Karadeniz kıyılarından 6 enfes müstakil ev

Fiyat talep et

Numara geçersiz. Lütfen ülke kodu, kod ve telefon numarasını kontrol edin.
Gönder' butonunu tıklayarak Gizlilik Politikası okuduğumu kabul ediyor ve paylaştığım bilgilerin talebime cevap verilebilmesi için kullanılmasına onay veriyorum.
Not: privacy@homify.com elektronik posta göndererek onayınızı dilediğiniz zaman iptal edebilirsiniz.

Karadeniz kıyılarından 6 enfes müstakil ev

Özlem K. Özlem K.
Murat  Kaya Mimarlik Ltd. Sti. – Konutlar:  tarz Evler, Modern
Loading admin actions …

Karadeniz bölgemizde kıyı şeridinin genellikle dar olması ve arazinin eğimi nedeniyle yataydan ziyade dikey yerleşimler oldukça artmaya başladı. Arsaların son derece değerli olduğu bu bölgemizde müstakil evleri köyler dışında görme olasılığı gitgide azalırken birkaç mimarlık firması ve inşaat firması meraklıları için muhteşem müstakil ev projeleri çizip bunları inşa ediyor.

Bu müstakil ev projelerinden 6 tanesini bugün sayfalarımıza taşıdık. Amerikan tarzı mimarileri ile dikkatleri çeken bu evler sundukları konforlu yaşam ile ön plana çıkıyor. Gelin her biri bir diğerinden güzel bu 6 eve tek tek göz atalım.

Geniş bir terasa ve bir de balkona sahip beyaz ev

İlk örneğimiz Bartın'dan. Tıpkı gerçek Amerikan evleri gibi ahşap ve yonga panel kullanılarak inşa edilen bu evlerin dış cepheleri ise siding adı verilen ahşap paneller ile yatay olara kaplanıyor. Bu yapılar tıpkı ağaç evler gibi doğal malzemeden üretilmiş oldukları için son derece sağlıklılar ve sürdürülebilir mimari standartlarına uygunlar. 

Fotoğrafta görmüş olduğumuz bu sade ve şık ev için beyaz renk tercih edilmiş. Geniş terasının üstüne geniş bir balkon yer alıyor. Özenli bir peyzaja sahip olan geniş bir bahçe içinde konunlanmış olan bu evin terası son derece konforlu bir biçimde döşenmiş.

Kuleli bir Amerikan stili ev

Köşesinde yer alan altıgen şeklindeki kule tipi yapısı ile tipik bir Amerikan Queen Anne (Kraliçe Anne) mimari stiline benzeyen bu yapıda ise açık sarı tonu ile beyaz renkler tercih edilmiş, şingılları (shingle) ise koyu renkli. İngiltere'de Queen Anne mimari stili 18. yüzyılın başlarına tekabül edip İngiliz Barok'unu ifade etse de, Amerikan Queen Anne revival olarak adlandırılan ve fotoğraftaki örnekte de görüldüğü türde yapıların mimarisini ifade etmek için kullanılan stil Amerika'da özellikle 1880 ile 1910 yılları arasında oldukça yaygınlaşmış, sonra da geleneksel Amerikan evi mimari stillerinden biri olarak popülerliğini sürdürmüştür.

Üç katlı geniş bir villa

Bu örneğimiz ise üç kat üzerine kurulmuş, geniş ve gösterişli bir villa. Bu yapının sütunlar ile destelenmiş geniş bir terası ve daha ince sütunlar ile desteklenmiş genişçe bir balkonu var. En üst katta ise balkon yok ancak Fransız balkonu olarak adlandırılan zemine kadar inen ve komple açılabilen bir pencere ve pencerenin önünde korkuluklar var.

Uçuk pembe renginyle sevimli mi sevimli bir ev

Bazen hiç aklımıza gelmeyen renkler harika birer dış cephe rengi oluşturabiliyor, tıpkı fotoğrafta görmüş olduğumuz bu ev gibi! Biri bana gelip uçuk somon rengi ev yapacağım dese, sanırım bu fikrini gözden geçirmesini öğütlerdim ancak mimari stil ve renk uyumu öyle bir şey ki, olmaz diye düşündüğünüz bir renk o ev için tam olarak kusursuz olabiliyor. Bu ev yine Amerikan kolonyal revival stili olsa da, bana ahşaptan inşa edilen eski Türk evlerini hatırlattı. 

Bu sefer ise gri tonlarında bir müstakil ev görüyoruz

Bu sefer ise gri bir ev görüyoruz. Diğer örneklerde de gördüğüz gibi, bu evde de siding kaplama var ve tipik merikan evi mimarisine sahip. 'Ahşabın 17 tonu: Farklı renklere boyanmış ahşap evler' balıklı yazımızda birbirinden güzel ve şaşırtıcı renklre sahip evler görebilirsiniz.

Bu ev de gerçekten Karadeniz'de!

yücel partners – GÜRSOY COTTAGE:  tarz Evler, Kırsal/Country Ahşap-Plastik Kompozit
yücel partners

GÜRSOY COTTAGE

yücel partners

Geldik son örneğimize. Fotoğrafta görmüş olduğumuz bu ev bir film setinden fırlamış Amerikan banliyö evi gibi görünse de, aslına Ordu'da! Yerel bir mimarlık firması tarafından tasarlanan yapı harman tuğla duvarları, ince uzun verandası, kapalı grajı ve şingıl kaplı eğimli çatısı ile tipik bir Amerikan çiftlik evini andırıyor.

Bu evler arasında sizin favoriniz hangisi oldu?
Casas inHAUS:  tarz Evler, Modern

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var?
Bizimle temasa geçin!

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!