Yatak odanızı güzelleştirmenin 15 garantili yöntemi

Fiyat talep et

Numara geçersiz. Lütfen ülke kodu, kod ve telefon numarasını kontrol edin.
Gönder' butonunu tıklayarak Gizlilik Politikası okuduğumu kabul ediyor ve paylaştığım bilgilerin talebime cevap verilebilmesi için kullanılmasına onay veriyorum.
Not: privacy@homify.com elektronik posta göndererek onayınızı dilediğiniz zaman iptal edebilirsiniz.

Yatak odanızı güzelleştirmenin 15 garantili yöntemi

homify.com.tr homify.com.tr
TS EVI Modern Yatak Odası DICLE HOKENEK ARCHITECTURE Modern
Loading admin actions …

Uzun ve yorucu bir günün sonunda yatak odamıza girip huzur bulmak, yeni bir güne en iyi şekilde dinlenerek hazırlanmak isteriz. Dolayısıyla mutlu ve sağlıklı bir yaşam sürmek için yatak odasının dekorasyonu ve içindeki mobilyalar büyük önem taşır. Bu yazıda sizler için yatak odanızı olduğundan daha güzel hale getirmenin 15 yöntemini derledik.

1. Halıyı ihmal etmeyin

Mahir Mobilya – Yatak Odası Modelleri: modern tarz , Modern
Mahir Mobilya

Yatak Odası Modelleri

Mahir Mobilya

Yatak odasında halı çok tercih edilmese de hem mekâna renk katan, hem de derleyip toparlama etkisi olan bir ilavedir. Mekânınız müsaitse, küçük bir halıyla bile mucizeler yaratabilirsiniz.

2. Yatak başlığı deyip geçmeyin

Mobilya – Üretimi Yapılmıyor: modern tarz , Modern
Mobilya

Üretimi Yapılmıyor

Mobilya

Yatak başlığını değiştirmek, renklendirmek, farklı şeyler denemek düşündüğünüz kadar zor değil. Mesela buradaki gibi bir orijinallik sizin yatak odanızı da renklendirmez mi?

3. Çiçeklerle içiniz açılsın

Saklı Göl Evleri Modern Yatak Odası SAKLI GÖL EVLERİ Modern
SAKLI GÖL EVLERİ

Saklı Göl Evleri

SAKLI GÖL EVLERİ

Dilerseniz duvarda, dilerseniz dolap kapaklarında ya da kapılarda yer vereceğiniz desenli duvar kâğıdı ya da diğer kaplama malzemeleri sayesinde yatak odanızı cıvıl cıvıl bir hale sokabilirsiniz.

4. Aynalı dolap kapakları odayı geniş ve ferah gösterir

Serhat Mobilya – Via Yatak Odası: modern tarz , Modern
Serhat Mobilya

Via Yatak Odası

Serhat Mobilya

Dolap kapaklarınıza ayna kaplatamıyorsanız bile sahip olduğunuzdan daha büyük bir ayna almayı düşünebilirsiniz. Zira ayna yarattığı optik illuzyon etkisiyle odayı olduğundan büyük ve ferah gösterir.

5. Simetriye dikkat edin

Ev dekorasyonunda katı bir simetriyi herkese sevmiyor olabilir ama bir mekâna girdiğinizde karşınızda her yönüyle dört dörtlük bir manzara görmeyi seviyorsanız, iki kişilik bir yatak odasında simetri önemlidir.

6. Özel aksesuarlarla mekânınıza hava katın

Engel & Voelkers Bodrum Modern Yatak Odası Engel & Völkers Bodrum Modern
Engel & Völkers Bodrum

Engel & Voelkers Bodrum

Engel & Völkers Bodrum

Sokaktan bile bulabileceğiniz basit bir kütük, ya da sepeti andıran lalettayin bir puf koltuk; doğru malzemelerle birleştirildiğinde mekânınızı çok daha farklı kılabilir.

7. Beyazdan kaçmayın ama kontrast renkleriyle besleyin

Yatak odasında beyaz elbette bir klasiktir. Ama beyazı siyah ya da kahverengi gibi kontrast yaratacak bir renkle beslerseniz, genel manzara çok daha etkileyici ve huzur verici olacaktır.

8. Yatağın arkasına yatay bir tablo yakışır

İşte çok para harcamadan yapabileceğiniz bir değişiklik daha. Yatak odanızın renk paletine ve tarzına uygun, yatay hizalı bir tablo ile mekânı bir seviye yukarıya çıkarmak mümkün.

9. Nevresiminizi değiştirin

Shabby Nevresim Takimi Home Sweet Home Tropikal
Home Sweet Home

Shabby Nevresim Takimi

Home Sweet Home

Yatak odasından sıkılanların yapacağı en kolay iş, gidip yepyeni bir nevresim takımı almaktır elbette. Bu fotoğraftakinin yerine gri ya da kahverengi bir nevresim düşlesenize, ne kadar iç karartıcı olurdu.

10. Mekânınıza ahşapla sıcaklık katın

Burada olduğu gibi bütün duvarı ya da zemini ahşapla kaplayamıyorsanız bile, sehpa ya da komodin gibi ilavelerle ahşabın sıcaklığını yatak odanıza taşıyabilirsiniz.

11. Abajuru unutmayın

Trabcelona Design – ottoman yatak odası : modern tarz , Modern
Trabcelona Design

ottoman yatak odası

Trabcelona Design

Zaten şık olan bu yatak odasına ayrı bir hava katan ve ilk bakışta dikkat çeken unsur abajur. Belki biraz da kontrast yaratan bir renkte, hoş bir abajur seçerek yatak odanızı siz de güzelleştirebilirsiniz. Abajurunuz varsa da yerini değiştirmeyi deneyin.

12. Dekorasyon unsuru olarak ayna kullanın

A. MORİTA EVİ ANTALYA Modern Yatak Odası Mimoza Mimarlık Modern
Mimoza Mimarlık

A. MORİTA EVİ ANTALYA

Mimoza Mimarlık

Aynasız bir yatak odası elbette olmaz, ama sadece temel işlevi için değil dekorasyon ve süs olarak da aynaları kullanabilirsiniz. Bu mekândaki o üç ayna yatak odasının havasını değiştirmeye yetmiş.

13. Ekstra bir oturma ünitesi

Eğer yeriniz müsaitse yatak odalarına renk ve değişiklik katmanın bir yolu da hoş bir berjer ya da şezlong ilave etmektir. Yatak odasına illâ ki yatacaksınız diye bir kural yok ya, bazen de oturmak gerekir.

14. Küçük bir kitaplık, neden olmasın?

Kimi zaman alışılmadık fikirlere de açık olmak gerekiyor. O küçük kitaplık bu yatak odasına yakışmamış mı. Geceleri uyku tutmayınca elinizin altında birkaç hoş kitap bulunsa fena mı olurdu?

15. Renk uyumuna dikkat

Modern Yatak Odası homify Modern

Karşımızda çok güzel bir yatak odası var ve bu güzelliğin oluşmasındaki en büyük etkenlerden biri, duvardaki tablo ile yatak örtüsü arasındaki müthiş renk uyumu. 

Yatak odaları hakkında ipuçlarımızı beğendiyseniz, ’Oturma odanızı size özgü kılmanın 15 garantili yöntemi’ başlıklı yazımıza da göz atabilirsiniz.

Sizin de ekleyeceğiniz ipuçları varsa yorum kısmında diğer okurlarımızla paylaşabilirsiniz.
Modern Evler Casas inHAUS Modern

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var?
Bizimle temasa geçin!

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!