Auraprojekt:  tarz

Işıl ışıl küçük bir dairenin öncesi ve sonrası

Meral Eser Meral Eser
Google+
Loading admin actions …

Dönemsel olarak ev düzeni sağlamak ve daha ferah bir görünüm sağlamak için bazı değişiklikler yapmak gerekir. Bahar aylarına girdiğimiz son günlerde yazı karşılamadan önce evin havasını değiştirecek yenilikler insan psikolojisini doğrudan etkileyebilir. Bu yazımızda Polonya'dan ağırlıklı olarak nötr renklerle dekore edilmiş bir dairenin sıkıcı ve sönük havasından kurtulmak için dekorasyonda yapılan yenilikleri ele alacağız. Sönük ve sıkıcı atmosferden, daha aydınlık, ferah ve renkli bir görünüme kavuşan daireyi yakından inceleyelim.

Önce: Sönük renklerle oturma odası

Beyaz duvarlar ve tavan zemini renklerinin yanı sıra, nötr gri köşe koltuk ve yine nötr renklerle ahşap zemin kaplama uygulamasıyla sönük renkli bir atmosfer oluşmuş. Soluk renklerle daha sönük ve sıkıcı bir görünümden kurtulmak için renk katacak dekoratif unsurlarla görünüm tamamen değişebilir. Doğru ve ölçülü aydınlatma unsurlarıyla daha aydınlık, ferah ve iç açıcı bir görünüm sağlanabilir. Daha sıcak bir atmosfere kavuşması ve nötr renklerle sıkıcı görünümden kurtulması için yapılanlara bir göz atalım.

Sonra: Neon renklerle modern bir oturma odası

Neon renklerle capcanlı, dinamik ve modern bir daire! Çok geniş olmayan oturma odaları için daha ferah bir görünüm sağlaması açısından beyaz duvarlar ve tavan ile muntazam ışıklandırma unsurları büyük fark yaratıyor. Parlak ve canlı neon renkleri kullanmayı tercih edenler için, renklerde denge unsurunu sağlaması açısından uygun zemin renklerinin ayarlanması gerekir. Neon renklerle beyaz ya da nötr renkli zemin uygulamalarını tercih edebilir, nötr renk zemin kaplamalarıyla parlak renkleri daha çok öne çıkarabilirsiniz.

Önce: Mutfaktan bir kare

Sade ama etkileyici olmayan mutfak alanından bir görünüm. Beyaz duvar zemini ile yoğunlukla nötr ve soluk renklerin hakim olduğu sıkıcı bir mutfak. Evin diğer alanlarında olduğu gibi mutfak dekorasyonunda yenlikler yaparak daha canlı ve etkileyici bir görünüme kavuşturmak mümkün. Ayrıca mutfak düzeni sağlaması açısından depolama ihtiyacını muntazam karşılayacak dolap sistemlerine ihtiyaç bulunuyor.

Sonra: Işıl ışıl ve renkli

Mavi ışıltılarla hem ferah hem de dingin bir atmosfer oluşuyor. Parlak yüzeyler, açık zeminler ve şeffaf dokularla ışığı daha fazla yansıtan yüzeyler kullanılıyor. Kare buzlu cam bir yemek masası kullanılmış. Son derece zarif ve modern aydınlatma aksesuarlarıyla estetik unsurlar tamamlanıyor. Açık mutfak için eski plana uygun servis tezgahı mevcut. Geniş pencere boşlukları ile mutfak alanı ve oturma odası doğal ışığı muntazam alıyor. Muntazam aydınlatma sistemleri ile sadece gündüz saatlerinde değil, akşamları da ışıl ışıl ve ferah bir atmosfere kavuşuyor.

Önce: Televizyondan başka eğlence unsuru yok

Duvara monte bir Tv ile sade ve yalın duvar dekoru görülüyor. Dairede eğlence unsuru olarak farklı ve ilgi çekici başka bir öğe bulunmuyor. Tv keyfi dışında sakin ama sıkıcı olabilen atmosfer ve soluk renklerin etkisiyle daire sahibi bu eve hareket katmak, daha eğlenceli ve göze hitap eden dekor fikirlerini değerlendirmek istiyor. Ayrıca, homify'da dekoratörler tarafından dizayn edilen, birçok farklı stil ve tarzda ev dekorasyonu örnekleri bulabilir, ilginizi çeken dekor fikirlerini değerlendirebilirsiniz.

Sonra: Sıcak atmosfer

Eski halinden eser kalmayan Tv alanı, capcanlı ve ışıl ışıl! Neon renklerin cazibesiyle daha eğlenceli ve göz alıcı bir duvar dekoru tasarlanıyor. Gösterişli ve etkileyici. Geniş duvar zemini beyaz renk tercih edilerek, Tv alanı için tasarlanan dekorda kullanılacak neon renkler için uygun alt zemin hazırlanıyor. Neon renkleri daha da vurgulayan ve öne çıkaran beyaz duvar zemini, Tv alanı ile kontrast sağlıyor. Son derece cazip ve etkileyici bir görünüme kavuşan daire projesinde neon renklerin duvar dekorlarında zemin renkleri dengeleri sağlanarak uygulanması hakkında ilham veren fikirler bulabilirsiniz.

Bu yazıyı beğendiyseniz, ayrıca ’Küçük evler için şık çözümler: 70 m² modern bir daire’ yazımız da ilginizi çekebilir.

Bu daire değişim projesini siz nasıl buldunuz?
Casas inHAUS: modern tarz Evler

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var? Bizimle temasa geçin!

Ücretsi̇z danişmanlik talep edi̇n

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!