Statement Kitchens:  tarz

Mutfaklarınıza cazibe katacak alternatif duvar dekorları ve ilham veren fikirler

Meral Eser Meral Eser
Google+
Loading admin actions …

Doğru mobilya seçimi dekorasyonda son derece önemlidir. Dekorasyonu tamamlayıcı niteliğiyle şık duvar dekorları oluşturabilir, estetik unsurlarla duvar kağıdı modellerini alternatif fikirlerle değerlendirebilirsiniz. Mutfak duvarlarını göze hitap edecek malzeme, doku, desen ya da natürel öğelerle dizayn edebilirsiniz. Bu yazımızda mutfak duvarlarına cazibe katacak alternatif duvar dekorları örneklerini derledik, ilham veren fikirler bulabilirsiniz.

1. Doku ve malzemelerin uyumu

Nötr renklerle natürel dokuların bir araya geldiği son derece şık modern bir mutfak. Retro etkilerle şık bir mutfak dizayn edebilir, ahşap duvar kaplamalarıyla bütünleştirebilir, uyum sağlayan doku ve malzemeleri kullanabilirsiniz.

2. Tuğla duvar konsepti

Statement Kitchens:  tarz
Statement Kitchens

Wentworth Kitchen Units in Alabaster with black granite worktops and cranberry wall tiles.

Statement Kitchens

Tuğla duvar görünümü verecek fayanslar kullanabilir, farklı renk alternatiflerini deneyebilirsiniz. Siyah ve beyazın uyumuyla sıcak bir atmosfer oluşturmak isteyenler için tuğla duvar konsepti ilgi çekebilir.

3. Parlak fayanslar

Raycross Interiors: modern tarz Mutfak
Raycross Interiors

Mr & Mrs H, Kitchen, Byfleet Village, Surrey

Raycross Interiors

Derinlik katan saydam yüzeyler ve beyazın ferah bir atmosfer oluşturmasıyla daha geniş ve aydınlık bir atmosfere kavuşuyor. Nötr grilerle beyazın uyumunun yanı sıra, parlak fayanslar hem göze hitap eder hem de derinlik katar.

4. Mermer zarafeti

Porcel-Thin: modern tarz Mutfak
Porcel-Thin

Compact kitchen with marble tiles

Porcel-Thin

Dönemsel izlerle modern öğeleri bir araya getirebilir, mermerin zarafetini duvar dekorlarına taşıyabilirsiniz. Ayrıca, homify'da mutfak planlayıcıları tarafından dizayn edilen birçok farklı stil ve tarzda mutfak modeli bulabilirsiniz.

5. Mozaik

Natürel dokulardan etkilenenler için zengin renk ve doku alternatifleriyle mozaik kaplama modelleri, şahane duvar dekorları oluşturmanızı kolaylaştıracaktır. Beyaz mutfak dolaplarıyla kontrast oluşturan mozaik duvar dekorları oldukça şık ve zarif görünüyor.

6. Duvarlarda sadelik

Beyazla natürel renkleri bir araya getiren son derece şık ve zarif bir mutfak. Renklerin ahengi mutfak dolapları ve tüm duvar dekorlarıyla gözü okşuyor. Natürel renklerle duvar dekorları oluşturmak isteyenler için kahverengi tonları, krem, kırık beyaz ve bej renkleri ahenk yakalamanızı kolaylaştıracaktır.

7. Kara tahta boyası ile duvar dekoru

AvoCADo : iskandinav tarz tarz Mutfak
AvoCADo

Apartament w Krakowie – kuchnia

AvoCADo

Hem işlevsel hem de estetik yönden kara tahta modelleri, ister duvarlarınıza ister ahşap dolap kapakları ya da paravanlara dizayn edilebilir. Kontrast renklerin ferah ve dinamik bir atmosfer oluşturduğu aşikar.

8. Beyazın zarafeti ve dinamik atmosfer

Özellikle küçük mutfaklar için beyazın zarafeti ve derinlik katan unsuru işlevsellik katacaktır. Daha ferah ve aydınlık bir atmosfer için beyazı ağırlıklı kullanmaktan çekinmeyin. Beyazın zarafetiyle fark yaratın.

9. Taş duvar

Marcello Gavioli: rustik tarz tarz Mutfak
Marcello Gavioli

BioMalta RAL 7010 Grigio Tenda

Marcello Gavioli

Sıcak bir atmosfer oluşturmak isteyenler için akıllara kazınacak rustik bir mutfak. Natürel dokuları ağırlıklı kullanmak isteyenler için ahşap mutfak adası ve kirişler, muazzam taş duvar zarafeti ile bütünleşen bir görünüm sağlıyor. Dönemsel izler taşıyan mutfakta açık ahşap raf sistemleri işlevsel amaçla kullanılıyor.

Bu yazımızı beğendiyseniz, ayrıca 'Mutfak düzeni sağlayacak 12 akılcı depolama fikri' yazımız da ilginizi çekebilir.

Bu duvar dekoru fikirlerini siz nasıl buldunuz?
Casas inHAUS: modern tarz Evler

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var? Bizimle temasa geçin!

Ücretsi̇z danişmanlik talep edi̇n

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!