Türkiye'den Amerikan tipi 8 konut projesi

Fiyat talep et

Numara geçersiz. Lütfen ülke kodu, kod ve telefon numarasını kontrol edin.
Gönder' butonunu tıklayarak Gizlilik Politikası okuduğumu kabul ediyor ve paylaştığım bilgilerin talebime cevap verilebilmesi için kullanılmasına onay veriyorum.
Not: privacy@homify.com elektronik posta göndererek onayınızı dilediğiniz zaman iptal edebilirsiniz.

Türkiye'den Amerikan tipi 8 konut projesi

Özlem K. Özlem K.
yücel partners – Villa Gürsoy:  tarz Evler, Kırsal/Country
Loading admin actions …

Şehir keşmekeşinden uzaklaşmak isteyen birçok insan artık yaz kış kırsal bölgelerde yaşamayı tercih ediyor. Bir anlamda bazı kesimlerde şehirden kırsala göç başladı. Bu da tipik kasaba ya da köy hayatından ziyaden banliyö hayatlarının oluşmasına neden oldu. Kırsal bir bölgede olmasına rağmen kent merkezine ulaşımı kolay, ısıtması/soğutması ve diğer çeşitli tesisatları modern, konforlu evler inşa edilmeye başlandı. 

Köy hayatı ilk etapta her ne kadar romantik gelse de, bu hayata alışık olmayanlar için oldukça zorlayıcı olabiliyor; hele ki şehirdeki evlerinin sunduğu konfora alışık olanlar için. Genelde kırsal bölgelerde inşa edilen Amerikan tipi müstakil evler ise şehirden kaçıp yaz kış periferde yaşamayı tercih eden ancak şehirdeki evinden edindiği konforu ve alışkanlıkları aynı şekilde sürdürebilmek isteyenler için mükemmel birer seçenek sunuyor. Hem göze hitap eden hem de son derece konforlu bu evleri gelin hep birlikte gezelim.

1) Eğimli, asimetrik garajı, siding kaplaması ve kapalı garajı ile mükemmel bir örnek

Amerikan tipi ev dediğimizde kastettiğimiz birçok özellik var ve bu özellikler evin ne tür bir Amerikan tipi ev olduğuna göre değişiklik gösterebiliyor. 

Örneğin fotoğrafta görmüş olduğumuz bu ev çatısından portikosuna, renginden siding kaplamasına, kapalı otoparkından şingıl (shingle) çatı kaplamasına kadar oldukça tipik bir Amerikan evi modeli.

2) Kuleli bir Amerikan evi modeli

Köşesinde yer alan altıgen şeklindeki kule tipi yapısı ile tipik bir Amerikan Queen Anne (Kraliçe Anne) revival mimari stiline benzeyen bu yapıda ise açık sarı tonu ile beyaz renkler tercih edilmiş, şingılları (shingle) ise koyu renkli. İngiltere'de Queen Anne mimari stili 18. yüzyılın başlarına tekabül edip İngiliz Barok'unu ifade etse de, Amerikan Queen Anne revival olarak adlandırılan ve fotoğraftaki örnekte de görüldüğü türde yapıların mimarisini ifade etmek için kullanılan stil Amerika'da özellikle 1880 ile 1910 yılları arasında oldukça yaygınlaşmış, sonra da geleneksel Amerikan evi mimari stillerinden biri olarak popülerliğini sürdürmüştür.

3) Uçuk pembe renkli, Amerikan tipi bir kolonyal ev

Bazen hiç aklımıza gelmeyen renkler harika birer dış cephe rengi oluşturabiliyor, tıpkı fotoğrafta görmüş olduğumuz bu ev gibi! Biri bana gelip uçuk somon rengi ev yapacağım dese, sanırım bu fikrini gözden geçirmesini öğütlerdim ancak mimari stil ve renk uyumu öyle bir şey ki, olmaz diye düşündüğünüz bir renk o ev için tam olarak kusursuz olabiliyor. Bu ev için Amerikan kolonyal revival stili diyebiliriz.

4) Tipik bir Amerikan çiftlik evi gibi

NUUN MİMARLIK – K.M EVİ, SAKARYA:  tarz Garaj / Hangar, Modern
NUUN MİMARLIK

K.M EVİ, SAKARYA

NUUN MİMARLIK

Bu evin diğer fotoğrafları için, 'Sakarya'da bir evden kopya çekebileceğiniz 7 fikir' başlıklı yazımıza da göz atmanızı tavsiye ederiz.

5) Harman tuğla, eğimli çatı, kapalı garaj ile başka bir çiftlik evi modeli

yücel partners – GÜRSOY COTTAGE:  tarz Evler, Kırsal/Country Ahşap-Plastik Kompozit
yücel partners

GÜRSOY COTTAGE

yücel partners

Bir mimarlık ve inşaat firması tarafından tasarlanıp inşa edilen bu ev Ordu'da konumlanmış! Country (kırsal) tarzda dizayn edilen bu ev muhteşem görünümü, kapalı garaj ve harika bir veranda barındıran fonksiyonel mimarisi, Karadeniz bölgesinin simgelerinden biri olan yemyeşil bir bitki örtüsüne sahip.

6) Kocaman bir ahşap ev

Ahşap evler ülkemizde de yaygınlaşmaya başladı. Amerika'da yapı malzemesi olarak ahşap ve yonga lehva rutin olarak, şehir içi inşaatlarında da kullanılıyor, ülkemizde ise lüks ikinci konutlarda ve baliyö evlerinde yaygınlaşmaya başladı. 

7) Tipik bir ahşap orman kulübesi

Cabin in the woods! Fotoğrafta görmüş olduğumuz ve tamamen prefabrike bir yapı olan bu ahşap ev ise, filmlerde gördüğümüz orman evlerine benzemiyor mu?

8) Eğimli bir çatı altında refabrik bir Amerikan tipi ev

homify:  tarz Evler, Modern

Fotoğrafta görmüş olduğumuz, eğimli bir çatı altında yer alan bu ev de  tamamen prefabrike bir yapı. Prefabrike evler atölyelerde üretilip altyapı çalışması gerçekleştirilmiş arsalara bir hafta on gün gibi kısa sürelerde monte edilebiliyor.

Bu Amerikan tipi evlerden siz en çok hangisini beğendiniz?
Casas inHAUS:  tarz Evler, Modern

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var?
Bizimle temasa geçin!

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!