Prefabriklere sağlam bir alternatif geldi: Çelik evler!

Homify TR Homify TR
EGEUMUT ÇELİK YAPI – GALVANİZ ÇELİK EV, EGEUMUT ÇELİK YAPI: modern tarz , Modern
Loading admin actions …

Ekonomik, ergonomik ve fonksiyonel evler olarak bilinen çelik evler aynı zamanda kısa süre de inşa edilebilen evlerdir. Günümüzde çok yaygın olarak tercih edilen çelik konstrüksiyon ev yapımı ergonomik özellikleri ile bilinmektedir. Tasarımı ve inşası tamamen ihtiyaçlarınıza ve önceliklerinize göre yapılan prefabrik ev iskeleti hafif olduğu içinde oldukça güvenlidir.

Demir profilden ev yapımı için profesyonel mimarlar ile çalışabilirsiniz. Tecrübeli mimarlar tarafından yapılan prefabrik evler tüm ihtiyaçlarınızı maksimum düzeyde karşılayacaktır. Profil ev iskeleti için kullanacağınız kaplama malzemeleri hafif, dayanıklı olmalıdır.Çelik ev yapımı için demir, profil ve türevlerini tercih edebilirsiniz. Hafif ve dayanıklı olan prefabrik ev modelleri ekonomik maliyetlere inşa edilebilmektedir. Çelik ev yapımı öncesinde tasarım aşamasında mimarlar ile birlikte çalışarak ihtiyaçlarınıza tam anlamı ile cevap verebilecek evler inşa edebilirsiniz.


Prefabrik evler ülkemizde son yirmi yıldır yaygın olarak kullanılıyor. Kullanımları giderek yaygınlaşan prefabriklerin çeşitleri ve her bir çeşidin kendi içindeki kalitesi de önceki yıllara kıyasla bir hayli artmış durumda. Prefabrik evler, geleneksel betonarme evlere çok ciddi bir alternatif haline gelmeye başladılar ama bir yandan da kendi alternatifleri de güçlenmeye başladı. Prefabriklere yakın maliyetlerle üretilen ahşap konstrüksiyonlu evlerden sonra, son zamanlarda adından sıkça söz ettiren çelik evler de gündeme girmeye başladı. Tıpkı prefabrik evler gibi iskeletleri fabrikada üretilip arazide yerine monte edilen bu yeni nesil çelik evler, rakiplerinden sağlamlıkları ile ciddi biçimde ayrışıyor. Metrekareye düşen metal yoğunluğu bir hayli yüksek olmalarının yanı sıra uzun ömürlü paslanmaz çelik kullanılması ile de güvenlik hissini bir kat daha pekiştiriyor çelik evler. Yapım süreleri ve maliyetleri ile prefabrik, betonarme ve ahşap evlerle rekabet halinde olan çelik evler, sağlamlıkları ile de geleneksel taş evleri aratmayacak kadar güçlü ve güvenilirler. 

Her iklime, her araziye

Prefabrik ev üreticileri her ne kadar evlerinin her türlü iklime, yağışa ve diğer hava olaylarına dayanıklı olduğunu iddia etseler de, gerçekte en iyi kalitedeki prefabrik evler bile bugün henüz belli düzeyde bir zayıflık sergilemekten kaçınamıyorlar. Çelik evler kullanım ve montaj kolaylığı ile prefabrik evlerle çok benzer olmakla beraber bu zayıflık hissini tamamen ortadan kaldırmayı başarıyorlar.

Dubleks evler

Demir profilden iskelete sahip prefabrik ev modelleri tek katlı, dubleks ve tripleks olarak da inşa edilebilir. ihtiyaçlara yönelik olarak tasarımı yapılan evlerde istediğiniz kadar oda tasarlayabilirsiniz.

Adeta bir kuru yük gemisi

Çelik evlerin iskeletinde kullanılan galvanizli paslanmaz çelik miktarı neredeyse ürkütücü denecek kadar fazla. Bu iskeletleriyle adeta on binlerce ton taşımak için tasarlanmış bir kuru yük gemisi inşaatını andıran çelik evler, gerçekten de konut kullanımı için bir hayli güçlü sayılabilecek sarsılmaz bir konstrüksiyon sunuyorlar.

Kağıttan ekrana, ekrandan sahaya

Betonarme evlerin yapım süreleri büyük ölçüde kısalmış ve pek çok aşaması kolaylaşmış olsa da, sonuçta işin içinde halen ciddi bir insan faktörü olduğu gerçeğini göz ardı edemeyiz. Çelik evlerde ise işin çok büyük bir kısmı masa başında ve fabrika sınırları içinde yapıldığı için, sahadaki işçiye yalnızca montaj yönergelerini takip etmek kalıyor. Bu da insan kaynaklı hata marjını dramatik biçimde düşürüyor.

Çelik üzere ahşap paneller

Çelik evler her ne kadar iskeletleriyle çok güçlü yük gemilerini andırsalar da, onlardan farklı olarak çıplak metal halleriyle kullanılmıyorlar. İskeletleri mekânlara göre değişen çeşitli ahşap ürünleriyle kaplanan çelik evler, günlerle ölçülebilecek kadar kısa bir sürede betonarme bir evden ayırt edilemeyecek kadar mükemmel hale getirilebiliyorlar. 

Adeta kale duvarı

Çelik evlerin gerek iç duvarları gerekse de dış duvarları oldukça sağlam bir yapıda. Bu coğrafyada görülen hemen her türden felaketi göğüslemeye hazır durumdaki bu dış cephe kesiti, çelik evlerin sağlamlığı konusunda oldukça iyi bir ipucu veriyor. 

Subasman montajı

Düzgün bir subasman bulunan her yere monte edilebilen çelik evlerin montaj aşamaları da sanılanın aksine hiç de zor değil. Adeta bir tür yap-boz halinde fabrikadan transfer edilen parçalar, uzman ekipler sayesinde son derece hızlı bir şekilde sahada birleştiriliyor ve çok geçmeden bu şık evler kullanıcıların hizmetine açık hale geliyorlar. Üstelik sipariş aşamasında evinizin rengi, zeminleri, hatta odaların yerleşimi gibi pek çok detaya karar veriyor ve satın almadan önce istediğiniz değişiklerle evinizin nasıl olacağını da grafik olarak görebiliyorsunuz. Kısacası çelik evler emin adımlarla gelmeye ve sektörde giderek daha fazla yer kaplamaya devam ediyorlar. 

Fonksiyonel ve size özel tasarımlar

Prefabrik ev modelleri; kişiye özel olarak tasarlanabilen evlerdir. İstediğiniz özelliklere sahip olarak inşa edilebilen bahçeli ev modelleri olarak da tercih edebileceğiniz çelik ev modelleri ekonomik ev modelleridir. Prefabrik ev modeli tasarlarken alternatif fikirler edinebilmek için '' Nefesinizi kesecek 44 bahçeli ev modeli '' yazımıza göz atabilirsiniz.

Bu çelik ev örneğini siz de beğendiniz mi?

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var?
Bizimle temasa geçin!

Öne çıkan makaleler