Oturma odası dekorasyonu için etkili 13 ekonomik fikir

Fiyat talep et

Numara geçersiz. Lütfen ülke kodu, kod ve telefon numarasını kontrol edin.
Gönder' butonunu tıklayarak Gizlilik Politikası okuduğumu kabul ediyor ve paylaştığım bilgilerin talebime cevap verilebilmesi için kullanılmasına onay veriyorum.
Not: privacy@homify.com elektronik posta göndererek onayınızı dilediğiniz zaman iptal edebilirsiniz.

Oturma odası dekorasyonu için etkili 13 ekonomik fikir

Meral Eser Meral Eser
Lucia Manzano:  tarz Oturma Odası
Loading admin actions …

Bahar geldi ve evin atmosferini değiştirmek ya da tazelik ve canlılık katmak isteyebilirsiniz. Salon ve odaların havasını değiştirmek, küçük dokunuşlarla sanıldığından daha hesaplı ve kolay. Evin görünümü değiştirmek için büyük masraflar etmeye ve yeni mobilyalar satın almaya gerek yok. Bu yazımızda estetik dokunuşlarla hem ekonomik, hem de alan tasarrufu yapmanızı sağlayacak bazı dekor fikirlerini derledik. Daha fazla beklemeden birbirinden güzel oturma odası modellerini ve dekoratif fikirleri gözden geçirelim.

1. TV ünitesi için ahşap panel

TV ünitesi ve plazmalar salonların vazgeçilmezi haline geldi. Ahşap panel kullanarak modern stil TV ünitesi dizayn edebilir, evinizde uygulayacağınız alana göre tasarlayarak dekorasyonda fark yaratabilirsiniz.

2. Farklı ebatlarda resim çerçeveleriyle duvar dekorları

Renk, malzeme ya da doku uyumu yakalayarak aile fotoğrafları ya da resimlerle farklı ebatlarda çerçeveleri kullanarak, şık bir duvar dekoru oluşturabilirsiniz.

3. Alan tasarrufu sağlayan ahşap raf sistemleri

Duvarlara estetik katan dekoratif objeleri sergilemek ve aynı zamanda döşeme zemini alanından tasarruf sağlamak için ahşap raf sistemleri ile duvar dekorları oluşturabilirsiniz.

4. Dekoratif bitkilerle ferahlık ve tazelik

Her eve yakışacak ve dingin bir atmosfer oluşturmanızı katacak dekoratif bitkilerle ferahlık ve tazelik katabilirsiniz. Ayrıca, homify'da dekoratörler tarafından dizayn edilen birçok farklı stilde evlerin projesi bulabilir, ilham veren fikirler edinebilirsiniz.

5. Şıklık katan yeni tül perdeler

Perdeler bir evin çehresini tamamen değiştirebilir. Daha dingin bir atmosfer oluşturmak ya da zemin dokuları ve örnekleri daha da öne çıkarmak için yeni ve şık tül perde modellerini gözden geçirebilirsiniz.

6. Dekoratif nişler

Daha modern ve estetik bir görünüm sağlamak için duvar nişleri oluşturabilir, işlevsel amaçlı değerlendirebilirsiniz.

7. Aynalar

Ev dekorasyonu yapılırken mekanlara derinlik katan dekoratif aynalarla duvar dekorları oluşturabilirsiniz. 

8. Renkli yastık ve minderler

Oturma odasında bir değişiklik yapmak istiyorsanız, yastık kılıflarını değiştirerek evin havasını değiştirebilirsiniz. Daha renkli ve çarpıcı bir etki oluşturmak için zengin doku ve desen alternatiflerini gözden geçirmenizi tavsiye ederiz. 

9. Tek duvarı boyayın

Bir odanın atmosferini değiştirmenin en kısa yollarından biri, elbette duvarın boyanmasıdır. Mevsimsel değişiklikler yapmak ve baharı canlı renklerle karşılamak isteyenler için dekorasyonla uyumlu renk alternatiflerini gözden geçirebilirsiniz.

10. Doğal ışık ve aydınlatma unsurları

Doğal ışık vazgeçilmeziniz olsun! Aydınlık ve ferah bir oda, her zaman renklerin ve dokuların daha da ön plana çıkmasını sağlayacaktır. Ferah bir etki oluşturmak için doğru ve ölçülü ışıklandırma unsurlarını gözden geçirin.

12. Tuğla duvar dekorları

Tuğla duvar yüzeyinin natürel dokusu ahşap döşeme zemini ile uyum sağlarken, şık ışıklandırma unsurları ile duvar dokusu ve natürellik ön plana çıkacaktır.

13. Farklı renk ve desenlerle uyum ve ahenk

Bhavin Taylor Design:  tarz Oturma Odası
Bhavin Taylor Design

Hampstead Heath Apartment

Bhavin Taylor Design

Uyum, sadece benzer mobilya ve aksesuarlarla sağlanmaz. Renklerin ve desenlerin cazibesini öne çıkaracak aksesuarlar, tekstil ürünleri ve objelerle çarpıcı renklerin uyum ve ahengini ön plana çıkarabilirsiniz.

Bu yazımızı beğendiyseniz, ayrıca ’Minik ve hesaplı ama bir o kadar da güzel 6 ev’ yazımız da ilginizi çekebilir.

Bu dekorasyon fikirlerini siz nasıl buldunuz?
Casas inHAUS:  tarz Evler

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var?
Bizimle temasa geçin!

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!