Hem güzel olsun hem ekonomik: 12 kusursuz örnek

Fiyat talep et

Numara geçersiz. Lütfen ülke kodu, kod ve telefon numarasını kontrol edin.
Gönder' butonunu tıklayarak Gizlilik Politikası okuduğumu kabul ediyor ve paylaştığım bilgilerin talebime cevap verilebilmesi için kullanılmasına onay veriyorum.
Not: privacy@homify.com elektronik posta göndererek onayınızı dilediğiniz zaman iptal edebilirsiniz.

Hem güzel olsun hem ekonomik: 12 kusursuz örnek

nihal e. nihal e.
SOLISYSTEME:  tarz Sundurma çatı, Modern
Loading admin actions …

Havaların yavaş yavaş ısınması ile birlikte açık alanları düzenlemenin zamanı geldi. Başta balkon, teras ve verandalar olmak üzere evimize ait açık alanları elden geçirmeye ne dersiniz? Bugünkü yazımızda konforlu ve cazip bir veranda için nelere ihtiyaç var, sırayla göz atalım.

​1- Ahşap zemin

İlk örneğimizde iki katlı bir evin oval biçimde tasarlanmış ahşap verandasını görüyoruz. Evin çatıya yakın avlu tarafını kapsayacak şekilde dizayn edilmiş veranda ahşap bir zemin üzerine kurulu. Oval biçimde ilerleyen zemin hem ekonomik hem de çok şık.

​2- Pergola çatı

SOLISYSTEME:  tarz Sundurma çatı, Modern
SOLISYSTEME

The BIOCLIMATIC Pergola by SOLISYSTEME

SOLISYSTEME

İkinci örnek yine iki katlı bir evin geniş verandasını gösteriyor. Ahşaptan yapılma ev devasa bir çatıya sahip. Dış cephe boyanmayarak doğal ahşap görünümünde bırakılmış. Ahşap pergola çatı ise evi bir parça modernize ediyor diyebiliriz.

​3- Hem yazın hem kışın işlevsel

Albert Genau – Yaz - Kış Balkon Keyfi...:  tarz Teras, Modern
Albert Genau

Yaz – Kış Balkon Keyfi…

Albert Genau

Sırada bir evin arka bahçesine bakan verandasının katlanabilir cam duvarlarla tamamen kapatıldığını görüyoruz. Kare biçimindeki veranda alanı küçük olmakla birlikte evin boyutuyla dengeli. Katlanabilir camın en büyük avantajı sıcak havalar haricinde kışın da kullanma imkanı sunabilmesi.

​4- Hamak

Dar fakat alabildiğine uzun bir veranda örneği gördüğümüz resimde ahşap sundurma gölgelik sağlamak için gayet elverişli. Taş zeminle birlikte rustik stildeki evin huzurlu atmosferini tamamlayan nostaljik hamak hem dekoratif bir fikir hem de ekonomik.

​5- Rahat koltuklar

homify:  tarz Teras, Minimalist

Teras ve verandalar için güzel bir örnek karşımızda. Hem ekonomik hem konforlu bir açık alan için ahşap zemin üzerine armut koltuklar gayet ekonomik bir seçenek. Üstelik oldukça rahat.

​6- Sundurma çatı

homify:  tarz , Klasik

Veranda ve avlularda rahatça oturabilmek için size gölgelik sağlayacak bir çatıya ihtiyaç duyarsınız. Sundurma çatılar bu konuda size iyi bir çözüm sunar. Genişliği veya darlığı tamamen sizin isteğinize göre belirlenir.

​7- Renk kullanımı ve mobilya

Escapefromsofa – OLABELLA // RESIDENTIAL PROJECT:  tarz Teras, Modern
Escapefromsofa

OLABELLA // RESIDENTIAL PROJECT

Escapefromsofa

Açık bir alanda oturma, dinlenme, yemek yeme gibi ihtiyaçlarınız olabileceği için veranda, teras ve bahçelerde mobilya kullanılır. Bu mobilyaların ortak özelliği genellikle zeminden yüksek ayaklara sahip olması ve hafif, kolay taşınabilir olmasıdır. Aynı zamanda üzerine tekstil örtüleri yerine rahatlıkla çıkarılabilen minder ve yastıklar olur. Resimdeki deniz mavisi çağrıştıran mavi yastıklı sandalyeler bu konuda iyi bir örnek.

​8- Tamamen ahşap

Bu örnekte ise tamamen ahşap bir veranda görüyoruz. Bütünüyle ahşaptan yapılma bir eve en uygun veranda tipi ahşap olmalı zira. Çatının yanı sıra veranda mobilyası olarak seçilen masa ve sandalyeler de ahşap.

9- Beyaz çakıl taşları

Sırada yine ahşap kaplı bir veranda zemini görüyoruz. Sıcak tonlardaki ahşap duvarda da kullanışmış. Dekoratif açıdan hareketlendirmek için ise zeminin ortasına küçük kare şeklinde mini bir çakıl taşı bahçesi eklenmiş. Beyaz renkleriyle zemine hareket katmış diyebiliriz.

10- Çiçekler ve ağaçlar

Mütevazi ama davetkar veranda örneklerinden biri daha. Toprak zeminden yükseltilmiş ahşap platform üzerine rengarenk çiçeklerin yer aldığı saksılar verandayı daha çekici hale getirmiş. Verandayı çevreleyen ağaç ve yeşil bitkiler ise manzarayı tamamlıyor.

11- Veranda ve balkon

homify:  tarz Evler, Modern

Geniş bir veranda alanına sahip olan iki katlı binayı ilginç kılan veranda çatısının üzerinde yer alan balkon. Küpeşte ile çevrili veranda L biçiminde olup yemek masası ya da oturma grubu yerleştirmek için epey geniş görünüyor.

​12- Salıncak

Son örneğimiz yine iki katlı bir evin verandası. Ahşap bina beyaz dış cephe rengine sahip olup temiz çizgileri var. Veranda mobilyası olarak tercih edilen salıncak gayet güzel bir seçim.

Bu yazıyı beğendiyseniz 'Minik ahşap bir kulübe bana yeter diyenlere ilham verecek 15 proje' başlığına bakabilirsiniz.

Bu açık alan fikirlerini siz nasıl buldunuz?
Casas inHAUS:  tarz Evler, Modern

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var?
Bizimle temasa geçin!

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!