Ankara'da herkesin erişebileceği rüya gibi ahşap ev

Fiyat talep et

Numara geçersiz. Lütfen ülke kodu, kod ve telefon numarasını kontrol edin.
Gönder' butonunu tıklayarak Gizlilik Politikası okuduğumu kabul ediyor ve paylaştığım bilgilerin talebime cevap verilebilmesi için kullanılmasına onay veriyorum.
Not: privacy@homify.com elektronik posta göndererek onayınızı dilediğiniz zaman iptal edebilirsiniz.

Ankara'da herkesin erişebileceği rüya gibi ahşap ev

Homify TR Homify TR
AHSB - AHŞAP EV MODEL B Kuloğlu Orman Ürünleri Modern
Loading admin actions …

İnsanlık tarihinin en eski mimari formlarından biri olan ahşap evler, ülkemizde maalesef son yarım asırdır gereken ilgi ve alakayı görmekten uzaklar. Karadenizin belli bölgelerinde hâlâ geleneksel ahşap mimarisine sahip evler yapılıyor ve yüz yıl önce yapılmış olanlar hâlâ kullanılıyor olsa da, betonarme temelli hızlı yapılaşma trendi ahşabı büyük ölçüde arka plana itti. Bununla birlikte, prefabrik evler konut sektörünün en hızlı gelişen dallarından biri olarak düşük maliyetleri ve hızlı kurulumları ile öne çıktı. Şimdilerde ise çok çeşitli endüstriyel malzemelerle üretilen prefabrik evlere, tıpkı prefabrik evler gibi çok hızlı kurulabilen ve hem düşük maliyetli, hem de uzun ömürlü olmalarıyla dikkat çeken yeni tipte ahşap evler rakip oldu. Sanıldığının aksine yangın dayanımı çok güçlü olan ve doğru bir bakımla betonarme evlerden çok daha uzun süre sağlıklı olarak kullanılabilen ahşap evlerin saymakla bitmeyecek olumlu yönleri var. Doğayla barışık ve uyumlu olmaları, kolay ve verimli iklimlendirmeye elverişli yapıları ve insan sağlığı için son derece önemli olan nefes alabilirlikleri ile ahşap evlerin pek çok açıdan tercih edilebilirlikleri çok yüksek. Bu yazımızda bu yeni tipte ahşap konutların önemli üreticilerinden olan Kuloğlu Orman Ürünleri tarafından tasarlanan ve uygulaması yapılan bir modeli tanıtacağız. Özellikle yatay mimariye elverişli bölgeler ve dağ evi, bağ evi ve benzeri ihtiyaçlar için mükemmel bir alternatif olan, Ankara'daki bu ahşap eve gelin biraz daha yakından bakalım. 

Doğal ve şık

AHSB - AHŞAP EV MODEL B Kuloğlu Orman Ürünleri Modern
Kuloğlu Orman Ürünleri

AHSB – AHŞAP EV MODEL B

Kuloğlu Orman Ürünleri

Ahşap evlerin en önemli özelliklerinden biri de, çok fazla bir özel çaba gerektirmeden en doğal hallerinin bile son derece şık olması. Son derece düşük bir bakım maliyeti ile çok uzun yıllar güzelliklerini koruyan bu evler, aynı zamanda bulundukları bölgede diğer betonarme evlerden de kolaylıkla ayırt edilebiliyor ve adeta birer yıldız gibi parlıyorlar.

Geleneksel ahşabın modern tasarımla buluşması

AHSB - AHŞAP EV MODEL B Kuloğlu Orman Ürünleri Modern
Kuloğlu Orman Ürünleri

AHSB – AHŞAP EV MODEL B

Kuloğlu Orman Ürünleri

Her ne kadar ahşap yüz yıllardır hatta bin yıllardır kullanılan bir malzeme olsa da, modern tasarım ve mimari ihtiyaçlarına büyük bir başarıyla yanıt verecek kadar esnek ve elverişli bir malzeme olduğu da bir gerçek. Doğru kullandığınız takdirde ahşabı istediğiniz forma sokabilirsiniz. Özellikle İskandinav mimarisi bu konuda çok başarılı örnekler vermektedir. Ülkemizde de ahşap evlerin tekrar yaygınlaştığı günleri en kısa zamanda görmeyi ümit ediyoruz.

Sıcak ve huzurlu

AHSB - AHŞAP EV MODEL B Minimalist Oturma Odası Kuloğlu Orman Ürünleri Minimalist
Kuloğlu Orman Ürünleri

AHSB – AHŞAP EV MODEL B

Kuloğlu Orman Ürünleri

Ahşabın belki de en güzel özelliklerinden bir tanesi, en yalın haliyle bile mükemmel bir görünüşe sahip olmasıdır. Betonarme bir ev yapılırken, içeride ve dışarda sayısız malzeme ve çok fazla sayıda katman kullanılır. Tuğla, beton, sıva, boya vs. Ama iyi üretilmiş bir ahşap evde yalnızca tek bir malzeme vardır. Ve o tek malzeme en yalın haliyle bile çok daha fazla emek isteyen betonarme evlerden çok daha güzel görünebilir.

Islak zeminlerde ahşap

AHSB - AHŞAP EV MODEL B Kırsal Banyo Kuloğlu Orman Ürünleri Kırsal/Country
Kuloğlu Orman Ürünleri

AHSB – AHŞAP EV MODEL B

Kuloğlu Orman Ürünleri

Ahşap evlerle ilgili yanlış bilinenlerin başında ahşabın suya ve yangına dayanımı geliyor. Sanılanın aksine doğru üretilmiş ahşap evler hem yangına hem de suya karşı çok yüksek, hatta yer yer betondan daha yüksek bir dayanım gösterirler. Bu noktada ahşabın doğru işlemlerden geçirilmiş olması önem arz eder. Bu yüzden de ahşap evinizi yaparken orman ürünlerinde uzmanlaşmış bir firmadan yardım almakta sayısız yararlar vardır.

Sıcacık bir misafir odası

AHSB - AHŞAP EV MODEL B Modern Yatak Odası Kuloğlu Orman Ürünleri Modern
Kuloğlu Orman Ürünleri

AHSB – AHŞAP EV MODEL B

Kuloğlu Orman Ürünleri

Bu kadar güzel bir eviniz olursa, epeyce misafirinizin olması da kaçınılmaz olur elbette. Misafirlerinizi burada görülen şık ve sıcak misafir odasında ağırlarsanız, ziyaretlerinden memnun kalacaklarına hiç şüphe yok.

Veranda keyfi

AHSB - AHŞAP EV MODEL B Modern Balkon, Veranda & Teras Kuloğlu Orman Ürünleri Modern
Kuloğlu Orman Ürünleri

AHSB – AHŞAP EV MODEL B

Kuloğlu Orman Ürünleri

Veranda müstakil tipteki evlerin vazgeçilmez özelliklerinden biri. Zaten veranda keyfini yaşamayacaksanız, müstakil bir evde yaşamanın da bir alemi yok. Evinizden ayrılmanıza bile gerek olmadan doğanın ve çevrenin keyfini doyasıya yaşayabileceğiniz bu evde, veranda bölümünün bakımının da kolay olması adına fayans bir zemin tercih edilmiş. Bu yönüyle ahşabın diğer malzemelerle de ne kadar güzel bir uyum yakalayabileceğini de görmüş oluyoruz.

Siz de ahşapla yakından ilgiliyseniz, Ahşap tavanlar yazımız da ilginizi çekebilir. 

Bu ahşap evi siz nasıl buldunuz? Fikirlerinizi yorum kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.
Modern Evler Casas inHAUS Modern

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var?
Bizimle temasa geçin!

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!