Oturma odanızı eğlenceli hale getirmenin 17 garantili yolu | homify

Fiyat talep et

Numara geçersiz. Lütfen ülke kodu, kod ve telefon numarasını kontrol edin.
Gönder' butonunu tıklayarak Gizlilik Politikası okuduğumu kabul ediyor ve paylaştığım bilgilerin talebime cevap verilebilmesi için kullanılmasına onay veriyorum.
Not: privacy@homify.com elektronik posta göndererek onayınızı dilediğiniz zaman iptal edebilirsiniz.

Oturma odanızı eğlenceli hale getirmenin 17 garantili yolu

homify.com.tr homify.com.tr
House E - E Evi Modern Oturma Odası HANDE KOKSAL INTERIORS Modern
Loading admin actions …

Oturma odanızdan sıkıldınız mı? Bir değişiklik, bir tazelik, yeni bir hava peşinde misiniz? Elbette oturma odanızı baştan aşağıya değiştirmek iyi bir çözüm. Ama herkesin gücü buna yetmeyebilir. Bu durumdaki okurlarımız için daha makûl bir bütçeyle oturma odalarını daha eğlenceli hale getirebilecekleri yöntemleri derledik.

1. Işıkları değiştirin

Oturma odasında avize kullanmak zorunda olmadığınız gibi basit bir florasana da mahkûm değilsiniz. Piyasada her zevke ve bütçeye uygun çözümler mevcut. Bu örnekte olduğu gibi çok özel ürünler de.

2. Renkli örtü ve yastıklar kullanın

OSMANOĞULLARI MOBİLYA – Osmanoğulları Mobilya: modern tarz , Modern
OSMANOĞULLARI MOBİLYA

Osmanoğulları Mobilya

OSMANOĞULLARI MOBİLYA

Oturma odanız ağırlıkla nötr renklerden oluşuyorsa biraz canlılık katmanın en iyi yollarından biri renkli bir örtü ya da yastıktır. Kırmızının bu mekânı nasıl canlandırdığını kendiniz görüyorsunuz.

3. Aksesuar ve mobilyalarla canlılık katın

Trabcelona Design – lego mini corner: modern tarz , Modern
Trabcelona Design

lego mini corner

Trabcelona Design

Sehpa, abajur ya da küçük bir tekli koltukla hem çok para harcamadan, hem de zahmete girmeden oturma odanızda yepyeni bir hava estirebilirsiniz. Hele de bunlar uyumlu olursa.

4. Duvar kâğıdı seçeneğini unutmayın

Suave.com.tr – Monopop 4 Rulo Parça Duvar Kağıdı 50X280 Cm: modern tarz , Modern
Suave.com.tr

Monopop 4 Rulo Parça Duvar Kağıdı 50X280 Cm

Suave.com.tr

Bir odanın bütün atmosferini değiştirmenin en garantili yolu duvarları değiştirmektir. Bunun en kolay yolu da duvar kâğıdıdır. Siz de piyasada kendi oturma odanıza uygun, eğlenceli bir duvar kâğıdı bulabilirsiniz.

5. Josephine koltukla farklı bir hava estirin

homify: modern tarz , Modern
homify

London Josefin

homify

Mobilya tasarımının klasiklerinden biri olan Josephine koltuklar kuğuyu andıran zarif duruşları ve farklı renkleriyle her türlü oturma odasınının kimliğini değiştirebilirler.

6. Mobilyalara uygun tablolar seçin

Mobilyalarınızı değiştiremiyorsanız, onalra uygun tablolarla manzarayı tamamlayın. Hele de bu örnekteki gibi canlı renklere sahip tabloları bulabilirseniz, salonunuz yeni doğmuş gibi canlanacaktır.

7. Orijinal mobilyalar bulun

Galleria Gaia – Makara Serisi: modern tarz , Modern
Galleria Gaia

Makara Serisi

Galleria Gaia

Bir oturma odasını özel ve eğlenceli kılan unsurlardan biri de sıradışı mobilyalardır. Buradaki gibi hem sehpa, hem kitaplık olabilen, vintage bir ürün girdiği mekânın yıldızı olabilir.

8. Tekli koltuk ya da berjer ilavesi

Ev TAdilatları – Daire Tadilatları : minimalist tarz , Minimalist
Ev TAdilatları

Daire Tadilatları

Ev TAdilatları

Kendi başına zaten son derece şık olan bu oturma odası modelini çok daha eğlenceli ve hoş hale getiren etken sol taraftaki renkli mobilya ilavesi olmuş. Kimi zaman provokatif renklerle monotonluğu bozmak gerekebilir.

9. Eğlenceli mobilyaları arayıp bulun

Bu kez önereceğimiz ipucu biraz masraflı olabilir ama bu örnekteki gibi bütün oturma odasını donatamıyorsanız bile, böylesine eğlenceli bir sehpa ya da yemek masası oturma odanızda hoşbir hava estirebilir.

10. Küçük bir aksesuar bütün havayı değiştirebilir

homify: modern tarz , Modern

Bu örnekteki gibi orijinal bir mumluk, belki bir çiçek saksısı, renkli bir vazo ya da abajurla oturma odanızın monotonluğunu kolaylıkla ve masrafsız şekilde kırabilirsiniz.

11. Oturma grubunun kılıfını değiştirin

Evdeki sandalye ya da koltukların kılıfını değiştirtebilir, masraf yapmak istemiyorsanız kendi seçeceğiniz bir kumaşdan bunlar için kılıf dikebilirsiniz. Buradaki çiçekli kaplamanın mekânı nasıl renklendirdiğini siz de fark etmiş olmalısınız.

12. Duvar yerine vitray

Bazen orijinal çözümler hiç beklemediğimiz yerlerde belirir. Bu oturma odasının sıradanlığını kıran etken giriş kapısının yanındaki duvarda gördüğümüz vitray olmuş.

13. Kontrast yaratın

ancona koltuk takımı Mahir Mobilya Rustik
Mahir Mobilya

ancona koltuk takımı

Mahir Mobilya

Renk uyumu elbette önemlidir ama radikal bir değişiklik istiyorsanız, bu örnekteki puf koltuk gibi mekânınızın ana renk paletiyle hiç ilgisi olmayan bir ürünü alıp tam da oturma odanızın orta yerine yerleştirin. Kendi küçük ama etkisi büyük olacaktır.

14. Yastıklarla ortamı şenlendirin

Chouchette – Cushions illustrated exclusively for Chouchette by artists Gabriela Vainsencher and Cristobal Dam : modern tarz , Modern
Chouchette

Cushions illustrated exclusively for Chouchette by artists Gabriela Vainsencher and Cristobal Dam

Chouchette

Bir mekânı eğlenceli hale getirmenin en ucuz ve garantili yollarından biri yastık kullanmaktır. Buradaki gibi küçük ve renkli yastıkları piyasadan alabileceğiniz gibi, kumaşını seçerek kendiniz de dikebilirsiniz.

15. Duvarlar boş kalmasın

Bir oturma odasını sıkıcı hale getiren unsurlardan biri boş duvarlardır. Dolayısıyla 5 liraya alacağınız ucuz bir film afişi de olabilir, 5 trilyona alacağınız ünlü bir tablo da; maksat duvarlar şenlensin, duvarlarla birlikte evde oturanların gönülleri de.

16. TV sehpasını değiştirin

homify: modern tarz , Modern
homify

Mia Mobili Tv Sehpası

homify

İşte yine çok büyük masraf yapmadan oturma odanızı eğlenceli hale getirebileceğiniz bir yöntem. Yerli bir üreticiye ait bunun gibi bir ürünler klasik TV ünitenizden kurtulup mekânınıza renk katabilirsiniz.

17. Halıyı unutmayın

Son olarak herkesin bildiğini tekrar edelim. Hiçbir şey yapamıyorsanız, basit bir kilim ya da halıyla bütün oturma odanızının çehresini değiştirebilirsiniz. 

Bu yazıyı beğendiyseniz, ’Banyonuzu güzelleştirmenin 17 garantili yöntemi’ başlıklı yazımıza da göz atabilirsiniz.

Bu ipuçlarına sizin de ekleyecekleriniz varsa yorum kısmında okularımızla paylaşabilirsiniz.
Modern Evler Casas inHAUS Modern

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var?
Bizimle temasa geçin!

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!