Eviniz için size ilham verecek 8 köşe takımı

Fiyat talep et

Numara geçersiz. Lütfen ülke kodu, kod ve telefon numarasını kontrol edin.
Gönder' butonunu tıklayarak Gizlilik Politikası okuduğumu kabul ediyor ve paylaştığım bilgilerin talebime cevap verilebilmesi için kullanılmasına onay veriyorum.
Not: privacy@homify.com elektronik posta göndererek onayınızı dilediğiniz zaman iptal edebilirsiniz.

Eviniz için size ilham verecek 8 köşe takımı

homify.com.tr homify.com.tr
iBRDESIGN – Çocuk odası Köşe koltuğu:  tarz
Loading admin actions …

Eğer mekânınız buna uygunsa, oturma odası döşerken ya da yeniden düzenlerken göz önünde bulundurmanız gereken seçeneklerden biri de köşe takımlarıdır. Köşe takımları mekâna belli bir samimiyet kattıkları gibi, özellikle dar ya da tuhaf açılı salonlarda kullanım alanını maksimuma çıkarmak için de iyi birer araçtır. Bu yazıda Türkiyeli üretici ve tasarımcıların koleksiyonlarından size de ilham verecek köşe takımlarını derledik.

Beyazın saflığı ve asaleti

Trabcelona Design – münih corner:  tarz Oturma Odası
Trabcelona Design

münih corner

Trabcelona Design

Açık denizlerde nazlı nazlı süzülen bir gemiyi andıran bu köşe takımı, zaten tak başına son derece şık bir mobilya iken, beyaz ve gri ağırlıklı bu salona girince ayrı bir değer kazanmış. Renkli halının yarattığı kontrast etkisine rağmen bu köşe takımı hem saflık ve asaleti çağrıştırıyor, hem de mekâna elle tutulur bir samimiyet katıyor.

Klasik köşe takımı

Mahir Mobilya – Ancona Köşe:  tarz İç Dekorasyon
Mahir Mobilya

Ancona Köşe

Mahir Mobilya

Klasik çizgiler taşıyan bu köşe takımı ise gerek yuvarlak hatları, gerek asil duruşu, gerekse de insana huzur veren açık kahve rengiyle bu modern salona çok yakışıyor. Üzerine konulan uyumlu yastıklarla birlikte düşünüldüğünde hiçbir mekânda sırıtmayacak bir köşe takımı olduğu da söylenebilir.

Canlı ve heyecanlı

Dekor Ustam – Dekor Ustam ev yenileme , tadilat ve tamirat hizmetleri:  tarz Ev İçi
Dekor Ustam

Dekor Ustam ev yenileme , tadilat ve tamirat hizmetleri

Dekor Ustam

Bu oturma grubu tam olarak bir köşe takımı olmasa da kenarındaki çıkıntı sayesinde mekânın tam köşesine yerleştiği için bu derlemeye dahil etme kararı aldık.  İnce uzun bir oturma odasında yer tasarrufunun ne kadar önemli olduğunu söylemeye gerek yok. İşte rengiyle yürek yakan bu şahane köşe takımı da hem bu anlamda iyi bir işlev görüyor, hem de eve canlılık ve heyecan katıyor.

Duble köşe takımı

NUUN MİMARLIK – K.M EVİ, SAKARYA:  tarz Oturma Odası
NUUN MİMARLIK

K.M EVİ, SAKARYA

NUUN MİMARLIK

Fotoğrafın açısı itibarıyla mor renkteki köşe takımını göremesek de, Nuun Mimarlık'ın Sakarya'daki bir projesinden aldığımız bu örnek köşe takımlarının modern ya da loft tarzı mekânlarda nasıl kullanbileceğini göstermesi bakımından anlamlı. Daha keskin hatlara sahip olan iki takımın kendi aralarındaki renk kombinasyonu da mekâna sıcaklık katıyor.

Sarı sıcak

Taha Koltuk Tasarım – köşe takımı 1:  tarz Oturma Odası
Taha Koltuk Tasarım

köşe takımı 1

Taha Koltuk Tasarım

Yaşar Kemal'in meşhur kitabının adı gibi sarı sıcak bir oturma odası istiyorsanız, böyle bir köşe takımı tam size göre olabilir. Burada köşe takımının zarafeti, şirinliği ve insanda yarattığı sıcak hisler bir yana, çiçekli yastıklarla sehpa-puf karışımı ilavenin arasındaki uyum da ayrıca dikkat çekiyor.

Klasik ve işlevli

Koltuk Home – Chester köşe koltuk 2 :  tarz Oturma Odası
Koltuk Home

Chester köşe koltuk 2

Koltuk Home

Köşe takımlarının özellikle küçük mekânlarda yes tasarrufu sağlamak açısından da işlevli olabileceğini söylemiştik. Bu örnekte pastel renkleriyle huzur veren köşe takımı aynı zamanda oturma alanının da maksimuma çıkarılmasını sağlıyor. Klasik çizgileriyle mekânın tarzını belirlediğini de eklemek lazım.

Beyaz ve modern

Eklektik ve sıradışı bir tarza sahip olan Bursa'daki bu dairenin ikiye bölünmüş salonuna tarz katan unsurlardan biri de beyaz rengiyle pırıldayan köşe takımı olmuş. Burada yine hem alanın çok iyi kullanıldığını görüyoruz, hem de her tarza uygun bir köşe takımının olabileceğini.

Çocuklar da köşe takımına oturabilsinler

iBRDESIGN – Çocuk odası köşe koltuk:  tarz Çocuk Odası
iBRDESIGN

Çocuk odası köşe koltuk

iBRDESIGN

Kim demiş köşe takımı yetişkinlere özgü bir şey diye! Yerli bir üreticinin koleksiyonundan alınan bu dünya tatlısı mobilya, bir çocuk odasında da köşe takımı kavramının gayet hoş bir şekilde kendine yer bulabileceğinin açık kanıtı gibi duruyor. 

Bu yazıyı beğendiyseniz, ’Evinizin havasını değiştirecek 17 çılgın fikir’ başlıklı yazımıza da göz atabilirsiniz.  

Bu köşe takımı modellerinden siz en çok hangisini beğendiniz? Fikirlerinizi yorum kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.
Casas inHAUS:  tarz Evler

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var?
Bizimle temasa geçin!

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!