Farklı girişleri ile 10 muhteşem ev

Fiyat talep et

Numara geçersiz. Lütfen ülke kodu, kod ve telefon numarasını kontrol edin.
Gönder' butonunu tıklayarak Gizlilik Politikası okuduğumu kabul ediyor ve paylaştığım bilgilerin talebime cevap verilebilmesi için kullanılmasına onay veriyorum.
Not: privacy@homify.com elektronik posta göndererek onayınızı dilediğiniz zaman iptal edebilirsiniz.

Farklı girişleri ile 10 muhteşem ev

Homify Homify
Bulldog Protection:  tarz
Loading admin actions …

Bir eve adımınızı ilk attığınızda sizi karşılayacak olan evin girişidir. Evin mimarisi ve dekorasyonu hakkında edineceğiniz ilk izlenim girişine bağlıdır. O kapının nasıl bir eve açılacağını tahmin edebilmek için girişini dikkatle incelersiniz. Bitkilendirmesi, pergolası, kapısı ve yürüyüş yolu bu konuda size ip uçları verir. İşte bu nedenle evin girişinin çok önemli olduğunu düşünüyoruz. Bu yazımızda sizlere 10 muhteşem evin giriş kapılarını sunacağız. Ev alacaksanız ya da yaptıracaksanız bu giriş kapılarına bir göz atmanızda yarar var.

En az giriş kadar önemli olan çatı ve çatı katı hakkında örnek tasarımlar için de “Çatı dubleksinde çığır açan örnekler” başlıklı yazımıza göz atabilirsiniz.

Yürüyüş yolu

Modern mimarisi ile dikkat çeken bu bahçeli evin kapısına kadar beton levhalarla bir rota çizilmiş. Ufak bir süs havuzunun da üzerinden geçen bu rota sizi eve ulaştırırken evin dekorasyonu hakkında büyük meraklara da düşürebiliyor. Beyaz ve modern mimarisine uygun bir şekilde ahşap kapı kullanılmış. Peyzaj düzenlemesi de oldukça dikkat çekici. Böyle bir eve girerken heyecanlanmaz mıydınız?

Sıra dışı bir mimari için sıra dışı bir kapı

Farklı yüksekliklerde taşlar ile çizilen yol sizi ahşap ve şık bir kapıya götürüyor. Üzerinde cam bölme bulunan bu kapı sayesinde evin sıra dışı mimarisi tamamlanmış gibi görünüyor. Başarılı aydınlatması ve modern görüntüsü ile şık ve bir o kadar da ilgi çekici bir ev. Ayrıca bahçe düzenlemesi ve bahçe ışıklandırması da oldukça davetkar.

İntegral mimari

Tony Santos Arquitetura:  tarz Pencere
Tony Santos Arquitetura

Detalhe do pórtico da entrada principal

Tony Santos Arquitetura

Bahçesinde iğne yapraklı ağaçlar ve yerden aydınlatmalar bulunan bir eve giriyorsanız dekorasyonu hakkında endişelenmezsiniz zira muhteşem bir evle karşılaşacağınızı bilirsiniz. Bu evin modern bir mimarisi var ve mimarisine uygun biçimde bahçe ve giriş kullanılmış.

Renkli ve eğlenceli

Renkli seramiklerle süslü bu kapı sizi eğlenceli bir girişte karşılıyor. Kırmızı ve siyah rengin uyumunu kullanan mimarlar mozaik sanatının güzelliğini de ekleyerek başarılı bir iş çıkarmışlar. Giriş zeminindeki karo döşeme de yine aynı konsepte göz kırpıyor.

Ferforje klasiği

Ferforje kapılar bir dönem çok popüler oldukları için klasiklerden sayılabilir. Demir malzemenin ısı yardımıyla bükülerek şekillendirilmesi yöntemine dayanan ferforje kapılar sağlam ve dayanıklı olduğu için çok tercih ediliyor. Bu ferforje kapı farklı rengi ve modeliyle tuğla duvarlara çok yakışmış.

Güvenli bir kapı

Bulldog Protection:  tarz
Bulldog Protection

Complete Security Solution

Bulldog Protection

Kapı deyince insanın aklına tam olarak böyle bir şey geliyor olmalı. Kalın ve güçlü yapısıyla istenmeyen hiç kimse içeri giremez. Çok geniş bir antre olmamasına rağmen doğru zemin ve duvar rengi ile ferah bir giriş oluşturulmuş.

Sade ve doğal

Tam bir country evi kapısı gibi duran bu kapı bahçe düzenlemesi, klasik görüntüsü ve ahşap malzemesiyle evin dekorasyonu hakkında çok fazla fikir veriyor. Üzerine yerleştirilen pergola ile klasik giriş setini de tamamlamış. Ayrıca etrafa yerleştirilen saksı ve aksesuarlar da evin güzelliğine güzellik katmış.

Fütüristik bir kapı

Estudio Sespede Arquitectos imzalı bu evin girişi de tıpkı evin kendisi gibi fütüristik izler taşıyor. Zaten olması gereken de bu! Evin stilini, temasını, mimari ve dekoratif özelliklerini yansıtan sağlam ve korunaklı bir kapı.

Basamaklar

Bu evin ham görüntüsü bahçe ve girişe de yansımış. Evin, yükseltisi farklı olan zemin nedeniyle daha dikkatli çalışılmış mimarisi girişte de kendini göstermiş. Kapıya uzanan basamaklar sizi eve girmeye hazırlıyor. Minimalist bir özellik taşıyan bu mimari beton dekorun bütün brütalliğini kullanmış.

Doğal bir giriş

Sararmış yaprakların altından ve yeşil bir bahçeden geçip kahverengi bir kapıya ulaşıyorsunuz. Bu uzun beton yolun yanlarına gece ışıklandırması için spotlar döşenmiş. Tek katlı yapısı ve beton mimari özelliği ile dikkat çeken ev sizi şık bir kapıyla karşılıyor.

Bu ev girişlerini siz nasıl buldunuz?
Casas inHAUS:  tarz Evler

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var?
Bizimle temasa geçin!

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!