Pronil – Yaşama Mekanı:  tarz Oturma Odası

Salonda uyumlu renkleri seçmek için Türkiye'den 6 örnek

Meral Eser Meral Eser
Google+

Fiyat talep et

Numara geçersiz. Lütfen ülke kodu, kod ve telefon numarasını kontrol edin.
Gönder' butonunu tıklayarak Gizlilik Politikası okuduğumu kabul ediyor ve paylaştığım bilgilerin talebime cevap verilebilmesi için kullanılmasına onay veriyorum.
Not: privacy@homify.com elektronik posta göndererek onayınızı dilediğiniz zaman iptal edebilirsiniz.
Loading admin actions …

Ferah ve şık bir salon dekorasyonu için, konfor ve rahatlık kadar renk, doku, desen ve malzeme de ön planda olacaktır. Görsel açıdan estetiği ön plana çıkaran tekstil ürünleri alternatifleri mobilya ürünleri ve aksesuarlar, perdeler ve halı unsurunda tercihleri etkileyebilir. Huzur veren dingin bir atmosfer oluşturmak isteyebilir, natürel renk ve dokulara yer verebilirsiniz. Daha sıcak bir atmosfer oluşturmak için sıcak renklerle denge unsuru sağlayacak bir renk paleti oluşturabilirsiniz. Modern çizgilerle nötr renkler ve sıcak renkleri bir araya getirebilir, sıcak ve soğuk renk denge unsurunu sağlayabilirsiniz. Bu yazımızda Türkiye'den birbirinden güzel salon dekorasyonu örneklerini bir araya getirdik, ilham veren fikirler bulabilirsiniz.

1. Ahşabın estetik dokusu ve zarafeti

Geniş salonlar için natürel dokularla huzur veren bir atmosfer oluşturabilirsiniz. Salon, rahatlık ve konfor açısından ön çıkacağı gibi, zeminlerde ve mobilyalarda tercih edilen dokular ve renklerle de ön çıkabilir. Yemek alanı ile oturma alanını bir arada tasarlandığı bu salon örneğinde ahşabın natürel renklerle uyum ve ahengi ön plana çıkıyor. Döşeme zemininden duvar dekorları ve mobilya ürünlerine kadar benzer ahşap doku ve renginin tercih edildiği salında kahverengi tonları ile natürel dokuların uyum ve ahengi ön plana çıkıyor.

2. Ferah ve şık

Pronil – Yaşama Mekanı:  tarz Oturma Odası
Pronil

Yaşama Mekanı

Pronil

Beyazın zarafetiyle modern ve şık mobilyaların kullanıldığı bu salonda, şık duvar dekorlarıyla ışıl ışıl aydınlatma aksesuarları kullanılmış. Duvar dekorlarını öne çıkaran resim çerçevelerinde dekorasyonla uyumlu beyaz çerçeveler kullanılmış. Ahşap döşeme zemini ve tavan uygulamaları ile modern stil dizayn edilen salona uyum ve ahenk katan açık renk tonları kullanılmış. Işıl ışıl aydınlatma aksesuarlarıyla beyazın hakimiyeti tüm salon dekorasyonunda fark yaratıyor. Dekoratif bitki ve çiçeklerle beyaz vazolarla şık bir yemek alanı dizayn ediliyor.

3. Kontrast renkler

SK ARCHITECTURAL VISUALIZATION – Modern Salon (Modern Living Room):  tarz Oturma Odası
SK ARCHITECTURAL VISUALIZATION

Modern Salon (Modern Living Room)

SK ARCHITECTURAL VISUALIZATION

Renklerin cazibesiyle her salon dekorasyonunda fark yaratmak mümkün. Öncelikle kontrast renklerin ön plana çıktığı bu salonda, siyah duvarlar beyaz koltuk takımını ön plana çıkarıyor. Aynı şekilde duvar resimleri ile sanata yer açarak oluşturulan şık duvar dekorları için de renklerin ahengi ve cazibesi ön planda. Canlı ve sıcak renklerle uyumlu halı modeli ile aksesuar detayları, desen ve dokular ön plana çıkıyor.

4. Nötr renkler

Tepeli İç Mimarlık – Tema İstanbul Evi - Halkalı - Konsept Proje Çalışması:  tarz Oturma Odası
Tepeli İç Mimarlık

Tema İstanbul Evi – Halkalı – Konsept Proje Çalışması

Tepeli İç Mimarlık

 Huzur dolu, sıcak ve dingin bir salon atmosferi oluşturmak istiyorsanız, dekorasyonda bazı püf noktaları gözden kaçırmamak gerekir. Duvar zeminlerinden ışıklandırma unsurlarına, uygulanacak stil ve tarza göre nötr renklerle beyazın uyum ve ahengini ön plana çıkarabilirsiniz. Grinin farklı tonlarıyla beyazın muntazam uyumunun yakalandığı bu salon, konforlu ve rahat modern mobilya ürünleriyle döşeniyor. Sıcak bir atmosfer katması açısından ahşap döşeme zemini ve dekoratif bitkilerle şıklık tamamlanıyor.

5. Uyum ve ahenk

Tepeli İç Mimarlık – Sultan Makamı Konakları - Çengelköy:  tarz Oturma Odası
Tepeli İç Mimarlık

Sultan Makamı Konakları – Çengelköy

Tepeli İç Mimarlık

Işıklandırma unsurlarından tavan dekorlarına, mobilya ürünlerinden aksesuarlara muntazam uyum ve ahengin yakalandığı geniş ve ferah bir salon. Çok fazla eşya ya da aksesuara gerek yok. Hem ferah hem de renklerin cazibesiyle sıcak bir atmosfer oluşturmak isteyenler için parlak ve cesur renkleri ön plana çıkaracak, uygun sade zemin renklerini tercih edebilir, salon dekorasyonunda kullanılan renk paleti üzerinden uyum ve ahenk yakalayabilirsiniz. Ayrıca, homify'da dekoratörler tarafından dizayn edilen birçok farklı stilde proje bulabilir, ilham veren fikirler edinebilirsiniz.

6. Natürel renkler

CESE HOME CONCEPT – Oturma Odası:  tarz Oturma Odası
CESE HOME CONCEPT

Oturma Odası

CESE HOME CONCEPT

Sonbaharı çağrıştıran natürel renklerle son derece şık ve özenle tasarlanan bir salon. Dökülen yapraklarla şık zemin dekorları oluşturulmuş. Konfor sunan modern koltuk modelleri ile şık aydınlatma aksesuarlarındaki detaylar uyum ve ahenk içeriyor. Duvar dekorları için uygulanan taş zemin kaplamaları natürel dokularla oldukça uyumlu. Ahşap döşeme zemini ve taş duvar zarafeti bir araya getiren bu örnekte, aksesuarlarla da şıklık ve estetik bir araya geliyor.

Bu yazımızı beğendiyseniz, ayrıca ’Hesaplı, pratik ve kolay: Evinizi daha davetkar hale getirecek dekor fikirleri’ yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Bu salon dekorasyonu örneklerini siz de beğendiniz mi?
Casas inHAUS:  tarz Evler

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var? Bizimle temasa geçin!

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!