğu bir kültürden geliyoruz. Hamamda geçirilen uzun saatlerin ardından göbek taşında keselenerek ölü hücrelerden arınma, banyo faslı bittikten sonra da ılıklı bölümünde rahatlamayı içeren bir dizi ritüeli barındıran bir faaaliyet olmuştur banyo yapmak bu topraklarda. 

Gelişen ekonomik durumlar evlerde bireysel banyoların yer almasına neden oldu. Ancak eski banyolarda da duş alma geleneği yoktu. Termosifonla ısıtılan banyolarda yine kurnalara doldurulan su maşrapayla dökülürdü ve başlarımız hala eğikti. Duş kültürünün gelmesi ise yaşamın hızlanması ve şofbenlerin ve elektrikli termosifonların ortaya çıkmasıyla oldu. 

Artık banyolarda küçük bir duş alanı yeterliydi ve banyonun diğer kısımlarını ıslatmaya gerek yoktu. Önceleri bu ihtiyaç perdelerle karşılandı ama sonra hayatımıza duşakabin diye bir kavram girdi. 

Bugün homify'da yeni nesil duşakabin örneklerinden oluşan bir seçki hazırladık. Hazırsanız bu modern duşakabinleri incelemeye başlayalım. 

Çerçevesiz cam

Banyo Cam Kapıları Creative Duşakabin Akdeniz
Creative Duşakabin

Banyo Cam Kapıları

Creative Duşakabin

Duşakabinler hayatımıza ilk girdiğinde genelde plastik ve pvc olarak karşımıza çıkıyorlardı. Ama şimdilerde daha ziyade ca duşakabinleri görüyoruz. resimde gördüğünüz örnek ise hiç çerçeve kullanılmadan tamamen camdan mal edilmiş. Ataşehir'deki merkezinde kişiye özel duşakabin çözümleri yaratan Creative Duşakabin firması tarafından üretilen duşakabin keyifli bir duş vaat ediyor. Firma büyük projeler yerine kişiye özel butik projelerde yer almayı tercih ediyor. 

Alüminyum çerçeve

homify: modern tarz , Modern
homify

Banyo Kapı

homify

Denizli merkezli ÖMS Mobilya dekorasyon firmasının imzasını taşıyan bir evde bulunan bu duşakabin ise alaüminyum çerçevesiyle dikkat çekiyor. Duşakabin sürgülü iki kapıdan oluşuyor. 

Krom nikel ve camın uyumu

MAYA Modern Banyo VERA DUŞ Modern

Resimde gördüğünüz duşakabinde ise cam ve krom nikel bir arada ustalıkla kullanılmış. Ortaya çok şık bir kompozisyon çıkmış.

Yerden tavana kadar

Ysk Dekorasyon – BANYO TASARIMI: modern tarz , Modern
Ysk Dekorasyon

BANYO TASARIMI

Ysk Dekorasyon

Resimde gördüğünüz YKS Dekorasyon!a ait evde bulunan duşakabin ise şu ana gördüklerimizden farklı olarak tabandan tavana kadar uzanıyor. Açılır kapanır bir kapıya sahip olan duşakabin son derece estetik görünüyor.

Küçük ve şık

Duşakabinler banyoların büyüklüklerine göre ölçeklendirilebilen ve mekana özel üretilen ürünler. Resimde gördüğünüz duşakabin de küçük duş alanına uygun olarak üretilmiş. Banyoda Dekoset imzası var.

Mermer ve cam

Banyo Tadilatı Minimalist Banyo Banyo Tadilatları Minimalist
Banyo Tadilatları

Banyo Tadilatı

Banyo Tadilatları

Banyo Tadilatları firmasının elindne çıkan bu banyoda cam mermerle olağanüstü bir uyum yakalamış. İki parçalaı cam kapin açılır kapanır kapıdan oluşuyor.

Tavana uzanan kabin

BA DESIGN – House Project: modern tarz , Modern
BA DESIGN

House Project

BA DESIGN

Resimde gördüğünüz duşakabin de tavana kadar uzanıyor. Açılır kapanır kapıya sahip duşakabinin camları dekoratif cam olarak tercih edilmiş.

Türk hamamına kabin

Kerim Çarmıklı İç Mimarlık imzası taşıyan bu banyonun bulunduğu evi daha öncekiyazılarımızdan birinde ayrıntılı olarak gezmiştik. Türk hamamı konseptine sahip banyoda cam kapı sayesinde banyonun sadece belli bir kısmı ıslak bölüm olarak kullanılıyor.

Çerçevesiz

Ispartakule'de bir daire Modern Banyo İdea Mimarlık Modern
İdea Mimarlık

Ispartakule'de bir daire

İdea Mimarlık

İdea Mimarlık imzalı bir evin banyosunda bulunan bu duşakabin de tavana kadar uzanıyor. Çerçeve kullanılmayan kabin çok şık görünüyor.

Küçük kabin

MAESTA BATHROOM FURNITURE – ARCO - MAESTA BATHROOMS: modern tarz , Modern
MAESTA BATHROOM FURNITURE

ARCO – MAESTA BATHROOMS

MAESTA BATHROOM FURNITURE

Resimde gördüğünüz kabin ise alüminyum çerçeveli ve açılıp kapanan iki kanatlı bir kapıya sahip.

Bu yazı ilginizi çektiyse aşağıdaki yazıyı da beğenebilirsiniz:

En iyi 10 banyo dekorasyon fikri

Bu duşakabin modellerinden siz en çok hangisini beğendiniz? Fikirlerinizi yorum kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.
Modern Evler Casas inHAUS Modern

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var?
Bizimle temasa geçin!

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!