Juan Luis Fernández Arquitecto: modern tarz Mutfak

Baştan aşağı değişen 5 mutfak!

Homify TR Homify TR
Google+
Loading admin actions …

Önce & Sonra projeleri homify sayfalarında her zaman en çok ilgi gören projelerin başında geliyor. Çünkü elbette ki bir yaşam alanının adeta yeniden yaratılması demek aslında her yaşam alanı için bir umut var demektir. Üstelik bu projeler okurlarımıza kendi evlerinde yapabilecekleri değişiklikler ve tadilatlarla ilgili de önemli fikirler veriyor ve ilham kaynağı oluyor. Sayfalarımızda en çok ilgi gören yaşam alanlarının başında ise pek tabii ki mutfaklar var. Mutfaklar evlerimizin en aktif ve yoğun kullanılan ve en işlevsel yaşam alanı olduğundan özellikle evde çok vakit geçiren ve yemek yapmayı seven okurlarımız içim mutfak dizaynlarının yeri ayrı. İşte biz de bu yazımızda sizlerle birbirinden şahane beş mutfak yenileme projesini öncesi ve sonrasıyla inceledik.

1- Önce: Başarısız bir yerleşim

İlk örneğimiz aslında geniş bir alana sahip olan bir mutfak, ancak maalesef bu alan verimli ve şık bir şekilde değerlendirememiş. Her ne kadar bu mutfakta country stilinde dizayn edilmiş ahşap dolaplar gibi şık ayrıntılar yer alsa da toplamda oldukça loş ve fonksiyonel olarak da son derece başarısız bir dekorasyon ortaya çıkıyor. Bazı güzel ayrıntılar bu mutfağın geneline hakim olan dağınık, kasvetli ve iç karartıcı havayı maalesef dağıtmaya yetmiyor.

Sonra: Aydınlık ve konforlu

Tepeden tırnağa yenilenen dizayn ile mutfak artık bambaşka bir yere dönüşmüş durumda. Beyazın zarif ve aydınlık karakteri tüm alanda etkisini gösteriyor. Uzun ve ince alan minimalist bir anlayışla dizayn edilmiş ve bu da çok daha derli toplu, modern ve iç açıcı bir görünüm ortaya çıkarıyor.

2- Önce: Dağınık görünüm

2A Design: klasik tarz tarz Mutfak
2A Design

before picture

2A Design

Bu örnekteki mutfağın değişimden önceki hali de ilk örneğimiz ile hemen hemen aynı kaderi paylaşıyor. Fonksiyonellikten uzak, kullanışsız ve dağınık bir görünüm…

Sonra: İnanılmaz bir değişim

2A Design: modern tarz Mutfak
2A Design

Kitchen Project

2A Design

Bunun bir önceki resimde gördüğünüz mutfakla aynı yaşam alanı olduğuna inanmakta bir hayli güçlük çekiyorsunuz değil mi? Haklısınız. Dudak uçuklatan ve hayran bırakan ferah, pasparlak, ışıl ışıl ve şahane bir dönüşüm.

3- Önce: Eski tip lüks

Lüks de tıpkı dekorasyon ve giyim modası gibi zamana göre değişen ve dönüşen bir kavram ve eskinin lüksü bugün artık sıkıcı ve sıradan bir imaja dönüşebiliyor. Bu mutfakta görünen de bunun bir örneği. Modası çoktan geçmiş, eski tip lüks bir mutfak dekorasyonu…

Sonra: Pratik ve yeni

Dekorasyonlarda kullanılan malzemelerin türünün ne kadar büyük farklar yaratabildiğinin de muhteşem bir kanıtı niteliğindeki bu mutfak, yeni haliyle göz kamaştıran bir karakter kazanmış. Daha açık ve daha ferah bir tasarımla eski tip kahverengi ahşap dolaplardan vazgeçilmiş ve yeni malzemelerle kaliteli ve pratik bir kullanım alanı ortaya çıkarılmış.

4- Önce: Karanlık ve sıkıcı

Işıklandırma meselesi mutfaklarda oldukça önemli bir konudur ve yanlış aydınlatma unsurları bir mutfağı son derece sıkıcı ve nahoş bir karaktere büründürebilir. Bu eski moda mutfak da bunun tipik bir örneği.

Sonra: Baştan aşağı tarz değişimi

Işıl ışıl bir tarzla tepeden tırnağa değişen bu mutfak da mükemmel dönüşüm hikayelerinin arasında kendini gösteren örneklerden biri.

5- Önce: Renksiz ve tekdüze

Eski tip mutfaklarda sıklıkla görmeye alışık olduğumuz manzaralara sahip, adeta 10 yıllar öncesinden kalma bir estetik anlayışına sahip bir mutfak… Renklendirmek lazım değil mi?

Sonra: Renkli dokunuşlarla modern etki

Renkli dokunuşlar ve modern değişim hamleleri ile bu mutfak da artık neşeli, eğlenceli ve iç açıcı bir hal alıyor.

(Eğer mutfağınız için ilham verici pratik fikirler arıyorsanız Modern mutfaklar için 17 akıllı çözüm başlıklı yazımıza da uğramanızı tavsiye ederiz.)

Bu mutfak yenileme projelerini siz nasıl buldunuz?
Casas inHAUS: modern tarz Evler

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var? Bizimle temasa geçin!

Ücretsi̇z danişmanlik talep edi̇n

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!