Mutfağınızı güzelleştirmenin 15 garantili yöntemi

Fiyat talep et

Numara geçersiz. Lütfen ülke kodu, kod ve telefon numarasını kontrol edin.
Gönder' butonunu tıklayarak Gizlilik Politikası okuduğumu kabul ediyor ve paylaştığım bilgilerin talebime cevap verilebilmesi için kullanılmasına onay veriyorum.
Not: privacy@homify.com elektronik posta göndererek onayınızı dilediğiniz zaman iptal edebilirsiniz.

Mutfağınızı güzelleştirmenin 15 garantili yöntemi

homify.com.tr homify.com.tr
Niyazi Özçakar İç Mimarlık – METROKENT BURSA:  tarz Mutfak
Loading admin actions …

Yemeyi içmeyi seven bir kültürün içinde geliyoruz, dolayısıyla mutfaklarımız önemlidir. Kimi zaman oturma odasından bile daha çok vakit geçirir, misafirlerimiz burada ağırlarız. Bir mutfağı baştan aşağı değiştirmek masraflı ve zor olabilir ama ufak tefek hamlelerle mutfağınızı olduğundan güzel kılmak mümkün. İşte mutfağınızı güzelleştirmenin 15 garantili yöntemi.

1. Eskileri toplayıp dekorasyonda kullanın

Büyükannenin atmak istediği eski bir ibrik, tatilde gördüğünüz bir hasır sepet ya da yıllardır kullanılmayan bir güğüm. Doğru yerlere kondukları zaman, bu ve benzer dekoratif unsurlar mutfağınızın havasını değiştirebilir.

2. Yemek kitapları için esktra bir raf

Mutfakta boş duran bir duvarınız varsa, tek yapmanız gereken uygun renkte bir raf çakıp, birkaç yemek kitabı ya da süs eşyasıyla süslemek.

3. Kara tahtaya ne dersiniz

Hiç aklınıza gelmemiş olabilir ama evde yaşayanların birbiriyle iletişim kurabileceği eğlenceli bir kara tahtayla mutfağınızı renklendirebilirsiniz.

4. Renklerden kaçmayın

Mutfakta klasik renk beyaz ve krem gibi açık tonlarıdır. Belki bütün mutfağı değiştiremezsiniz ama en azından yemek masası ya da sandalyelerle ortamı şenlendirmek çok da zor olmasa gerek.

5. Hem pratik ve kullanışlı olsun, hem de estetik

Pons Home Design – Ahşap Mutfak Rafı:  tarz Mutfak
Pons Home Design

Ahşap Mutfak Rafı

Pons Home Design

O güzelim baharat kavanozları, o dekoratif bardak ve fincanlar neden kapalı dolaplarda çürüsün ki? Hem baktıkça içiniz açılsın, hem de istediğiniz zaman onlara ulaşabilin.

6. Tezgâh için ekstra ahşap plaka

Tek yapmanız gereken bir marangoza uygun boyut ve renkte bir ahşap kestirip, tezgâhın üzerine koymak. Hem değişim, hem sıcaklık, hem de sebze-meyve doğramak için ekstra tahta ihtiyacına son.

7. Kuru biber ve patlıcandan bile süs olabiliyor

Hiçbir dekoratif eşyanız yoksa, size Antep'ten bir askılık kuru patlıcan gönderecek bir tanıdığınızda mı yok? Alın ve uygun bir eyre asıp mutfağınızı güzelleştirin. Tabii dolmasını yapmak da bir seçenek.

8. Mutfak adası seçeneğini bir düşünün

Engel & Völkers Bodrum – Engel & Voelkers Bodrum:  tarz Mutfak
Engel & Völkers Bodrum

Engel & Voelkers Bodrum

Engel & Völkers Bodrum

Bu kez biraz masraflı bir yöntemden söz ediyoruz ama mutfağı baştana aşağıya yıkıp yeniden yapmayı gerektirmeyen majör bir değişiklik istiyorsanız, tam ortaya küçücük bir ada ekletmeyi düşünebilirsiniz.

9. Renk ve malzeme kontrası yaratın

Bazı mutfakların sıkıcı görünmesinin bir nedeni de aynı renkle tarzın tekrarlanması ve bunun neden olduğu montonluktur. Oysa bazen belirgin bir kontrast mekânın havasını değiştirebilir.

10. Eşyalarınızı sergileyin

Arte FABBRO – KEYİFLİ BİR MUTFAK:  tarz Mutfak
Arte FABBRO

KEYİFLİ BİR MUTFAK

Arte FABBRO

Evin salonunda süs eşyaları ve diğer dekoratif unsurlar için bir vitrin oluyorsa, aynı şey mutfak da neden olmasın? O güzelim porselenler dolapta kapalı duracağına, misafirlerin durup durup bakacağı birer obje haline gelsinler.

11. Çok işlevli mobilyalar arayın

Nuevo Tasarım – Ankarada bir ev:  tarz Mutfak
Nuevo Tasarım

Ankarada bir ev

Nuevo Tasarım

Mesela burada tavandan sallanan mekanizma gibi: Hem ışık görevi görüyor, hem dekoratif bir unsur, hem de maşa ve spatula gibi mutfak aletlerinizi asmak için kullanabiliyorsunuz.

12. Orijinal aksesuarlar bulun

Mutfağınızı sıradışı kılmak çok da zor değil. Internette basit bir araştırmayla o kadar çok orijinal mutfak aksesuarı bulabilirsiniz ki, bu örnektekini bile solda sıfır bırakır.

13. Yapma meyve deyip geçmeyin, mutfağa renk getirin

Arte FABBRO – Adin Knutları:  tarz Mutfak
Arte FABBRO

Adin Knutları

Arte FABBRO

Tıpkı iyi bir yemek gibi, iyi bir mutfak da sadece mideye değil göze de hitap etmelidir. Bakın 3-5 TL'ye alabileceğiniz basit bir yapma meyve tabağı bile mekânı nasıl değiştiriyor.

14. Kap kacak kapalı dolaplara tıkılı kalmasın

Tüm kap kacağı sergilemek mümkün değil, ama o güzelim yemek takımını dolaba hapsetmek yerine böyle basit bir rafta sergileseniz mutfağınız daha güzel bir yer olmaz mı?

15. Çekmeceli dolap

Diğer ipuçlarına göre birazcık daha masraflı olabilir ama hem hayatınızı kolaylaştıracak, hem de çok daha estetik bir görünüm sunan yeni nesil çekmeceler sizin mutfağınıza da yakışacaktır. 

Bu yöntemleri beğendiyseniz, Türkiye'den seçilen en güzel siyah-beyaz mutfakları tanıttığımız bu yazıya da göz atabilirsiniz.

Bu yöntemlere sizin de ekleyecekleriniz varsa yorum kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.
Casas inHAUS:  tarz Evler

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var?
Bizimle temasa geçin!

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!