Kırlarda bir evim olsun diyenler için 10 düşük bütçeli alternatif

Fiyat talep et

Numara geçersiz. Lütfen ülke kodu, kod ve telefon numarasını kontrol edin.
Gönder' butonunu tıklayarak Gizlilik Politikası okuduğumu kabul ediyor ve paylaştığım bilgilerin talebime cevap verilebilmesi için kullanılmasına onay veriyorum.
Not: privacy@homify.com elektronik posta göndererek onayınızı dilediğiniz zaman iptal edebilirsiniz.

Kırlarda bir evim olsun diyenler için 10 düşük bütçeli alternatif

Homify TR Homify TR
reitsema & partners architecten bna:  tarz Evler, Kırsal/Country
Loading admin actions …

Son yıllarda hem sosyal medyada, hem basında, hem de çevremizde sıklıkla şehirden kaçma hikâyeleri duyuyoruz. Özellikle büyük şehirlerde yaşayan ve yoğun tempolu işlerde çalışanların aklında hep emeklilik hayali olarak kırsal bir alanda huzurlu ve sakin bir ev sahibi olma hayali yatıyor artık. E haksız da sayılmayız değil mi? Modern hayatın pek çok getirisi olduğu tabii ki su götürmez bir gerçek. Ancak bu getirilerin yanında stres, telaş, yorgunluk, kalabalık, doğadan uzak kalmak ve teknoloji içinde boğulmak gibi dezavantajlar da var elbette. Dolayısıyla da hepimiz tatillerimizi ve emeklilik günlerimizi geçireceğimiz doğayla iç içe bir yaşam hayalini kuruyoruz. Hatta bazılarımız yeterli birikime sahip olduğunda emekliliği beklemeden şehrin telaşesini terk etmeyi ve huzuru bulmayı planlıyor. İşte bu yazımızda da kırlarda bir evim olsun diyen okurlarımız için modern, şık ve göz kamaştırıcı 10 düşük bütçeli alternatifi derledik.

1. İki katlı ve mütevazı bir model

İki katlı evlerin her zaman tek katlılardan daha pahalı olduğunu düşünüyor olabilirsiniz ama aslında imar izni açısından oturma alanı daha küçük bir alan değerlendirilebildiğinden ötürü özellikle arazi alıp ev yaptırmak isteyenler için bu örnekteki gibi mütevazı tasarımlı iki katlı ev modelleri çok daha ideal olacaktır.

2. Tasarım her şeydir!

Unutmayın, bir evin küçüklüğünün ya da büyüklüğünün aslında estetik açıdan hiçbir önemi yok! Farklı ve sıra dışı tasarımlar her zaman mimari açıdan öne çıkan modeller yaratıyor. Bu örnekte de eğimli çatı fikri, hem fonksiyonel ve pratik hem de ekonomik bir çözüm sunarken aynı zamanda oldukça albenili bir dış cephe görünümü de yaratıyor. Ayrıca dış cephe duvarlarındaki  desenler de sıradan bir evi güzelleştirmenin en ideal yollarından biri.

3. Yüksek tavan her şeyi değiştirir

Basık tavanlı bir ev ile yüksek tavanlı bir ev arasında adeta dünyalar kadar fark vardır. Hem yaşam kalitenizi yükseltmek, hem yaşam alanlarınızı çoğaltmak, hem de küçük metrekarelerde yaşanabilir, şık, modern ve aynı zamanda ekonomik çözümler üretebilmek için tavanı yüksek tutabilecek bir mimari ya da çatı modeli tercih etmelisiniz.

4. Basit ve etkileyici

homify:  tarz Evler, Rustik

Bu örnekteki ev ise aslında kendini anlatan şahane modellerden biri. Son derece basit bir tasarıma sahip olan bu ev, düz çatısı sayesinde geniş bir terasa sahip, ahşap duvarlarsa inşaatın çok pratik ve basit olduğunu gösteriyor. Yazlık bölgeler için mükemmel bir alternatif değil mi?

5. Konteyner evler

Yeni nesil prefabrik ev modellerinden biri olan konteyner evler de son zamanların en revaçta fikirlerinden biri. Eğer farklı konteyner evleri incelemek ve ilham almak istiyorsanız Ucuz, hızlı, pratik: İç mekanlarıyla birlikte 5 prefabrik ev başlıklı yazımıza da mutlaka göz gezdirmenizi öneriyoruz.

6. Doğal malzemeler

Eğer seçtiğiniz bölge kış aylarında soğuk oluyorsa o halde doğal malzemelerle korunaklı bir ev yaptırmak en ekonomik ama aynı zamanda dayanıklı ve ideal seçeneklerinizden biri demektir.

7. Mobil ev!

Evinizi dilediğiniz zaman bir kamyona bağlayıp taşıyabilmek harika olurdu değil mi! Bu mobil ev sayesinde bu bir hayal değil!

8. Ahşap kulübe

Facit Homes:  tarz Ahşap ev, Modern
Facit Homes

Timber Clad Exterior

Facit Homes

Eğer doğanın içinde çevreyle uyumlu bir yaşam sürdürmek isterseniz ahşap evlerden başkasını düşünmemenizi öneriyoruz.

9. Prefabrik evler

Fabrikada modüler olarak üretilen ve bu sayede de eşsiz bir hızda inşa edilebilen prefabrik evler de kırsal ve yazlık evler için ekonomik ve pratik modellerin başında geliyor.

10. Kerpiç köy evleri

Eski köy evlerini kerpiçten yapılmasının elbette bir nedeni vardı! Hem çok ucuz, hem doğal afetlerde güvenli, hem de doğa dostu olması… Bugün modern bir anlayışla kerpiç evleri de kusursuz hale getirmek mümkün!

Bu düşük bütçeli evlerden siz en çok hangisini beğendiniz?
Casas inHAUS:  tarz Evler, Modern

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var?
Bizimle temasa geçin!

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!