​Taş ev düşkünlerinin aklını alacak 6 örnek | homify

​Taş ev düşkünlerinin aklını alacak 6 örnek

제주도 하도리 주택, ZeroLimitsArchitects ZeroLimitsArchitects Modern Evler
Loading admin actions …

Hiçbir zaman modası geçmeden taş evlere gelenekselden moderne dek pek çok stilde inşa edilebiliyor. Sizin için seçtiğimiz 6 taş ev örneği ise tek kelimeyle muhteşem.

​1-İtalya’da geleneksel ahşap ev

İlk örnek tamamen doğal bir ortam içinde inşa edilen sevimli bir ahşap ev örneği. Ahşap panjurlarıyla geleneksel dokuyu hissettiren ev, rustik tarzın nadide bir modelini teşkil ediyor.

​Tamamen ahşap

Taş evin iç kısmı büyük oradan ahşaptan yapılma. Cila veya boya yapılmamış ham ahşap görünüm doğallık hissi güçlendirmiş. Görüldüğü üzere iç mekan dar, bu nedenle açık plan tercih edilmiş. Ön tarafta mavi bir kanepe ile şöminenin bulunduğu oturma odası var. Daha arkada mutfak görünüyor. Aynı zamanda merdiven de mevcut.

​Tavan arasında banyo

Rustik evin banyo diğer odalar gibi küçük. Çatı katına yapılmış tıpkı evin geneli gibi ahşap ağırlıklı. Sadece zemin ve küvette fayans kullanılmış. Koyu yeşil kare fayanslar ahşapla uyumlu bir renk seçimi. Küvetin üçgen pencere manzarası da sürpriz.

​2- Dış cephede aydınlatma farkı

Taş dokuyu daha öne çıkarmak için akşamları aydınlatma aracılığıyla taş detayları vurgulamak iyi bir fikir.

​Etnik yatak odası

Sıvasız duvar dokusu, dolap yerine nişler, dağınık ve loş aydınlatma, tül cibinlik ve son olarak geleneksel tekstil örtüleriyle yatak odası size Anadolu’da olduğunuzu hissettiriyor.

​3- Taştan çatı

Sırada geleneksel örneklerden oldukça uzak sıra dışı bir taş ev var. Minimalist bir tasarıma sahip evin dış cehpesi büyük ölçüde doğal taşlardan oluşuyor. Öyle ki evin çatısı da taştan yapılmış.

​Geometrik şekiller

Evin salonu resimde görüldüğü üzere çok şık ve modern dekore edilmiş. Karşılıklı duran siyah deri kanepelerin ortasında beşgen biçiminde üç adet sehpa ile geometrik şekilli bir halı yer alıyor. Salonun her iki duvarında da geniş camlar mevcut. Televizyonun yanında bulunan büyük mermer şömine ise çok şık bir model.

​Bahçeli banyo

Evi ilginç kılan özelliklerden biri sıra dışı banyosu. Geniş banyoda kabinsiz ve zeminden daha alçak bir duş ve bir duvar boyunca ilerleyen enfes bir bahçe bulunuyor. Güzel manzara sayesinde yıkanmak çok daha keyifli.

​4- Kırmızı tuğla taşlar

İngiliz mimarisine uygun bir şekilde tasarlanmış taş ev kırmızı rengiyle tam anlamıyla göz dolduruyor. İki katlı bina şehir içinde yer alan nostaljik bir ev.

​Çok amaçlı oda

Fotoğrafta evin hem salonunu hem de yatak odasını bir arada görüyoruz. Çünkü bu odalar arasında herhangi bir duvar ya da bölme bulunmuyor. Bunun sebebi evin bir restorasyon çalışmasından geçip günümüze uygun hale getirilmesi.

​5- Göl manzaralı taş ev

Akdeniz stilinde inşa edilmiş taş ev, yaz-kış her mevsime uygun muhteşem bir yapı. Etrafını çevreleyen yeşillik ve göl manzarası evi daha da cazip kılıyor.

​Yatak odası

Evin yatak odası ilginç dekoru kadar çatısıyla da dikkat çekiyor. Zira kütükten yapılma ahşap çatı çok heybetli. Bunun dışında yatak odası benzersiz bir tarza sahip. Yatağın arkasına eklenmiş çalışma masası, sandalye ve köşedeki ayaklı lamba yaratıcı parçalar. Yatak odası küçük olmamakla birlikte mevcut alan en iyi şekilde değerlendirilmiş. Yatak örtüleri ile duvarın bordo rengi titiz seçimler.

​6- Lüks ve gizemli

Son örneğimiz yalnızca özel partiler için kullanılan bir butik otel. Uzaktan görünümü bile etkileyici yapının acaba için nasıl?

​Cam çatı

Görüldüğü üzere geniş ve görkemli iç mekan partiler için eşsiz bir seçenek. Cam çatısından devasa avizesine dek her bir parça çok özenli.

Bu yazıyı beğendiyseniz 'Bir Fransız mutfağının renkli dönüşümü' başlığına göz atabilirsiniz.

Bu taş ev örneklerini siz nasıl buldunuz?

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var?
Bizimle temasa geçin!

Öne çıkan makaleler