Türkiye'den herkesin sahip olabileceği 5 bungalov örneği | homify

Fiyat talep et

Numara geçersiz. Lütfen ülke kodu, kod ve telefon numarasını kontrol edin.
Gönder' butonunu tıklayarak Gizlilik Politikası okuduğumu kabul ediyor ve paylaştığım bilgilerin talebime cevap verilebilmesi için kullanılmasına onay veriyorum.
Not: privacy@homify.com elektronik posta göndererek onayınızı dilediğiniz zaman iptal edebilirsiniz.

Türkiye'den herkesin sahip olabileceği 5 bungalov örneği

Homify Homify
Saklı Göl Evleri Modern Evler SAKLI GÖL EVLERİ Modern
Loading admin actions …

Düşük tavanlı, ahşap yapılı, çatılı ve az odalı gibi özellikleri ile pratik ve ekonomik ev modelleri arasında ön sıralarda yer alan bungalovlar, modüler ev modellerinin de atası olarak kabul ediliyor. Kolay inşası ve ekolojik özellikleri ile de öne çıkan bungolavları bir tatil evi olarak rahatlıkla kullanabilirsiniz. Şehirden uzak ve doğayla iç içebir yaşam sürmek, iş veokul gibi nedenlerle pek mümkün olmuyorsa en azından tatillerinizi değerlendirebileceğiniz bahçeli ve müstakil bir evi bungalov sistemi ile kolayca yaptırmanız mümkün.

Eğer siz de pratik ve ekonomik bir yöntemle ev yaptırmak ve doğal hayatın tadını çıkarmak istiyorsanız ülkemizde yapılmış bungalov örneklerine bakabilirsiniz. Bu yazımızda size tanıtacağımız bungalov tipi evlerin hepsi Türkiye'e bulunuyor. Firma sayfalarına tıklayarak daha detaylı bilgi alabileceğiniz bu evleri daha yakından incelemeden ev yaptırmaya başlamayın.

Ekonomik ve ekolojik ahşap evlere ülkemizden ve dünyadan daha fazla örnek görmek isterseniz aşağıdaki yazılarımıza da bir göz atabilirsiniz.

9 harika ahşap ev

Şimdi ahşap evler çok moda

Modüler evlerin atası

Parçalar halince fabrikalarda üretilen ve inşa edileceği alana taşındıktan sonra monte edilen modüler evlerin en büyük avantajı istediğiniz zaman yeniden ve kolayca taşıyabilecek olmanızdır. Ayrıca modüler evleri birkaç yıl kullandıktan sonra projesinde değişiklik yapabilir ve kolayca ek odalar yaptırabilirsiniz. Genelde tek katlı olduklarından inşaat yükü az olan bungalovlar depreme karşı en dayanıklı ev modellerindendir. 

Bungalov tipi evlerin çatı yapımında ve dış cephe kaplamasında betonarme modeller için geçerli olan bu çözümleri kullanabilirsiniz. Bütçenize göre dilediğiniz çatı kaplamasını seçebilir ya da en güçlü izolasyon özelliklerine sahip olan dış cephe kaplamalarını kullanabilirsiniz. Dış cephe kaplamaları hakkında daha detaylı fikir almak isterseniz dış cephe profesyonellerimizden danışmanlık alabilirsiniz.

Kulübe mantığıyla ev

Çıralı Beach Bungalows Akdeniz Evler Cıralı Beach Bungalows Akdeniz
Cıralı Beach Bungalows

Çıralı Beach Bungalows

Cıralı Beach Bungalows

Birkaç ahşap levha ve taşıyı kolonlarla kolayca inşa edilebilen küçük bungalovlar kulübe tipi ev mantığıyla ortaya çıkmıştır. Bahçesine bir hamak atıp bütün gün güzel havanın tadını çıkarabileceğiniz  bir ev modeli arıyorsanız hiç düşünmeden ahşap evleri ya da daha küçük bir yapıya sahip olan bungalovları düşünebilirsiniz. Eğer hayalinizdeki daha geniş ve konforlu bir evse o zaman modern stilde yapılmuş ahşap evleri de düşünebilirsiniz. 

Birbirinden çekici özellikleri ile ahşap evler

İSTANBUL FLORYA AHŞAP EV Modern Evler AZRA AHŞAP EVLER Modern
AZRA AHŞAP EVLER

İSTANBUL FLORYA AHŞAP EV

AZRA AHŞAP EVLER

Öncelikle ahşap evlerin betonarmeye göre çok daha hafif bir yapıya sahip olduğunu, bu nedenle deprem yükü olmadığı için yıkılma riskinin de son derece düşük olduğunu söyleyebiliriz. Betonarme evlerin ömrü demirdeki aşınmaya ve binanın rutubet durumuna göre değişecek şekilde ortalama 50-60 yıl olarak gösterilirken, ahşap evlerin 80 yıla kadar varabilen, oldukça uzun bir ömre sahip olduğu bilinir. Ağaçtan imal edilen bir ev doğal olduğu kadar da sağlıklı ve ekonomiktir. Ayrıca ahşap yapılar, betonarme binaların inşası sırasında harcanan su ve enerjinin yarısından çok daha azıyla inşa edilebilirler bu nedenle ekolojik bir yapıya sahiptirler, yenilenebilir olduklarından geri dönüşümü mümkün ve kolaydır. Karbondioksit ve sera gazını emerek çevre kirliliğine karşı önemli bir önlem sunan ahşap evlerin mükemmel bir izolasyon özelliği de vardır. Enerji tasarrufu sağlayabilirler ve bu nedenle sürdürülebilir yapı sınıfında ilk sırada yer alırlar. Nefes alan duvarlar olarak da bilinen ahşap yapılar nem tutma ve havayı filtre etme gibi özelliklere de sahiptir. Bu kadar avantajı bulunan bir yapı sistemi, bir de kullanışlı ve şık bir tasarıma sahipse hayallerimizin evi olmayı çoktan hal etmiştir.

Tatil için ideal

Saklı Göl Evleri Modern Evler SAKLI GÖL EVLERİ Modern
SAKLI GÖL EVLERİ

Saklı Göl Evleri

SAKLI GÖL EVLERİ

Şehir içerisinde bu özelliklere sahip bir ev bulmak ya da böyle bir evi yaptıracak arazi bulmak oldukça zordur. Bu nedenle bahçeli ve müstakil tipi evler için kırsal arazileri değerlendirmek durumundasınız. Hayalinizdeki eve tek seferde sahip olmak yerine yavaş yavaş, bütçe ayırdıkça yaptırabilir ve bir tatil ve emeklilik planı olarak değerlendirebilirsiniz. 

Geleneksel bir alternatif: Kerpiç ev!

Sağlıklı ve doğal ürünlere geri dönüş trendi artık yapı sistemlerinde de kendini gösteriyor. İnsanlığın yüzyıllarca yapı malzemesi olarak değerlendirdiği kerpiç ve saman, betonarmenin kullanılmaya başlamasıyla rafa kaldırılmıştı ancak betonarme yapı sistemlerinin, inşaat atığı, su tüketimi, toprağa verdiği zarar, pahalılık gibi dezavantajları, alternatif arayışına giren yapı sektörünü geleneksel çözümlerin kaldırıldığı tozlu raflara geri çevirdi. Saman, kerpiç ve ahşap gibi malzemelerin modern mimari çözümler ile buluşturulduğu yeni nesil kerpiç evler son yılların yeni gözdesi olmaya aday.

Muğla'da bulunan Eco House Turkey adlı bir firma, müşterilerine kerpiç, saman ve ahşap gibi doğal malzemeler kullanarak, hem ekonomik hem de ekolojik evler yapıyor. Yüksek basınç altında sıkıştırılmış saman bloklar, kerpiç ve ahşap taşıyıcılar kullanılarak inşa edilen bu evlerin neredeyse bütün malzemeleri doğal ve ekolojik. Başlı başına bir ger dönüşüm mucizesi olan bu evleri diğer yapı sistemlerine göre çok daha ucuza yaptırabilirsiniz.

Bu bungalov modellerini siz nasıl buldunuz?
Modern Evler Casas inHAUS Modern

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var?
Bizimle temasa geçin!

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!