Mutfağınızı eğlenceli hale getirmenin 17 garantili yolu | homify

Mutfağınızı eğlenceli hale getirmenin 17 garantili yolu

homify.com.tr homify.com.tr
House S - S Evi HANDE KOKSAL INTERIORS Endüstriyel Mutfak
Loading admin actions …

Evde en çok vakit geçirilen alanlardan biri olan mutfağınızı olduğundan daha eğlenceli ve iç açıcı hale getirmek isteyenler için 17 ipucu.

1. Küçük dekoratif objeler kullanın

A. MORİTA EVİ ANTALYA Mimoza Mimarlık Modern Mutfak
Mimoza Mimarlık

A. MORİTA EVİ ANTALYA

Mimoza Mimarlık

Zaten ahenkli olan bu güzelim mutfağın en hoş taraflarından biri resmin sağında gördüğünüz dolap ve üzerindeki minik süs eşyaları. Siz de böyle bir köşe yaratabilirsiniz.

2. Renkli malzemeleri dolaplara hapsetmeyin

iç mimari tasarım mutfak GN İÇ MİMARLIK OFİSİ MutfakMutfak Malzemeleri
GN İÇ MİMARLIK OFİSİ

iç mimari tasarım mutfak

GN İÇ MİMARLIK OFİSİ

Bu siyah-beyaz mutfakta eğlence ihtiyacını tezgâhın üzerine hoş bir düzen içinde sıralanmış kavanoz, kutu ve kâseler gideriyor. Her şey dolapta duracak diye bir kural yok.

3. Açık raflara yapma meyve koyun

İç açıcı, eğlenceli, renkli bir mutfak istiyorsanız, yapma meyveler elinizdeki en ucuz ve garantili yöntemlerden biri olabilir.

4. Kitaplara yer açın

Kimi zaman tek rafa yerleştirilmiş yemek kitapları mutfağın hem havasını değiştirir, hem de mekâna hoş bir hava katar. Yemek yapmak için tarife ihtiyaç duymuyorsanız bile.

5. Tek bir dal çiçek bile önemlidir

Bakın, zarif bir vazonun içindeki küçücük bir dal çiçek, mutfakla bitişik olan bu yemek odasının ortamını birdenbire şenlendirebiliyor. Çiçekleri ihmal etmeyin.

6. Farklı renklerden oluşan bir zemininiz olsun

Mutfağınızı baştan yapacaksanız yekpare laminant ya da mozaik bir zemine mahkûm olmadığınızı unutmayın. Renkler ve kombinasyonlar sınırsız.

7. Duvar kâğıdıyla mekânın çehresini değiştirin

Çok büyük masraf gerektirmeyen ama bütün mutfağın havasını değiştirebilecek bir şey varsa, o da kaliteli ve uyumlu bir duvar kâğıdıdır. Burada olduğu gibi.

8. Eski kap kacağı atmayın

Yeriniz müsaitse, kullanmadığınız o eski bakır kabı ya da tavayı çöpe atmak yerine bir sanat eseri gibi sergileyin. Hele yanında bir de sevimli kedi varsa, her şey mükemmel olacaktır.

9. Mutfağınızı yazılayın

Mutfak duvarlarınız sizi yansıtsın, sıradışı olun ve eviniz için bir konsept belirleyin. Tezgâh arkasından tutun da kara tahtaya kadar mesajınızı taşıyacak platformlar sınırsız.

10. Renklerden korkmayın

Mutfağınızdan sıkıldınız mı? Oturma grubunu değiştiremiyorsanız bile, şu raflarda gördüğünüz rengarenk kaplarla mekânı birdenbire eğlenceli hale getirmeniz mümkün.

11. Renkli dolaplarınız olsun

MUTFAK DOLAPLARI POLEN MUTFAK MutfakDolap & Raflar
POLEN MUTFAK

MUTFAK DOLAPLARI

POLEN MUTFAK

Dolaplarınızın renginden memnun değilseniz, üzerlerini kpalmaya ne dersiniz? Buradaki dolaplar mesela tek renkli olsaydı, bu mutfağın resmine bile bakmadan geçecektik.

12. Tezgâh arkasını boş bırakmayın

Yer karosu masraflı olabilir ama tezgâhın arkasında, davlumbazın hemen altında duran renkli panonun bu mutfağı nasıl değiştirdiğini siz de görmüş olmalısınız.

13. Kırları evinize taşıyın

Country tarzı dekorasyon homify İç Dekorasyon
homify

Country tarzı dekorasyon

homify

Mutfak demek aynı zamanda doğanın nimetleri demektir. Bunları neden mekânınıza taşımayasınız ki? Dallar, yapraklar, çiçekler, meyveler; gerçeği de olur, yapması da.

14. Tezgâhın etrafını renkli taburelerle donatın

Eğer ada şeklinde ya da buna uygun bir tezgâhınız varsa, renkli taburelerle hem ekstra oturma alanı yaratabilir, hem de mutfağınıza farklı bir hava katabilirsiniz.

15. Renkli bir halı ya da kilim serin

Ankara Gömme Kulplu Mutfak Modelleri homify MutfakDolap & Raflar
homify

Ankara Gömme Kulplu Mutfak Modelleri

homify

Mutfağınızı değiştireceksiniz, ucuz ve basit yöntemlerden biri de renkli bir halı ya da kilimle ortalığı şenlendirmektir. Bu örnekte olduğu gibi.

16. Özel aksesuarlar alın

Ceviz Kıracağı Bonvagon.com MutfakMutfak Malzemeleri
Bonvagon.com

Ceviz Kıracağı

Bonvagon.com

Mutfağınızı gelen misafirler açısından ilgi çekici hale getirmek istiyorsanız, kimsede olmayan ilginç aksesuarların peşine düşebilirsiniz. Mesela bu ceviz kıracağı gibi.

17. Tezgâhınızı bir sanat eseri gibi kullanın

Mutfakta ilk dikkat çeken yer olan tezgâhı öyle bir yerleştirin ki, ne büsbütün boş görünsün, ne de tamamen dağınık. Bunun için farklı renkteki kaplar, sebzeler ve çiçekler en iyi yardımcınızdır.

Bu yazıyı beğendiyseniz, ’Mutfağınızı güzelleştirmenin 15 garantili yöntemi’ başlıklı yazımıza da göz atabilirsiniz.

Sizin de aklınıza gelen yöntemler varsa yorum kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.
Casas inHAUS Modern Evler

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var?
Bizimle temasa geçin!

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!