Yatak odanızı düzenlerken aynen alabileceğiniz 10 enfes fikir | homify

Fiyat talep et

Numara geçersiz. Lütfen ülke kodu, kod ve telefon numarasını kontrol edin.
Gönder' butonunu tıklayarak Gizlilik Politikası okuduğumu kabul ediyor ve paylaştığım bilgilerin talebime cevap verilebilmesi için kullanılmasına onay veriyorum.
Not: privacy@homify.com elektronik posta göndererek onayınızı dilediğiniz zaman iptal edebilirsiniz.

Yatak odanızı düzenlerken aynen alabileceğiniz 10 enfes fikir

Özlem K. Özlem K.
M&E TEKİNTAŞ HOME İskandinav Yatak Odası yücel partners İskandinav
Loading admin actions …

Ev dekorasyonu bir bütündür ve yalnızca salon, antre gibi göz önündeki alanlarla sınırlı kalmamalıdır. Yatak odalarımız evlerimizin en özel alanları, bu mekanlara kendimiz dışında pek giren çıkan olmaz ancak bu demek değil ki yatak odalarımızda bir dekorasyon çalışması yapmaya maddi ve manevi emek ayırmamalı, bir karyola, bir dolap koyup kullanmalıyız. Dekorasyonu evlerimize gelen konuklarımız için değil, başta kendimiz için yapmalıyız. 

Evimizin her şeyden önce kendi kişisel beğenilerimize hitap etmesi ve elbette öncelikle kendi kullanımımız için işlevsel olması gerekmektedir. Evle ilgili bu algılayış biçimi evinizin dekorasyonunu belki de tamamen değiştirecek, önceden pek önem vermediğiniz alanların dekorasyonuna da önem vermeye başlamanıza neden olacağı gibi, salon başta olmak üzere evinize gelen konukların e çok gördüğü alanların tasarımını bile değiştirmenizi sağlayacaktır.

Şİmdi gelelim bu sayfamızın konusuna: Yatak odası dekorasyonu. Bugün sayfamızda 10 farklı profesyonelin 10 farklı yatak odası dekorasyonunu taşıdık. Kimi mimar ya da iç mimarların, kimiyse mobilya firmalarının sayfalarından aldığımız bu yatak odası tasarımlarının her biri en az bir muhteşem fikir barındırıyor ve sizler de bu fikirleri kendi yatak odalarınız için kopyalayabilir ya da onları kendinize uygun hale getirerek adapte edebilirsiniz.

1. Aydınlatmalı bir yatak başı çalışması

İlk örneğimiz son derece şık ve ferah bir yatak odası tasarımından ancak bu tasarıma bizim ilgimizi en çok çeken şey yatak başı olarak tasarlanmış, tavana kadar uzanan ve içinde aydınlatması da olan muhteşem duvar paneli.

2. Sayvanlı yatak görünümü verilmiş cibinlikli yatak

Eklektik Yatak Odası homify Eklektik

Fotoğrafta görmüş olduğumuz bu tasarımda ise göze muhteşem görünen bir sayvanlı yatak varmış gibi, değil mi? Oysa dikkatli bakarsanız, tavana karyolaya uygun biçimde monte edilmiş ince perdelerden oluşturulmuş cibinliği kolaylıkla fark edebilrsiniz.

3. Herkes kendi evinin sultanı

Yatak odanız küçükse dahi tarzınızdan ödün vermek zorunda değilsiniz! Yalnızca seçtiğiniz mobilyaların boyutlarını iyi ayarlayın, renkleri dikkatlice seçin yeter. Küçük yatak odalarına adapte edilmiş klasik takımlar ve gösterişli mobilya ve aksesuarlar üreten birçok mobilya firması mevcut. Fotoğrafta yatak başını süsleyen perde ve ayak ucuna kondurulmuş şık bir bank görüyoruz.

4. Uyku problemi olanlara koyu renkli dekorasyon daha uygun

Koyu renk cilalı ahşap karyola ve komodinlere sahip yatağın başucundaki duvar mat antrasit rengine boyanmış. Siyah nevresim ve yastık kılıflarına beyaz çarşaf ve ikinci set yastıklar eşik ediyor. Kül grisi perdeler ve kahverengi detaylı krem rengi hayvan postu ile kombine edilen yatak odası dekorasyonu siyah abajurlar, sarıya kaçan gümüş rengi modern bir pano ve koyu renkli berjer koltuk ile tamamlanmış ve ortaya şık, zarif, lüks görünümlü bir yatak odası çıkmış.

5. Yatak odasında TV çözümleri

Fotoğrafta yatak ve oturma grubu içeren bir yatak odası görüyoruz. Bu iki alan arasına tabandan tavana boyutlarda yerleştirilmiş olan separatörün ortasına 180 derece dönebilen bir aparatla televizyon yerleştirilmiş. Böylece, televizyonu ister oturma alanına isterse de yatağa doğru çevirmek mümkün. 

6. Karyola yerine paletler de kullanılabilir

Minimalist Yatak Odası homify Minimalist

Paletlerden oluşturulmuş bu sıra dışı ve çevre dostu yatağın altına koyu gri bir halı yerleştirilmiş. Yatağın baş ucuna gelen duvar siyaha boyanmış ancak sade siyah bırakılmamış. Üzerinde muhteşem bir dünya haritası çalışması yer alıyor. Koyu renkli nevresim takımı ie kombine edilen tasarım genç odaları için ideal.

7. Küçük yatak odalarına ekstra depolama alanı şart

İskandinav Yatak Odası sreda İskandinav

Karyolanın altını atıl bir depolama alanı değil de, düzenli bir depoalama alanı olarak kullanabilirsiniz. Çoraplar, iç çamaşırları, tişört ve kazaklar yatak altında kolaylıkla depolanabilir, üstelik bir örnek, kaliteli kutular kullanılarak son derece şık bir görüntü de oluşur.

8. Minicik odaları en fonksiyonel kullanma şekli

Çok küçük odalar için bir başka çözüm ise mekan içinde mekan yaratan mobilya çözümleri ile yatağı komplike bir ranza sistemi ile yukarı taşıyarak yatağın alt kısmını da depolama, çalışma ya da oturma alanı olarak değerlendirmek.

9. Yatak başının olduğu duvar boş kalmasın

Modern hatlara sahip bu karyola takımının en dikkat çekici özelliği sağladığı bol miktardaki depolama alanı. Küçük boyutlu bir yatak odası için harika bir fikir barındıran bu odada yatak başının iki yanı ve üstünde bol bol dolap kullanılmış. Ankastre aydınlatmaya sahip bu tasarım kitaplarınızı, cep telefonunuzu ve alarmınızı koyabileceğiniz raf alanı ile de oldukça işlevsel.

10. Yatak odası sakinliğinde bir çalışma ortamı oluşturmak da mümkün

Fotoğrafta çalışma masası da içerek sıra dışı bir dolap örneği görüyoruz. Yatak odasının sessiz ortamı çalışam amaçlı da kullanılabilir,üstelik örnekteki gibi gardıropla kombine bir çalışma masası sistemi pek az yer kaplayacaktır.

Bonus: Yeni bir inşaat yaptırıyorsanız, belki de tavan pencereleri yaptırabilirsiniz!

M&E TEKİNTAŞ HOME İskandinav Yatak Odası yücel partners İskandinav
yücel partners

M&E TEKİNTAŞ HOME

yücel partners

Yatak odasında olabilecek en büyük lükslerden biri sanıyorum ki yıldızları izleyebilme olanağı. Ülkemizden bir mimarlık firmasının gerçekleştirdiği bir villa projesinde bu hayali gerçeğe çevirmiş. Geniş tavan pencereleri altında yer alan yatak sahiplerine gece-gündüz muhteşem gökyüzü manzaraları vadediyor.

Bu yatak odası örneklerini siz nasıl buldunuz?
Modern Evler Casas inHAUS Modern

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var?
Bizimle temasa geçin!

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!