Vesco Construction: iskandinav tarz tarz Evler

250 metrekarelik bir müstakil: 4 geniş oda, 2 muhteşem salon!

Özlem K. Özlem K.
Loading admin actions …

Hayallerinizi süsleyen ev asıl bir ev? Geniş bir bahçe içinde konumlanmış, kocaman, bungalov tipi bir yapıya ne dersiniz? Bungalov denince akla genelde tek göz odadan oluşan ahşap kulübeler geliyor çünkü bungalov kelimesi dilimize biraz hatalı geçmiş. Oysaki, tek kat üzerinde yer alan, yayvan olarak tanımlayabileceğimiz, verandalı bungalov tarzı evlere hemen hemen tüm dünyada bungalov adı verilmektedir. Ülkemizde ise tatil yerlerinde gördüğümüz, çoğunlukla ahşaptan, tek göz, hatta bazen içinde tuvaleti bile olmayan ufak kulübeler akla gelse de, bungalovun esas anlamı yukarıda da belirttiğimiz üzere epey farklı. 

Bungalov kelimesi Hindistan'ın yirmi iki ana dilinden biri olan Guceratçadan alınma ve Bengal (yani Bangladeşli) usulü anlamına geliyor. Bungalov kelimesi hemen her ülkede farklı türde yapıları ifade etmek için kullanılsa da temel birkaç özelliği her yerde aynı. Bunların başında da tek katlı, yayvan yapıda olmaları geliyor. Bazı ülkelerdeki türlerinde alçak tavanlı, yarım bir üst kat yani çatı arası da bulunabiliyor. Bir diğer özellikleri ise mutlaka bir verandaya sahip olmaları. Ayrıca, bazı modellerde bodrum katı da bulunuyor.

Bugünkü yazımızda eğimli bir çatı altında yer alan, son derece yayvan bir yapıda, giriş katına oranla oldukça küçük sayılabilecek bir de çatı katı olan, 250 mertrekarelik bir bungalovu inceleyeceğiz. Mimari planları ile birlikte yayınlanan bu projede dört yatak odası, dört banyo, iki adet de oturma odası yer alıyor. Konutun ayrıca bir de iki araçlık kapalı bir otoparkı mevcut.

Gelin bu göz alıcı, geniş konutu daha yakından görelim, mimari planlarını detaylı bir biçimde inceleyelim.

Ön cepheden görünüm

Yapı tipik bir bungalov görünümünde. Son derece yayvan, verandalı ve ayrıca bir de çatı katına sahip. Çiftlik evi mimarisine sahip olan bu bungalovun dış cephesinde kahverengi ve kızıl tonları ağırlıklı olarak kullanmış.

Tüm cephelerin çizimleri

Bu resimde konutun dört bir cephesinin de çizimlerini görüyoruz. Yapının her bir cephesi bir diğerinden farklı ve ayrıca her bir cephe de kendi içinde asimetrik bir yapıda. Yapının mimarları bu konuda oldukça eğlenceli bir tasarım gerçekleştirmiş diyebiliriz.

Çatıda kahvrengi kiremitler ile duvarlarda ahşap ve tuğla kaplama malzemeleri kullanılmış. Bu detaylar yapının çiftli evi mimarisini vurguluyor.

Kat planları

Fotoğrafta her iki kat planını da detaylı bir biçimde görebiliyoruz. Giriş katı 213,5 metrekare ve bünyesinde 3 yatak odası, 3 banyo, geniş, açık planlı bir salon ve mutfak barındırıyor. Banyolardan biri yatak odasının içinde, en-suite banyo olarak tasarlanmış, bir diğeri iki yatak odasının ortak kullanımında, üçünü banyo ise mediven boşluğunda ve evin ortak kullanım alanında. 

Üst kata çıktığımızda ise sanki ekstra bir daire daha görüyoruz, bir tek mutfağı eksik. yaklaşık 16 öetrekarelik yatak odasının kendi banyosu ve ayrıca bir de 20 metrekarelik kendi oturma odası mevcut.

Geniş bir aileye uygun, son derece kullanılşı, güzel bir ev

Çiftlik evi stilindeki bu bungalov, geniş dört yatak odası, dört banyosu, geniş ortak yaşam alanları ve muhteşem bahçesi ile çok çocuklu, geniş aileler için ideal. 

Sizler de bungalov tarzı evlerden hoşlanıyorsanız, ’Modern yaşam alanları: Bungalov evler', 'Eski bir bungalovdan çağdaş dublekse akıl almaz dönüşüm' ve 'Modern ve konforlu bir bungalov’ başlıklı yazılarımıza göz atabilirsiniz.

Bu aile evi projesini siz nasıl buldunuz?
Casas inHAUS: modern tarz Evler

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var? Bizimle temasa geçin!

Ücretsi̇z danişmanlik talep edi̇n

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!