Asaletin vücut bulduğu bir ev | homify

Fiyat talep et

Numara geçersiz. Lütfen ülke kodu, kod ve telefon numarasını kontrol edin.
Gönder' butonunu tıklayarak Gizlilik Politikası okuduğumu kabul ediyor ve paylaştığım bilgilerin talebime cevap verilebilmesi için kullanılmasına onay veriyorum.
Not: privacy@homify.com elektronik posta göndererek onayınızı dilediğiniz zaman iptal edebilirsiniz.

Asaletin vücut bulduğu bir ev

Homify TR Homify TR
AK HOUSE Esra Kazmirci Mimarlik Eklektik
Loading admin actions …

Asalet, çoğu kez üzerine hiç düşünmeden kullanılan, bazen bir insana, bazen bir hayvana, kimi zaman da bir eve, hatta bir eşyaya atfedilen bir kavramdır. Üzerine düşünülmemesi aslında bir kavramdan ziyade bir duyguya benzemesindendir belki. Şu ya da bu sıfatla değil de, sezgilerle fark edilir genelde, veya sezgisel olarak bir şeydeki asalet hissedilir. Ama bazı şeyler vardır ki, onlardaki asalet adeta kanlı canlıdır, gözle görülür, elle tutulur denecek kadar gerçek ve bir yönüyle de objektiftir. İşte bu yazımızın konusu, asaletin gerçek anlamda vücut bulduğu bir ev hakkında. Sektörün önde gelen isimlerinden Esra Kazmirci Mimarlık imzasını taşıyan bu ev, gerçekten de taklit edilmesi güç asaleti ve özgünlüğü ile göz kamaştırıyor. Biraz daha yakından baktığınız zaman, inanıyoruz ki ne demek istediğimizi daha iyi anlayacaksınız. 

Yoğun ve uyumlu

Bu türden üst sınıf ve iddialı iç mimari ve dekorasyona sahip evlerdeki ortak özelliklerden biri, her biri kendi kategorisinde oldukça görkemli parçalar olan çok sayıda eşya ve aksesuarın bir araya geldiği kompozisyonlarda bile lüzumsuz bir kalabalık hissi oluşmamasıdır. Daha önce dikkat etmediyseniz bile, düşündüğünüz zaman bu klasmandaki evlerde böyle bir durum olduğunu siz de fark edebilirsiniz. Geniş bir salonun oturma odası bölümünü gördüğümüz bu fotoğraf da bunu doğrular nitelikte. Birbirinden farklı çok sayıda unsur var. Mobilyalar, aksesuarlar, teknolojik ürünler, hatta bitkiler. Ama hepsi de uyum içinde ve hepsi birlikte büyük bir kompozisyonu oluşturuyorlar. 

Anahtar kelime: uyum

Üzerine çok düşünülmüş ve her köşesi özel bir tasarım ürünü olan evlerin bir başka ortak özelliği de sıradan fabrikasyon eşyaların çok fazla kullanılmamasıdır. Yahut kullanılsalar bile, örneğin hepsi aynı renk ve tek tip olan çok parçalı bir koltuk takımı bir arada bulunmaz. Daha ziyade birbiriyle uyumlu farklı parçalar bir araya getirilir. Karşılıklı duran bu kahverengi deri koltuk ve geniş beyaz kanepe, bu tezimizi doğrular nitelikte. Arka planda görülen kitaplık tarzı büfe de aslında evin geneline göre farklı bir tarzı temsil etmesine rağmen tüm bu eşyalarla mükemmel bir uyum içinde. 

İddialı bir yemek odası takımı

Birinci sınıf masif ahşaptan üretilen geniş yemek masası, yıllara değil adeta yüzyıllara meydan okuyacak bir kaliteyi ilk bakışta hissettiriyor. Sade, abartısız fakat bir o kadar da şık modeliyle de gelip geçici trendlerle eskimeyecek, her zaman güncel kalacak bir tarza sahip. Siyah kumaş kaplı sandalyeler ise konforlu oldukları kadar iddialı da bir görüntü sergiliyorlar. Şöminenin hemen önüne konumlandırılmış bu takım, soğuk kış günlerinde sıcak akşam yemekleri için mükemmel bir atmosfer sunuyor. 

Mutfak tam olması gerektiği gibi

Evin genelindeki ihtişamlı eşya ve aksesuarlar, mutfakta yerlerini sade, işlevsel ve pratikliğiyle ön plana çıkan mutfak mobilyalarına bırakıyor. Kullanım kolaylığı ve fonksiyon odaklı olmaları ile dikka çeken mobilyalar, gereksiz detaylardan arındırılmış, sade ve yıllarca eskimeyecek şıklıklarıyla göz dolduruyorlar. Genel olarak beyazın hakim olduğu ve detaylarda siyahın kullanıldığı mutfak dolapları, aynı zamanda küçük ahşap yemek masası ile uyumlular. 

Çocuk odasında renk cümbüşü

Gerek doğal ışıktan mükemmel biçimde yararlanacak şekilde konumlandırılması, gerekse de akıllıca yerleşimi ile çocuk odası ihtiyaçlara dört dörtlük yanıt verecek bir tarzda döşenmiş. Bir çocuğun bütün ihtiyaçları düşünülmüş ve bununla da yetinilmeyip hem yaratıcılığını hem de merakını tetikleyecek renklerle adeta bir şölen yaratılmış. Mavi, yeşil, kırmızı, eflatun, turkuaz bu renklerin ilk göze çarpanları. Kuşkusuz içinde yaşayacak ufaklık buraya daha nice renkler ekleyecektir. 

Muhteşem manzaralı yatak odası

Yatak odası, doğa ve şehir manzarasının kaynaşarak içeriye dolmasına izin veren çok geniş pencerelerle, gün ışığına adeta doyuyor. Güne mükemmel başlamanın en güzel yolu olan bu aydınlık ve göz alıcı manzara, tam da pencereye doğru bakan ince uzun çalışma masasıyla odanın bu cephesinde bir tablo güzelliği yaratıyor. Bu kadar güzel bir manzaranın karşısında oturup çalışmak mümkün müdür bilinmez ama, bunu başarabilecek kişi mutlaka son derece yaratıcı bir şeyler ortaya koyacaktır. 

Samimi, şık ve modern: İstanbul'da bir daire yazımızın da ilginizi çekebileceğini düşünüyoruz.

Bu evin dekorasyonunu siz nasıl buldunuz? Fikirlerinizi yorum kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.
Modern Evler Casas inHAUS Modern

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var?
Bizimle temasa geçin!

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!