Evinizi nasıl satışa hazır hale getirirsiniz ? | homify
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:3688:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3

Evinizi nasıl satışa hazır hale getirirsiniz ?

ümit  atdağ ümit atdağ
Endüstriyel Oturma Odası homify Endüstriyel
Loading admin actions …

Yaşadığınız evden sıkıldınız,işinizi değiştirdiğiniz için evinizi değiştirmek istiyorsunuz, aileniz genişlediği için daha geniş ve daha çok odası olan yeni bir eve taşınmanız gerekiyor. Bu gibi durumlarda yeni ev satın alma veya kiralama yoluna gidersiniz.Yeni evinizi satın aldığınızda, kiraladığınızda bir sonraki işlem taşınma işlemidir. Taşınma işlemini de bitirdikten sonra sıradaki en önemli işlem ev evreleme yani artık kullanmadığını eski  evinizi satmak veya kiralama işlemidir.  Eski evinizi kiralamak veya satmak için yapmanız gereken bir çok işlem vardır. Bu işlemleri yapmadığınızda hem değerinden daha aşağı fiyatlara satılacak veya kiralanacaktır hem de satış süresi veya kiralama süresi daha uzun olacaktır. Bu nedenle eski evinizi taşındıktan sonra satışa veya kiralamaya hazır hale getirmelisiniz. Eski eviniz sizin için artık önemsi olsa da yine de gereken önemi ve titizliği göstermeli ve bir takım yenileme işlemini yapmalısınız. Bu yenileme işlemlerinin başında dış cephe temizliği ve çevre düzenleme işlemleri gelir. Evinizi kiralayacağınız veya satışa çıkaracağınız için hem görsel resimler çekerek müşterilerin ilgisini artırmak hem de değerinde veya değerinden daha yüksek rakamlara satmak, kiralamak için dış cephe temizliği ve çevre düzenlemeye gerekli önemi vermeli ve özel bir çalışma yapmalısınız.

Eski evinizi yeniden güzelleştirmek ve deyim yerindeyse baştan yaratmak için size çok görev düşüyor. Evinizin dış cephesi kadar gelen müşterileri etkileyecek olan iç cephesidir. Bu nedenle evinizin iç cephesini de gerekirse yeni baştan dekore etmeli, özel bir çalışma ile evinizi görmeye gelen müşterilerin evinizi beğenmelerini sağlamalısınız. Sizin kullandığınız duvar kağıtları eskidiğinden ve taşınırken eşyalarınızın sürtmesi sonucu çizilmesinden dolayı isterseniz çizilen ve yırtılan duvar kağıtlarının bulunduğu bölümleri değiştirmelisiniz, isterseniz evinizde bulunan bütün duvar kağıtlarını genel olarak her bireyin beğeneceği desenlere sahip duvar kağıtları ile değiştirmelisiniz. Bu şekilde evinizin iç cephe duvarları yeni baştan yaratılmış olacak, evinize farklı bir hava kazandırmış olacaksınız.

Eski evinizi kiralarken veya satışa çıkarıp satarken sizinde yeni bir ev alacağınızı veya kiralayacağınızı unutmamalısınız. Siz yeni bir ev ararken nasıl bir ev bulmak istiyorsanız evinizi kiralayacak olan veya satın alacak olan müşteriler de benzer özelliklere sahip bir ev bulmak isteyecektir. Gerçek bir ev satın almak, gerçek bir ev kiralamak günümüz de hiç kolay değildir. Eğer satın alacaksanız evin geçmiş yıllarını araştırmalı, sigorta şirketleri tarafından minimal ücretlere  yapılan expertiz işlemini yaptırmalısınız. Bu işlemi hem alırken hem de evinizi satarken yaptırmanız evi değerinde alıp almadığınız sorusuna cevap verecek, satarken de evinize müşteri olan kişilerin içini rahatlatarak gönül rahatlığı ile evinize talip olmasını sağlayacaktır. Expertiz dışında yaptırmanız gereken evinizin eksiklerini tamamlamak, evinizde bulunan kırılmış, dökülmüş alanları tamir ettirmek ve kullanıma hazır hale getirmektir. Bu şekilde evinizi görmeye, gezmeye ve fikir edinmeye gelenlerin evinize daha kolay alışmasını sağlayacak ve satış işlemini veya kiralama süresini daha kısa hale getirmiş olacaksınız.

Yeni bir arayışında olduğunuz dönemde değerinde bir yatırım yapmak ve istediğiniz özelliklere sahip bir ev almak için çok titiz davranmalısınız. Yapacağınız bir yatırım aynı zamanda barınacağınız ve ailenizle zaman geçireceğiniz bir mekan olduğundan sadece yatırım olarak düşünmemeli veya sadece barınma ihtiyacının karşılanması olarak algılanmamalıdır. Bu nedenle ev arayışı sırasında dikkat etmeniz gereken en önemli öncelik; hem barınma ihtiyacınızı karşılayabilecek, ihtiyaç duyduğunuz bütün konulara cevap verebilecek bir ev olması hem de konumu, konumlandırılması açısından değerin,i koruyacak ve yatırım özelliğini koruyacak bir ev olmasıdır. Bu tür evler ile ilgili araştırma yaparken dikkat etmeniz gereken noktaları iyi bir şekilde araştırmalı, homify ev modelleri sayfalarını inceleyerek ev konusunda fikir edinmelisiniz.

Yaratıcı bir dönüşüm

Evinizi kısa sürede değerine satmak veya kiralayabilmek için evinizi baştan aşağı yenilemeli, yaratıcı bir dönüşüm yaparak evinizi müşteriler açısından cezbedici bir hale getirmelisiniz. Bunun için evinizde, dış cepheden başlayarak eksik olan, tamirat gerektiren çatı ve diğer  alanların tamamı tamir edilmeli, elden geçirilmelidir. Aynı tamirat iç cephe de ve diğer odaların tamamında yapılmalıdır. Özellikle ıslak hacimlerde oluşan ve tamirat gerektiren eksiklikler dikkatli bir şekilde tamir edilmeli, evin iç cephesi duvar kağıtlarından başlanarak baştan yaratılmalıdır. Kendi zevkinize göre mobil olarak bölümlendirdiğiniz alanları eski haline getirmeli, müşteriler için evi orjinal haline getirerek satışa hazır hale getirmelisiniz.

Dört sihirli faktör

Endüstriyel Oturma Odası homify Endüstriyel

Evinizi satmak veya kiralamak için dikkat etmeniz gereken dört sihirli faktör bulunmaktadır. Bu faktörlerden birincisi evinizde bulunan aydınlatmaların orjinal bir fikre dayanmasıdır. Geleneksel olarak yapılan aydınlatmalardan farklı bir düşünceye göre yapılmış aydınlatmalar evinize gelen müşterilerin ilgisini çekecek ve evi satın alma fikrini ateşleyecektir. İkinci faktör ise; evin ter kaplamalarının her bireye uygun özel bir fikir olmasını sağlamaktır. Yoğun olarak kullanılan renkler tercih edilmeli böylece müşteriler açısından yeni bir masraf kapısı gibi düşünülmesi önlenmelidir. Üçüncü faktör ise mobilyaların durumudur. Eskiyen mobilyaları yeni bir görünüme kavuşturmak için vernik, cila işlemlerinden geçirmeli ve yeni bir görünüm kazandırmalısınız. Dördüncü faktör ise  evinizin doğal ışık kaynağını artırın. Eviniz ne kadar doğal ışık alırsa o kadar fazla beğenilecektir.

Farklı stillerin karışımı

Eğer evinizi kısa sürede satmak veya kiralamak istiyorsanız evinizde her zevke uygun olacak şekilde bir dekorasyon yapmalı farklı dekorasyon stillerini bir arada kullanarak evinizi görsel hale getirmelisiniz. Bu sayede evinizi satın almak isteyen müşteriler evde kendi zevklerine göre bir şeyler bulabilecek ve evinizi kısa sürede satabileceksiniz. Evinizde farklı stillere evinizde yer verdiğinizde eviniz eski haline göre yeni gibii görünecek ve müşterilerin kafasında soru işareti oluşturmasına izin vermeyecektir.

Değerinde yatırım

Satın alacağınız ev için önceliğiniz ne kadar barınma ihtiyacının karşılanması olsa da ana düşümce yatırım olarak düşündüğünüz evin yatırım özelliğinin ihtiyacınıza cevap verip vermediğidir. Bu nedenle ev seçimi yaparken evin bulunduğu bölge, ulaşım kolaylıkları, ihtiyaçlarınızı karşılayacağınız merkezlere uzaklığı gibi yatırım özelliklerine uygun olup olmadığıdır. Bu konuya titiz bir şekilde dikkat etmeli ve evinizi öyle seçmelisiniz.

Web sitesi için fotoğraf

Modern Evler homify Modern

Evinizi kendiniz kiralayabilir, emlakçıya verebilir veya bir ev kiralayan veya satan web sitesinden yardım alabilirsiniz. Ancak web sitesinden yardım alabilmeniz için evinizin fotoğraflarını çok dikkatli bir şekilde çekmeli, evinizi her açıdan gösteren doğal fotoğraflar çekerek web sitesine koymalısınız. evinizin her açısını göstereceğiniz fotoğraf sayesinde ev arayan insanların akıllarında olumsuz bir düşünce oluşmasını önleyecek ve evinizi her açıdan görebildikleri için rahatlıklar evinizi tercih edebileceklerdir. Bu nedenle evinizi satarken profesyonel bir şekilde resimler çekmeli, resim işlerinden anlamıyorsanız profesyonel birinden fotoğraf konusunda yardım almalısınız.

Kendinize göre kişiselleştirin

Modern Oturma Odası homify Modern

Satın aldığınız evi taşınmadan önce kişiliğinize göre şekillendirip, özel bir dekorasyon ile tarzınıza uygun bir şekle getirmelisiniz. Tüm eşyalarınızı yerleştirirken tarzınıza uygun bir şekilde yerleştirmeli, evinizi kişiliğinize uygun bir şekilde dekore ederek kişiselleştirin. Satacağınız zaman da aynı şekilde satabilmeniz için özel bir çalışma yapmalı ve evinizi kişiselleştirmelisiniz. Bu sayede evinize müşteri olarak gelecek olan kişiler evinize bayılacak ve evinize özen gösterdiğiniz için daha kısa sürede satma ihtimaliniz oluşacaktır.

Evinizi satışa hazır hale getirmekle ilgili bu ipuçlarını siz nasıl buldunuz?
Modern Evler Casas inHAUS Modern

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var?
Bizimle temasa geçin!

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!