Türk firmaları tarafından inşa edilmiş 5 ahşap ev projesi

Fiyat talep et

Numara geçersiz. Lütfen ülke kodu, kod ve telefon numarasını kontrol edin.
Gönder' butonunu tıklayarak Gizlilik Politikası okuduğumu kabul ediyor ve paylaştığım bilgilerin talebime cevap verilebilmesi için kullanılmasına onay veriyorum.
Not: privacy@homify.com elektronik posta göndererek onayınızı dilediğiniz zaman iptal edebilirsiniz.

Türk firmaları tarafından inşa edilmiş 5 ahşap ev projesi

Özlem K. Özlem K.
AZRA AHŞAP EVLER – BİLECİK OSMANELİ AHŞAP EV:  tarz Evler, Modern
Loading admin actions …

Ahşap, taşla birlikte yüz yıllardan beri kullanılagelen en eski yapı malzemelerinden biri. Ahşabın doğal bir malzeme olması, hafifliği, dayanıklılığı, sağlıklı ve nefes alan yapısı ve estetik bir görünüm oluşturması popülerliğinin başlıca nedenleri. Günümüzün modern yapılarında da sıklıkla kullanılan ahşap malzeme bu avantajları bünyesinde barındırıyor. Bunlar gibi pek çok sebepten ötürü en ideal yapılar arasında öne çıkan ahşap evler mimari açıdan da oldukça zengin bir yelpazeye sahip.

Ahşap yapıları ülkemizde geleneksel olarak çoğunlukla Karadeniz bölgesinin yaylalarında taşla kombine edilmiş bir mimari stilde görüyoruz. Ve elbette bir de İstanbul başta olmak üzere, birçok kentimizde Osmanlı döneminde kalma muhteşem ahşap evler ve konaklar bulunuyor. Bunların dışında ahşap bir yapı malzemesi olarak bir süredir pek de ortalıkta yoktu. Ancak günümüzde ikinci konutlarda ya da şehir kökenli olup kırsala yerleşen insanların tercih ettiği konutlarda da yapı malzemesi olarak ahşap oldukça yaygınlaşmaya başladı. Muhteşem görünümünün yanı sıra, hafif oluşu ve depreme karşı dayanıklı oluşu nedeniyle ahşap tercih ediliyor. Ayrıca, nefes alabilen, doğal bir malzeme olması da cabası.

Biz de bu yazımızda ahşap ev tutkunları için birbirinden güzel, sıra dışı ve tarz sahibi 5 ahşap ev modelini derledik, üstelik bu evlerin tamamı da ülkemizden mimarlar ve marangozluk firmaları tarafından tasarlanıp imla edilmiş. 

Sayfamızda göreceğimiz yapıların bir kısmı prefabrik olarak üretilmiş, yani atölyelerde üretimleri gerçekleştirilmiş ve altyapısı önceden hazırlanmış olan arsalara modüler olarakgetirilip bu alanda kısa sürede monte edilmişler. 

1. Bu evin içinde bir de şöminesi var!

Doğal ahşap rengi ile beyazın bir arada kullanıldığı, eğimli çatılı bu şık konut tamamen ahşaptan yapılma ve tamamen prefabrik. Önceden altyapı çaluışması gerçekleştirilmiş bir arsaya bir hafta on gün gibi kısa sürelerde monte edilebiliyor.

Diğer açıdan bir görünümü

İlk fotoğraftaki evin bir diğer açıdan fotoğrafını görüyoruz. Prefabrik evlerle ilgili detaylı bir incelememiz olan Prefabrik evler: Satın almadan önce mutlaka bilmeniz gereken 7 şey! başlıklı yazımıza da göz atmanızı tavsiye ederiz.

2. Amerikan evler gibi inşa edilen bir model

Amerika'da konutlar genellikle bizimkiler gibi betonarme değil, ahşap ve yonga panellerden inşa edilir. Bu yapılar betonarme binalara göre çok daha sağlıklı yapılardır. Nefes alırlar, depreme dayanıklılardır ve olduka kısa sürelerde inşa edilirler. Ülkemizden bir mimarlık ve inşaat firması da Amerikan stili görünen evler yapmakla kalmıyor, yapım aşamasında da bu evlerin inşaat şeklini bire bir uyguluyor.

3. Aynı firmadan inşaatı bitmiş bir model

Minik kulesinden genel olarak mimari tarzına, oırijinal siding kaplamasından renk seçimine kadar harika bir Amerikan Queen Anne revival stili konut uygulaması Bartın'da bir mimarlık ve inşaat firması tarafından başarıyla gerçekleştirilmiş. Bu firmadan daha fazla ev modeli görmek isterseniz, 'Bartın'da bir firmadan herkese ilham verecek 8 orijinal ev' başlıklı yazımıza da göz atabilirsiniz.

4. Geniş teraslı harika bir ahşap ev

Kuloğlu Orman Ürünleri – AHSB - AHŞAP EV MODEL B:  tarz Teras, Modern
Kuloğlu Orman Ürünleri

AHSB – AHŞAP EV MODEL B

Kuloğlu Orman Ürünleri

Fotoğrafta yine bir prefabrik ahşap ev örneği görüyoruz. Ankaralı bir firma tarafından imal edilen bu evler sevimli mimarileri ile de kalplerimizi fethetti. 

5. İstanbullu bir firmadan mükemmel bir işçilik örneği

AZRA AHŞAP EVLER – BİLECİK OSMANELİ AHŞAP EV:  tarz Evler, Modern
AZRA AHŞAP EVLER

BİLECİK OSMANELİ AHŞAP EV

AZRA AHŞAP EVLER

Bu evin yalnızca şekli şemali değil, işçiliği de kusursuz görünüyor! Bilecikl'te konumlanan ve ekolojik bir mimariye sahip olan bu vi yapan firma Türkiye'nin her yerinde muhteşem ahşapevler inşa ediyor, hem de makul fiyatlara! Daha detaylı bilgi için kendileri ile homify üzerinden direkt iletişim kurabilirsiniz!

Bu ahşap evlerden siz en çok hangisini beğendiniz?
Casas inHAUS:  tarz Evler, Modern

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var?
Bizimle temasa geçin!

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!