homify'ın en sevilen ahşap evlerinden 10 model

Homify Homify
homify Modern Evler
Loading admin actions …

Nasıl bir ev istediğinize hala karar veremediyseniz bu yazımızda, sizi ahşap ev sahibi olmaya ikna edecek 10 model tanıtacağız. Sürdürülebilir, doğal ve ekonomik özellikleri ile dikkat çeken ahşap evlerden en sevilen 10 modeli bu yazımızda bulacaksınız.

Ahşap müstakil evler betonarme yapılara göre daha ekonomik, ekolojik ve pratik olabiliyorlar. Deprem yükü daha az olan ve inşaatı sırasında minimum çevre zararı oluşturan ahşap yapılar Homify evleri arasında en çok ilgi gören modellerin başında geliyor. Hayalinizdeki eve ilham verecek farklı bir ahşap ile tanışmak isterseniz ’Göz kamaştırıcı bir ahşap ev’ başlıklı yazımızdaki eve de göz atabilirsiniz.  

1. İlk sıradaki ev Türkiye'den

AHSB - AHŞAP EV MODEL B Kuloğlu Orman Ürünleri Prefabrik ev
Kuloğlu Orman Ürünleri

AHSB – AHŞAP EV MODEL B

Kuloğlu Orman Ürünleri

Sade ve kullanışlı bir yapıya sahip olan bu muhteşem ahşap ev ülkemizde üretilen modellere harika bir örnek. Tek katlı yapısı, dayanıklı ahşap çatısı ve sıcacık iç mekanları ile öne çıkan bu eve bayılacaksınız. Ev hakkında daha detaylı bilgi almak ve size özel çözümler bulmak isterseniz mimarlarımızla iletişime geçebilir ya da firma sayfasını ziyaret edebilirsiniz. 

2. Minimalist bir yapı

Ahşap ev deyince aklınıza kütüklerle çevrili orman evleri gelmesin, ahşap malzemeler kullanılarak son derece modern ve sade evler de inşa edilebiliyor. Minimalist tarzı ile dikkat çeken ve Japonya'da bulunan bu ev farklı ahşap evlere güzel bir örnek.  

3. Görkemli bir malikane

Sam's Creek homify Modern Evler
homify

Sam's Creek

homify

Modern tarzda inşa edilmiş bu ahşap ev, lüks ve ihtişamın en yalın halini sevenler için bulunmaz bir örnek. Amerika'da bulunan evin açık ve kapalı dinlenme alanları, çok sayıda odası, havuzu, harika bir manzarası ve daha bir çok özelliği var.

4. Şehrin göbeğinde bir orman evi

Çok sayıda ağaca sahip olan bahçesiyle adeta bir orman evi gibi görünen bu yapı İspanya'da bulunuyor. Kırmızı ahşap dış cephesi, tek eğim çatısı, kırsal özellikleri ve modern çözümleri ile rüya gibi bir yaşam alanı.

5. Ahşap deyince aklınıza tek bir renk gelmesin

Ahşap evlerin yalnızca kahverengi olduğunu düşünüyorsanız yanıldınız, hemen her renkte, birbirinde güzel ahşap evler inşa ediliyor. Portekiz'de bulunan iki katlı bu yapı da kırmızı rengi ile sıra dışı ahşap yapılara oldukça iyi bir örnek.

6. Güney Kore'den bir kulübe

Rustik stili ile öne çıkan bu ahşap ev oldukça geniş ve kullanışlı bir yapıya sahip. Büyüleyici bir verandası olan evin, renk ve modelindeki ufak detaylar adeta tasarımcısının imzası olmuş.

7. Karizmatik bir ahşap ev

One Floor Living House Namas Modern Evler Masif Ahşap Ahşap rengi
Namas

One Floor Living House

Namas

Modern iskandinav arası bir stile sahip olan evin en dikkat çekici özelliği tek eğimli çatısı ve kontrast oluşturan renk dengesi. Hollanda'da bulunan bu ahşap ev metal, ahşap ve cam gibi farklı malzemelerin bir arada kullanıldığı başarılı bir tasarıma sahip. 

8. Ormanın içine saklanmış fütüristik bir ev

Japonya'da bulunan bu yapı, tasarımı, konumu, rengi, iç mekan özellikleri, stili, dekorasyonu kısacası her bir özelliği ile farklılığını belli ediyor. yenilikçi bir yaklaşımın ürünü olan ev sürdürülebilir özelliklere ve geleneksel çözümlere aynı anda sahip.  

9. Sade, konforlu ve modern

dwarf Endüstriyel Balkon, Veranda & Teras

Geleneksel ahşap ev modellerine gösterilebilecek en iyi örneklerden biri. Asyatik ve Amerikan özelliklerini bir arada barındıran bu şık evin iç mekanlarına bayılacaksınız. 

10. Modern ahşap ev tasarımında çığır açan yaklaşım

Pit house UID Modern Evler
UID

Pit house

UID
UID
UID

Yalın çizgileri ve minimalist tarzıyla öne çıkan bu yapının iç mekanlarında da dikkat çekecek birçok özellik bulunuyor. Evin iç mekanlarını ve diğer özelliklerini daha yakından incelemek için mutlaka firma sayfasına uğrayın.

Bu ahşap ev örneklerini siz nasıl buldunuz?

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var?
Bizimle temasa geçin!

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!