AMI ENVIRONMENT DESIGN/アミ環境デザイン: asyatik tarz tarz Evler

Huzur arayanlar; doğa içersindeki bu ev işte sizin için!

Özlem K. Özlem K.
Loading admin actions …

Huzur deyince çoğumuzun aklına yemyeşil bir bahçe içerisinde sade ancak davetkar, müstakil bir ev gelmiyor mu? Şehrin gürültüsünden patırsından, günlük hayatın kargaşasından uzak, sakin bir hayat… Eğer cevabınız evetse, siz de huzuru doğa içerisinde sakin bir yuvada arayanlardansınız demektir. 

Bugün sayfamızın konuğu olan ev de, tıpkı bizler gibi huzur arayışı içerisinde olan insanlar tarafından yaptırılmış, sade, sakin, kırsalda konumlanmış, son derece sıcak ve samimi görünümlü müstakil bir yapı. Bulunduğu yöre ile uyumlu olacak bir biçimde geleneksel Asyatik mimari stiline sahip olan bu huzur yuvası evi gelin hep beraber gezelim.

Sade, mütevazi bir mimari

Yapıya baktığımızda tek katlı bir ev görüyoruz ancak eğimli çatı arasında bir kat daha gizli. Yapının oldukça sade bir mimarisi var. Asyatik, yani Asya kökenli konut mimarisi genelde bu yönde oluyor, bu yapı için minimalist dahi diyebiliriz. Zemine kadar gelen sürgülü cam kapıları hem içeriye yeterli doğal gün ışığı girmesini sağlıyor hem de iç mekanlara bahçe manzarasını getiriyor.

Yan cepheden görünüm

Yapıya yan cephesinden baktığımızda simetrik bir çatı görüyoruz. Bahçeye açılan cephe ve iki yan cephe boyunca gölgelik görevi gören dar bir pergola yapısı var. Yan cephede bulunan pencereler zemine yakın olacak şekilde yatay olarak tasarlanmış, önleri ise beyaz renkli dikey korkuluk ile kapatılmış.

Yapının gece görüntüsü

Bu açıdan baktığımızda ana giriş kapısının olduğu diğer yanı ve bahçeye açılan cepheyi bir arada götüyoruz. Zemine kadar uzanan sürgülü cam kapılara bir de yuvarlak bir pencere eşlik ediyor. Ana giriş kapısının yanında dış mekan aydınlatması mevcut, onun dışında geniş cam kapılardan ışıl ışıl bir görüntü dışarıya yansıyor.

Minimalist iç mekanlar

Büyük olasılıkla tahmin etmiş olduğunuz üzere, evin dekorasyonunda da minimalist bir çizgi takip edilmiş. Dekoratör evin dışı ile tamamen uyumlu bir çalışma yapmış. Abartılı, gözü rahatsız edecek hiçbir detay yok, fazla eşya yok, ihtiyaç fazlası yok. Huzur arayışı içerisindeyseniz, sadeleşme iyi bir başlangıç olabilir. 

Az eşya ile gelen sade ve huzurlu bir yaşam

Az eşya demek ihtiyacınızdan fazlasını taşımak zorunda olmamanız demek. Dah az masraf, daha az temizlik süresi, daha az kimyasal teması, daha sade bir yaşam… Konuyla ilgili, 'Evimi nasıl sadeleştirebilirim?' başlıklı yazımızı okumanızı da mutlaka tavsiye ederiz.

Ve mükemmel bir manzara…

Son olarak ise bu sade ve huzurlu evin arkadan görünümünü gösterelim istedik. Eğimli arazi üzerindeki konumu, manzaraya karşı duruşu, çevresinin yemyeşil bitki örtüsü ile insanın ömrüne ömür katacak, muhteşem bir ev.

Bu müstakil ev projesini siz nasıl buldunuz?
Casas inHAUS: modern tarz Evler

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var? Bizimle temasa geçin!

Ücretsi̇z danişmanlik talep edi̇n

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!