Semerene - Arquitetura Interior: modern tarz Mutfak

Modern bir mutfakta olması gereken 10 şey

umit atdağ umit atdağ
Loading admin actions …

Mutfaklar; ev hanımları ve mutfak kullanıcıları için azımsanmayacak kadar bir sürenin geçirildiği, yemek hazırlıkları ve servisinin  yapıldığı oda olduğu için hem siz kolaylık sağlayacak hem de ferah ve rahat iç ortamı ile sizi mutlu edecek bir dekorasyona sahip olmalıdır. Günümüzde gelişen teknolojiler ile modern ve modüler mutfaklar yaygınlaşmış ve her eve girmiştir. Modern mutfak dekorasyonları yaparken ev sahiplerinin kolay hareket edebilmesini sağlamak, modernliği ön plana çıkarmak ve modüler mutfaklar ile konforlu bir yaşam alanı oluşturmak öncelik olmalıdır. Bu gün modern mutfaklarda olması gereken tüm unsurları içeren örnek mutfak modellerini inceliyoruz. Sizler için bir araya getirdiğimiz mükemmel mutfakları birlikte inceleyelim.

Elektronik cihazlar

Modern mutfaklarda yer alan elektronik cihazların yerleşimi çok dikkatli bir şekilde yapılmalı,  mutfağın dekoratif görüntüsü bozulmadan şık ve hayran bırakacak kadar estetik bir mutfak oluşturulmalıdır. Yerleşim yapılırken kullanım sıklığına dikkat edilmelidir.

Mutfak masası

Mutfak masası bazen yemek yediğimiz bazende mutfakta yer alan aksesuarları teşhir ettiğimiz yer olduğu için her mutfakta mutlaka yer alması gereken objelerin başında gelir. 

Mutfak adaları

Mutfağınızın genişliğine ve kullanış sıklığına göre bir mutfak adası mutlaka mutfağınızda bulunmalıdır. Fonksiyonel ve dekoratif bir mutfak için mutlaka bir mutfak adası tercih etmelisiniz. Mutfak adalarını tercih ederken genel mutfak dekorasyonuna dikkat etmeli ve uyumlu tonlarda tercih yapmalısınız.

Çekmeceler

Mutfak tezgahları ve dolapları genel olarak kullanışsız olarak mutfaklarımızda yer alır. Bu durumu önlemek için mutfaklarınız da çekmecelere yer vermeli daha fonksiyonel  depolama alanları oluşturmalısınız. Geniş alanlar içine çekmece sistemleri de yaparak mutfağı daha fonksiyonel mutfak haline getirebilirsiniz.

Aspiratörler

VRLWORKS – Ümit Aslan Villası Kemer: modern tarz Mutfak
VRLWORKS

Ümit Aslan Villası Kemer

VRLWORKS

Aspiratörler mutfak içinde oluşan kötü kokuları, yemek buharlarını dışarı veren sistemlerin başlangıcıdır. bu nedenle mutfaklarınız da mutlaka aspiaratörlere yer vermelisiniz. Aspiratör ölçüleri mutfağınız ile uyumlu ölçülerde olmalıdır.

Sandalyeler

Mutfaklarınız da yemek masası veya mutfak adası yer alıyorsa bu alanları fonksiyonel bir yemek yeme alanı olarak kullanabilmek için sandalyeleri mutfağınızda şık bir şekilde muhafaza etmelisiniz.

Özel aydınlatmalar

Mutfak aydınlatmaları genel olarak standart tasarımlara sahip aydınlatmalar olduğu için özel tasarımlar yaptırmalı ve mutfak içinde yemek masasının romantik bir masaya dönüşmesi için mutfağınızda özel bir aydınlatmaya yer vermelisiniz.

Yarı açık mutfaklar

Açık ve yarı açık mutfaklarda salon ile mutfağın birleşim noktası olan mutfak barlarını şık bir şekilde dekore etmeli mutfak barlarına mutfağınızda mutlaka yer vermelisiniz. Mutfak barının üst yüzeyinde yansıtma özelliği bulunan malzemeler tercih etmeniz faydanıza olacaktır.

Canlı çiçekler

Mutfak dekorasyonu yaparken estetik ve dekoratif görüntünün önemi kadar doğal olması da önemlidir. Mutfağınızın doğal bir görünüme kavuşması için mutlaka canlı çiçeklere mutfağınız da yer vermeli ve canlı çiçeklerin doğal görüntüsü ile mutfak dekorasyonunuzu desteklemelisiniz.

Pencereler

Mutfaklarınızın doğal bir şekilde aydınlatılması ve ferah bir iç ortama sahip olması için mutlaka pencereler açmalı ve şık tasarımlar ile mutfağınızın doğal ışık almasını sağlamalısınız.

Modern mutfaklarla ilgili bu derlemeyi siz de beğendiniz mi?
Casas inHAUS: modern tarz Evler

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var? Bizimle temasa geçin!

Ücretsi̇z danişmanlik talep edi̇n

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!