Hannprefabrik – Hannprefabrik dubleks villa:  tarz

Hem ekonomik hem de pratik: Şahane bir prefabrik villa

Homify TR Homify TR
Google+
Loading admin actions …

Son yıllarda en çok rağbet gören inşaat tekniklerinin başında prefabrik evler geliyor. Peki prefabrik evlerin bu kadar popüler olmasının sebebi ne ve prefabrik ev yaptırmak isteyen okurlarımızın karar vermeden önce bilmesi gereken önemli unsurlar neler? İşte bu yazımızda sizi bu konularda aydınlatmaya çalışırken aynı zamanda İzmir’de yer alan bir inşaat firmasından harika bir prefabrik villa örneğini inceleyeceğiz. 

Önce prefabrik evin tam olarak ne anlama geldiğine bir bakalım. Prefabrik evler, modüler yapılardır ve arazide inşa edilmek yerinde fabrikada hazırlanırlar. Evin bütün parçaları fabrikada hazırlandıktan sonra birleştirilir ve yerine taşınır. Yani prefabrik evlere hazır evler de diyebiliriz. Bu hazır evler amaçlarına ve kullanıcı isteklerine göre genişlikleri ve uzunlukları değişebilen, farklı coğrafi ve iklimsel özelliklere göre farklı malzemelerle üretilebilen yapılardır. Özellikle kırsal alanlarda, yazlık bölgelerde arazisi olanların tercih ettiği prefabrik yapılar hem ekonomik hem de hızlı inşaat süreçleriyle pratik olmaları dolayısıyla son yıllarda giderek daha da popülerleşiyorlar. Peki prefabrik ev yaptırmaya karar vermeden önce bilmeniz gerekenler neler?

Nereye yaptırabilirim?

Hannprefabrik – Hannprefabrik dubleks villa:  tarz
Hannprefabrik

Hannprefabrik dubleks villa

Hannprefabrik

Öncelikle prefabrik evlerin bazı ahşap kulübeler gibi ev yapma izni olmayan bölgeler için uygun olmadığını söyleyelim. Eğer imarsız bir araziniz varsa ve bunun için prefabrik ev yaptırmayı düşünüyorsanız bu bilginin yanlış olduğunu belirtmekte fayda var. Prefabrik evler yalnızca imarlı arsalara yapılabilir.

Firma seçimi

Hannprefabrik – Hannprefabrik dubleks villa:  tarz
Hannprefabrik

Hannprefabrik dubleks villa

Hannprefabrik

Prefabrik ev yaptırırken dikkat edilmesi gereken en önemli unsurlardan biri de firma seçimi elbette. Bugün internetten ulaşabileceğiniz pek çok farklı prefabrik inşaatı yapan şirket var. Siz kendiniz için yaptıracağınız prefabrik evi ve onu yapacak firmayı seçerken şirketin güvenilirliğini ve sunduğu hizmetleri ayrıntılı bir şekilde incelediğinize emin olmalısınız. Özellikle prefabrik ev yaptırmayı düşündüğünüz firmanın daha önce yaptığı ev örneklerini incelemeli, showroomunu ve üretim tesislerini görerek karar vermelisiniz. Fiyat konusu da dikkat etmeniz gereken önemli detaylardan biri. Bazı firmalar anahtar teslim fiyatları verirken bazıları ise evin pek çok özelliğine ekstra maliyet hesabı yapabiliyor. Detaylı bir fiyat incelemesi ve karşılaştırması yapmanızı öneriyoruz.

170 metrekare 150 bin TL

Hannprefabrik – Hannprefabrik dubleks villa:  tarz
Hannprefabrik

Hannprefabrik dubleks villa

Hannprefabrik

Bu harika prefabrik ev örneği ise iki kattan oluşan geniş bir villa. 170 metrekarelik bir yaşam alanına sahip olan evin toplam maliyeti 150 bin Türk lirası olarak belirlenmiş. Banyo, tuvalet ve mutfak da bu fiyata dahil. Bu projenin sahibi olan İzmir'de bulunan HANNPREFABRİK firması müşterilerine kullanım ihtiyacı ve kullanıcı sayısına göre pek çok farklı model de sunuyor. Cephe mimarisinde kullanılan malzemeler de hem estetik, hem de kullanım ömrü ve dayanıklılık bakımından güvenilirlilik sağlıyor.

Avantajları neler?

Hannprefabrik – Hannprefabrik dubleks villa:  tarz
Hannprefabrik

Hannprefabrik dubleks villa

Hannprefabrik

Peki prefabrik konutların diğer inşaat şekillerine göre avantajları var mı? Olmaz mı, saymakla bitmez aslında. Birincisi prefabrik evler yerleşim ve kullanım amacına kolayca şekillenebiliyor. Sonra taş, ahşap ya da betonarme evlere göre çok daha hızlı ve pretik bir şekilde inşa ediliyor. İstenildiğinde sökülüp başka bir yere taşınarak monte edilebiliyor. Üstelik tek tip değiller ve isteğe göre değişen tasarım ve modellerden size ve bütçenize en uygun olanı seçebiliyorsunuz. Daha ne olsun, değil mi? 

Eğer başka prefabrik ev modellerine de göz gezdirmek isterseniz: Türkiye'den 7 enfes prefabrik konut projesi

Bu yerli prefabrik ev örneğini siz nasıl buldunuz?
Casas inHAUS: modern tarz Evler

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var? Bizimle temasa geçin!

Ücretsi̇z danişmanlik talep edi̇n

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!