森參設計:  tarz

Küçük evler için alan tasarrufu sağlayan 15 sürgülü kapı modeli

Meral Eser Meral Eser
Google+

Fiyat talep et

Numara geçersiz. Lütfen ülke kodu, kod ve telefon numarasını kontrol edin.
Gönder' butonunu tıklayarak Gizlilik Politikası okuduğumu kabul ediyor ve paylaştığım bilgilerin talebime cevap verilebilmesi için kullanılmasına onay veriyorum.
Not: privacy@homify.com elektronik posta göndererek onayınızı dilediğiniz zaman iptal edebilirsiniz.
Loading admin actions …

Küçük evlerde döşeme zemini alanından tasarruf etmek, daha geniş kullanım alanları açar ve ferah bir atmosfer oluşturur. Açılır kanatlı klasik kapı modelleri ise, açılış yönü ve açıdan dolayı zemin alanında yer kaplar. Dolayısıyla özellikle küçük ve dar alanlarda yerden tasarruf etmenizi sağlayacak sürgülü kapı sistemleri pratik kullanım olanakları sağlar. Bu yazımızda küçük evler için alan tasarrufu sağlayan 15 sürgülü kapı modelini bir araya getirdik, eviniz için ihtiyaca uygun modellerden ilham alabilirsiniz.

1. Ahşap sürgülü sistemler

Soft ve şık tasarımıyla natürel renk ve dokuların öne çıktığı ahşap bir kapı. İsteğe göre duvar içi sürgülü kapı montajı ile yerden tasarruf etmek mümkün. Ahşap mobilyalarla son derece uyum sağlayan kapı modelinde ahşap iskeletin ön plana çıktığı bir tasarım anlayışı tercih ediliyor.

2. Sürgülü cam kapılar

Sürgülü cam kapı modelleriyle son derece ferah ve şık mekanlar dizayn edebilirsiniz. İhtiyaca göre iki ayrı mekanı bir arada kullanma olanağı sunan sürgülü cam kapılarla, istenildiğinde açık plan tasarım görünümü sağlanabilir.

3. Akılcı çözümler

Daha düzenli ve tertipli bir görünüm sağlamak için paravan niteliği taşıyan sürgülü kapı modelleri ile ilgili ilham veren fikirler arayanların ilgisini çekebilir. 

4. Şık ve zarif

Opak cam malzeme kullanılan sürgülü kapı modellerine bir örnek. Kontrast sağlayan renklerle göze hitap eden bu kapı modelinde, özellikle mahremiyetin sağlandığı alanlar için buzlu cam bölmeler oluşturmak isteyenlerin ilgisini çekebilir.

5. Paravan görevi gören cam sürgülü kapılar

Bölücü duvarlara gerek kalmadan paravan niteliği taşıyan cam sürgülü kapı modellerini tercih edebilirsiniz. Geniş açıklıkları bölmek, alanları görevlerine göre ayırmak ve ışığı kırmak için renkli camlarla ayrıca tasarlanabilir.

6. Minimalist öğeler

iDiD點一點設計:  tarz Yatak Odası
iDiD點一點設計

寓子空間設計

iDiD點一點設計

Duvara monte edilen taşıyıcı sistemlerle adeta perde görevi gören sürgülü kapı modellerine fark yaratan bir örnek.

7. Sadece beyaz

Lilian H. Weinreich Architects:  tarz Yemek Odası
Lilian H. Weinreich Architects

Open Plan Kitchen with Sliding Doors in Mid-Way Position

Lilian H. Weinreich Architects

Minimalist öğelerle tasarlanan bir mutfak. Burada beyaz rengin hakim olduğu zeminlerin yanı sıra, geniş kanatları bulunan bir sürgülü kapı modeli tercih edilmiş.

8. Büyüleyici kereste

Atelier ARI:  tarz Oturma Odası
Atelier ARI

Xtra Room

Atelier ARI

Dekoratif bitki saksılarıyla donatılan şık bir cam bölme alanı, açık beyaz raf sistemleri ve sürgülü ahşap kapı modeli ile bir arada dizayn ediliyor.

9. Küçük yatak odaları için pratik çözümler

sorama me Inc.:  tarz Yatak Odası
sorama me Inc.

A residence in Shibuya

sorama me Inc.

Yatak odaları, oturma odalarına göre daha küçük veya dar bir alana sahip olabilir. Dolayısıyla zemin alanından tasarruf sağlaması için duvar içine sürgülü bir kapı modeli işlevsel olacaktır.

10. Geleneksel izler

築築空間:  tarz Yatak Odası
築築空間

有涯齋

築築空間

Bu ev, geleneksel Japon mimarisinden esinlenilerek dizayn edilmiş. Dolayısıyla ahşap kasalardan oluşan sürgülü kapı modeli geleneksel izler taşıyor.

11. Banyolarda yer açın

Sürgülü ahşap kapı sistemleri ile banyolarda ekstra alan kazandıran şahane bir örnek daha. Ayrıca, homify'da banyo tasarımcıları tarafından dizayn edilen, farklı stil ve tarzlarda örnekler bulabilir, ilginizi çeken dekor fikirlerini değerlendirebilirsiniz

12. Sürgülü cam kapı modeli

Renkli camlar ya da buzlu cam kullanarak mahremiyeti koruyabilir, yatak odası alanı için daha ferah bir atmosfer sağlayan sürgülü cam kapı modellerini tercih edebilirsiniz.

13. Kompakt sistemler

Ahşabın natürel dokusu ile göz okşayan bu kapı modeli, kapandığında adeta bir ahşap duvar dekoru olarak göze hitap ediyor. Küçük banyo ve tuvaletler için ideal bir sürgülü ahşap kapı modeli.

14. Modern ve sofistike

Archifacturing:  tarz Koridor ve Hol
Archifacturing

​Appartamento al Gazometro

Archifacturing

Son derece modern ve sofistike bir dizayna sahip bu örnek, her eve yakışacak tasarımıyla hem işlevsel unsurlara sahip, hem de ferah bir atmosfer oluşturmayı kolaylaştırıyor. Dağınık bir görünüm oluşmasını istemeyenler için göz karmaşasına engel olacak buzlu cam materyal tercih edilebilir.

15. Geniş açıklıklar için işlevsel modeller

Archifacturing:  tarz Oturma Odası
Archifacturing

​Appartamento al Gazometro

Archifacturing

Kapıyı tamamen kapattığınızda adeta bir bölücü duvar görevi gören bu örnekte, geniş açıklıklar için ideal sürgülü kapı sistemlerine bir model görebilirsiniz. Sürgülü kapı modeli açıldığında daha ferah ve iç açan bir atmosfer oluşacaktır.

Bu yazımızı beğendiyseniz, ayrıca 'Davetkar girişler için 10 cazip kapı modeli' yazımız da ilginizi çekebilir.

Bu sürgülü kapı modellerini siz nasıl buldunuz?
Casas inHAUS:  tarz Evler

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var? Bizimle temasa geçin!

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!