Fikir alabileceğiniz 8 farklı giysi dolabı kullanımı | homify

Fikir alabileceğiniz 8 farklı giysi dolabı kullanımı

Homify Homify
Birgit Glatzel Architektin Giyinme OdasıElbise Dolabı & Komodinler Ahşap Kırmızı
Loading admin actions …

Dekorasyonlarda takım mobilya kullanımı son yıllarda popülerliğini kaybetmeye başladı, artık parçaların tek tek seçildiği ve sıra dışı bir kombinasyon oluşturulan tasarımlar daha çok ilgi çekiyor. Bu trend değişiminin en iyi yanı ise yatak odanızda kullanacağınız giysi dolabını seçerken takıma ya da standart modellere bağlı kalmak zorunda olmamanız. Odanın stiline uygun olacağını düşündüğünüz farklı birçok modeli değerlendirebilirsiniz. Mini gardırop modelleri, retro dolaplar, tavan askıları, açık dolaplar, niş dolaplar gibi birçok yenilikçi tasarım ile yatak odanıza karakter kazandırmanız mümkün.

Pratik ve uygulanabilir çözümler

Çerçevesiz çekmece CABINET Modern Giyinme Odası
CABINET

Çerçevesiz çekmece

CABINET

Yatak odanızın havasını değiştirecek farklı giysi dolabı kullanımlarına örnek bulmak istiyorsanız, bu yazımızda sunacağımız, profesyonel iç mimarlar tarafından dizayn edilen 8 tasarım ilginizi çekecek. Oldukça pratik ve uygulanabilir çözümlere dayanan bu modeller ile hemen yatak odanızı yenileyebilirsiniz. Yatak odası dekorasyonu için daha fazla örnek model görmek isterseniz ’Derli toplu bir yatak odası için 10 pratik fikir’ başlıklı yazımız da size yardımcı olabilir. 

1. Stil sahibi mini gardırop

Chantilly White Double Wardrobe The Cotswold Company Kırsal Yatak Odası Ahşap
The Cotswold Company

Chantilly White Double Wardrobe

The Cotswold Company

Yatak odası dekorasyonunda kullanılacak ufak bir giysi dolabı için bu vintage görüntülü modelden daha iyisini bulamazsınız. Hemen her stile uyum sağlayabilecek bu dolabı hazır bulabileceğiniz gibi kendiniz de yaptırabilirsiniz. Hatta eski büyük gardıropları ufak bir bakımdan geçirerek de bu tip bir giysi dolabı oluşturmak mümkün. 


- Kendi dolabını kendin yap!

Elinizdeki eski yatak odası ya da oturma odası dolaplarını boya ve bakımdan geçirerek değerlendirmek ya da kendi dolanını kendin yap projelerine göz gezdirmek isterseniz sitemizdeki ’kendin yap’ sayfalarına bir göz atabilirsiniz. Bu sayfalarda eski vitrinden dolap yapımı gibi pek çok güzel kendin yap dolap fikri bulacaksınız. Ayrıca marangozlar sayfasından ahşap kendin yap dolap projeleri ve pratik dolap yapımı konusunda size danışmanlık sunacak profesyonellere ulaşabilirsiniz. 

2. Tavan arası dolap

Yatak odanız çatı eğimine sahipse veya odada bir çatı katı bulunuyorsa bu tarz bir tavan arası giysi dolabı yaptırabilirsiniz. Çatının güçlü kütük taşıyıcıları arasında kalan bu alan basit birkaç dolap ve çekmece ile harika bir giyinme odasına dönüşmüş. Hem farklı bir stil hem de farklı bir dolap kullanımı örneği olan bu tasarımı mutlaka aklınızın bir köşesinde tutun.

3. Parametrik tasarımıyla şık bir zebra dolap

Odanın eklektik tasarımına harika uyum sağlamış bu dolap size tasarımınız için ilham verebilir. Ahşap panellerden oluşan dolap gövdesi hem dolabın içini görünür kılıyor hem de odaya farklı bir hava kazandırıyor. Ancak bu tasarımın ufak bir dezavantajı var ki giysilerinizi tozlanmaktan korumanız biraz zor olabilir.  

4. Giyinme odası

Eğer sıradan bir giysi dolabının yeterli olmayacağını düşünüyorsanız sizin mutlaka bir giyinme odasına ihtiyacınız var demektir. Evde giyinme odası olarak planlanmış bir odanın bulunması size son derece kullanışlı bir depolama alanı kazandıracağı gibi eşya tasarrufu da sağlayabilir.  

5. Kendi giysi odanızı kendiniz yapın!

Odanın bir köşesini basit bir paravan veya perde ile çevirerek da bir giyinme odası kazanabilirsiniz. Askılıklar, nişler ve raflarla dekore edebileceğiniz iç mekanı ise çok kullanışlı olacaktır. Endüstriyel gibi yenilikçi fikirlere açık stillere böyle bir giyinme odası çok yakışacaktır. 

6. Zemin dolabı

Bu yatak odasının alt katında büyük bir kiler bulunuyor. Evin dekorasyon işini alan tasarımcılar bu kileri şık bir giysi dolabı olarak düzenlemişler. Raf, askılık ve çekmece gibi bölmeler içeren ve kullanışlı bir tasarıma sahip olan bu dolap sıra dışı yapısıyla da göze çarpıyor. 

7. Niş dolap

Eşya ve alan tasarrufu sağlayan bir dekorasyon çözümü olan nişleri yalnızca raf, kitaplık ve vitrin amacıyla değil giysi dolabı olarak da kullanabilirsiniz. Bu dekorasyona uygulanan niş dolap askılıkları, raf ve çekmeceleri ile oldukça kullanışlı görünüyor. Ayrıca odanın stilini de iç açıcı bir ferahlık kazandırmış.  

8. Tavan askısı

Dekorasyonda minimal ögeler kullanmayı seviyorsanız basit bir tavan askısı bile sizin için bir giysi dolabı görevi görebilir. Yapımı ve uygulaması son derece kolay olan bu askıyı farklı birçok amaçla kullanabilirsiniz. Hemen her stile uyum sağlayabilecek bu yaratıcı tasarım özellikle yazlık evlerde kullanılabilir.

- Yatak odası dekorasyonunda kırık beyaz kullanımı

Yatak odanızı dizayn ederken hangi renk kombinasyonlarını seçmeniz gerektiğine karar veremiyorsanız Kırık beyaz tonlarını ev dekorasyonlarında kullanmanın 10 şık örneği başlıklı yazımıza da göz gezdirmenizi tavsiye ediyoruz.

Bu giysi dolabı modellerini siz nasıl buldunuz?

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var?
Bizimle temasa geçin!

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!