Kendi fırınını kendin yap! 10 örnek proje | homify
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:3644:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3

Kendi fırınını kendin yap! 10 örnek proje

umit atdağ umit atdağ
Arquiteto Aquiles Nícolas Kílaris: modern tarz , Modern
Loading admin actions …

Mutfakların vazgeçilmezleri olan ocaklar artık yerlerini şık ve modern tasarımlara sahip fırınlara bırakıyor.  Artık evlerde ev hanımlarının tasarladığı ve kendi elleri ile yaptıkları fırınlar mutfaklarda ve bahçelerde boy gösteriyor. Bu  gün kendi elleriniz ile yapabileceğiniz fırın modellerini inceliyoruz. Birbirinden şık ve harika tasarımlara sahip bu fırınları evlerinizde kolayca yapabilir, mutfaklarınız da, verandalarınız da veya bahçenizde harika bir el yapımı fırına sahip olabilirsiniz. Yemeklerinizi yapabileceğiniz, ailecek keyifli saatler geçirmenizi sağlayacak bu fırınlar homify kendin tasarla sayfalarında yer alıyor. Bu şık ve harika tasarımlara sahip fırınları birlikte inceleyelim.

​Bahçenin yıldızı

outdoor cooking area Rustik Bahçe wood-fired oven Rustik
wood-fired oven

outdoor cooking area

wood-fired oven

Evinizde çok geniş bir bahçeniz olmasa da örnek fırın modelini bahçenin bir köşesine inşa edebilir, yemeklerinizi yapabileceğiniz şık ve bahçeye renk katacak harika bir fırına sahip olabilirsiniz. Bahçenin bir dekoru gibi duracak olan bu fırını kolaylıkla inşa edebilirsiniz.

Veranda için fırın modeli

Verandanızda yaz ve bahar aylarında keyif yapan biriyseniz bu fırın modelini  veranda köşesine inşa edebilir, kırmızı tuğlanın doğal güzelliği ile verandanızda ağırladığınız misafirlerin hayranlığını kazanabilirsiniz.

Tuğla estetiği

Isı yalıtımı ve doğal estetiği nedeniyle  tuğladan yapacağınız fırın evinize renk katacağı gibi görsel açıdan da katkı da bulunacaktır. Bu fırın modelini tercih ederek hem fırın malzemelerini estetik bir şekilde muhafaza edebilir hem de harika bir fırına sahip olabilirsiniz.

Modern fırınlar

Salon ortasında yer alan şöminenin arkasına modern bir fırın tasarımı yapabilir, hem şömine hem fırın ortak bir baca ile kullanılabilir. Böylece estetik ve modern bir fırına sahip olmuş olursunuz.

Küçük ev modelleri

Fırın için ideal genişliğe sahipseniz  örnek ev modelindeki fırını tercihe edebilir, geniş bahçe içinde bahçe dekoru olarak kullanabilirsiniz. Tasarımı size ait olacak olan bu fırını istediğiniz kadar yüksek yapabilir, çok bölmeli bir fırına sahip olabilirsiniz.

Taş fırınlar

Clad your Braai in Stone The Braai Man Kolonyal
The Braai Man

Clad your Braai in Stone

The Braai Man

Taş kullanılarak yapılan fırınları bahçeleriniz de tercih edebilir, şık ve estetik bir fırından çok daha şirin bir fırına sahip olabilirsiniz. Bahçe içinde yapacağınız taş fırınlar bahçeyi de daha görsel yapacaktır.

Mutfak fırınları

Mutfak içinde niş alanlar oluşturarak fırını bu alana inşa edebilir, zarif bir mutfak içinde zarif bir fırın sahibi olabilirsiniz. fırın kapağını renkli tasarladığınız da mutfak içinde estetik bir dekor gibi görünecek ve mutfağın zarafetini artıracaktır.

Geleneksel fırınlar

Köylerde görmeye alıştığımız fırınların bir örneğini evinizde veya veranda içinde uygulayabilirsiniz. Tip proje olarak yapacağınız bu fırın için tuğla kullanmanız mutfak veya veranda estetiğine katkı da bulunacağı gibi ısı yalıtımı ile size avantaj sağlayacaktır.

Tezgah altı fırınlar

Mutfak tezgahı altında şirin bir fırın sahibi olmak istiyorsanız resimdeki fırın modelini tercih edebilir, mutfak içinde fonksiyonel bir tezgaha sahip olabilirsiniz. Renkleri ve tasarımı ile harika bir mutfağa sahip olmak için bu fırını tercih etmelisiniz.

Fonksiyonel tasarımlar

Mutfak içinde fonksiyonel bir tasarım yaparak hem fırın hem de aksesuarlarınızı sergileyeceğiniz bir fırına sahip olmak için resimde yer alan modeli birebir kopyalayabilirsiniz.Doğal ve yeşil bir fırına sahip olmak hem mutfağınızı daha görsel hale getirecek hem de sizi mutlu edecektir.

Bu fırınları siz nasıl buldunuz?
Modern Evler Casas inHAUS Modern

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var?
Bizimle temasa geçin!

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!