Kadınlar için hangi tür hediyeler tercih edilmelidir? | homify | homify
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:3646:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3

Kadınlar için hangi tür hediyeler tercih edilmelidir?

Meral Eser Meral Eser
Wooden Gift Company: modern tarz , Modern
Loading admin actions …

Romantik hediyelerin kadınlar için uygun olabileceğini düşünüp şimdiye kadar yanılmış olabilirsiniz, popüler inanışın aksine romantik hediyeler her zaman doğru seçenek olmayabilir. Bir kadının her zaman bir elmas ya da mücevher gibi materyalist beklentileri olduğunu düşünmeyin. Hediye seçimini sizin için daha kolay hale getirecek detayları materyalist kaygılarda aramayın. Modern bir kadın, romantik seçimlerin yanı sıra, pratik, fonksiyonel, akılcı tasarlanmış ürünleri tercih edebilir. Kadınlara sadece birer duygusal varlık olduklarını hatırlatma gereksiniminden uzaklaşmanızı öneririz. Dolayısıyla mutlak surette kadın ya da anne olduğunu özellikle vurgulayan hediye seçimleri devre dışı bırakılabilir. Homify'da yaratıcı fikirler ve  çeşitli dizayn fikirleri ile ilgilenenler için, fonksiyonel aksesuarlar, eğlenceli fikirler, ilginç tasarımlar ve isteğe göre duygusal ve etkileyici bazı fikirleri başlıklarımızda bir araya getirdik. Cebinizi yakmadan bulabileceğiniz bilumum hediye seçeneklerinden, eğlenceli ve etkileyici alternatiflere yayılan geniş yelpazede, sizler için hazırladığımız bazı fikirleri gözden geçirmenizi öneririz.

Kullanışlılık

Hediyelerin fonksiyonel açıdan değerlendirilebilir olması, hediye sahibinin gündelik hayatta sıklıkla kullanabileceğine işaret eder. Tablet ya da kitaplar için tasarlanan minik yastıklar, düzenli olarak kullanılacak işlevsel objeler olacaktır. Dizinizin üzerine binen yükü yumuşatma işine yarayan minik yastıklar, üzerine konulan tablet ya da kitapları sabitleyebiliyor. Küçük bir detayın gözden kaçmaması, gündelik hayatta yardım aksesuarlarla sıkça kullanılabilecek birer eşya haline gelebiliyor.

Fonksiyonel değerleri göz önüne alarak, pratik kullanım olanakları sunan aksesuarlar, kullanışlı alet ve cihazlarla hediye alternatiflerinizi çoğaltabilirsiniz. İşlevsel birer ürün almak için her bütçeye uygun aksesuar, ve eşya bulunacaktır. Özellikle gündelik hayatta sıklıkla kullanabileceği, önemli ya da küçük ihtiyaçları karşılayacakları eşyalar hem kullanışlı olacaktır, hem de sizi anımsayacaklardır. İş yerinizdeki bir arkadaşınıza alabileceğiniz, minik yastıklar, sabitleyiciler, küçük ama uzun süreçli bir ihtiyacı karşılayan aksesuarlar, kitap ve Cd'lerinizi bir arada tutan sevimli tasarımlar hem kullanışlı, hem de masalarını süsleyen estetik birer obje olarak değerlendirilebilir. 

Sevdiğiniz insanları önemsediğinizi göstermek için onların sağlığını dikkate aldığınızı hissettirebilirsiniz, gündelik hayatta kullanabilecekleri ortopedik ürünler, destekleyiciler, sırt ve bel için özel tasarlanmış destekleyici ürünler ise hem kullanışlı, hem de gündelik yaşamda sağlıklarını korumak için önemli aksesuarlar olabilir. Hediye alınacak kişinin hangi stil ve tarzlarla ilgilendiğini keşfedebilir, buna göre örneğin minimalist stil çizgiler barındıran aksesuar ve ürünleri değerlendirebilirsiniz. Kişisel özellikler ve karakteristik unsurlar göz önüne alınarak, kişiye göre daha fonksiyonel olabilecek spor, hobi, ya da aksesuar olarak değerlendirebilecekleri kullanışlı ürünler özel olarak değerlendirilebilir. 

Eğlenceli

Müziksever birisi için alınabilecek aksesuarlar, biletler, sevdikleri müzisyenleri içeren aksesuar ürünleri ya da giysiler ilgilenecekleri hediye seçenekleri arasında olabilir. Sinema tutkunu birisi için, ilgili sinema eleştirilerinin bulunduğu kitaplar, sevdikleri yönetmenlerin çalışmaları ile ilgili koleksiyonlar, aparatlar da değerlendirilebilir. Herhangi bir obje veya karakterin koleksiyonunu yapan, özel zevkleri ya da tercihleri olan kişiler için de bu doğrultuda hediye alternatifleri düşünülebilir. Tebessüm bırakan ve gülümseten eğlence aktiviteleri ve bununla ilişkili aksesuar ve hediyeler de önemli birer hatıra olabilir. Koleksiyonerlikle ilgili herhangi bir birikimi olmayan kişisinin, tutkunu olduğu obje, farklı stillerde ürünler, çizgi dünyası, film ve müzik dünyasını içeren ürünler baz alınarak bir koleksiyon fikri öne sürülebilir. Örneğin eğlenceli vakit geçirebileceği çizgi roman koleksiyonu şahsa ve zevklere göre etkileyici birer hediye unsuru olabilir.

Elektronik

Elektronik cihaz ve aygıtlar günümüzde yaşamımızın ayrılmaz birer parçası oldu. Artık her yaş ve kesimden, elektronik cihazlarla tanışmamış, kullanmamış insana rastlamak oldukça zor. Eğer elektronik cihaz ve ürünlerin erkeklerin ilgi alanına girdiğine benzer bir inanışınız varsa yanılıyorsunuz. Gündelik hayatı kolaylaştıran, aktiviteleri düzenleyen, zevk ve tercihlere göre ihtiyaçları karşılayan elektronik eşyalar önemli birer araç ve şık birer hediye alternatifi olabilir. Elektronik ya da değil, tüm cihazlar belli bir fonksiyonellik ve kişinin ihtiyacı olan hizmetleri sunuyor olabilir. Tabletler, laptop, fotoğraf makinesi, kişisel kullanım alanlarında değerlendirilebilecek elektronik cihazlar  alternatifleriniz olabilir. Basit bir Google araması yaparak, ulaşabileceğiniz elektronik cihaz ürün ve aksesuarlarını, hediye alacağınız kişinin zevk ve tercihleri doğrultusunda değerlendirebilirsiniz.

Romantik

Fonksiyonel ve eğlenceli ürünler ile, belli bir ihtiyacı karşılayan ve hizmet sunan alternatifleri değerlendirmişken, romantik alternatiflere yönelmek istiyor olabilirsiniz. Burada belli bir obje ya da ürünü doğrudan tavsiye etmek doğru olmayacaktır. Nitekim romantik bulunabilecek kavramlar ve alternatifler kişiden kişiye göre değişebilir. Dolayısıyla romantik bir seçim yapmadan önce, kişiyi iyi tanımanız, romantik bulabileceği aranjmanlar hakkında veri toplayabilirsiniz. Bu veriler doğrultusunda romantik ve özel hissettirecek atmosfer yaratmak oldukça kolaylaşacaktır. Tüm bunların yanı sıra, çok sık yapılan ve bilinen klişe romantizm fikirleri kişiyi daha özel hissettirmeyecektir, nitekim en sık rastlanan hediye alternatifleridir. Kadınların duygularına hitap etmek ve mümkün olabildiğince o anı özel kılmak elbette tavrınıza ve onu düşündüğünü hissettirebileceğiniz detaylarda saklı olabilir. Kişiye özel aksesuarlar, karakteristik öğeler barındıran alternatifler, kişinin kullanacağı alanı daha özel hale getirecek ona özel tasarımlar da ilgi çekici olabilir. Onun için tasarlanmış ve üretilmiş eşyalar, kişiye özel doneler barındırabilir. Yaşanmışlık ve paylaşımlarınızı içeren detayları göz önünde bulundurarak, aksesuar ve alternatifleri değerlendirebilirsiniz. Yetenek ve becerilerinizi değerlendirerek, sevdiğiniz insana bir şeyler çizmek, yazmak, onun için bir şeyler üretmek de etkileyici olabilir. Baş başa geçireceğiniz bir tatilde, birbirinizi daha iyi hissettireceğiniz bir atmosfer sağlayabilir, kişiye özel hizmetler satın alabilir, baş başa keyifli ve romantik saatler geçirebilirsiniz. Şahsa özel tasarımlar, objeler, ve karakteristik öğeler barındıran detaylar içeren hediyeler daha özel hissettirecektir.

Kozmetik

Kozmetik dünyası oldukça geniş bir yelpazeye sahiptir. Bu konu hakkında yeterli bilginiz yoksa bilgili birinden yardım almanız gerekebilir. Kozmetik ürünleri kullanmayı tercih eden kadınlar için, ona uygun ürünleri barındıran bir hediye paketi de alternatif olarak değerlendirilebilir. Günümüzde oldukça pahalı ve çeşitli alternatiflerini barındıran kozmetik dünyası, kişiden kişiye fark eden ürünleri satışa sunuyor. Dolayısıyla kullanacak ilgili kişinin zevkleri doğrultusunda, o kişiye uygun uzman tavsiyeleri aracılığıyla kozmetik ürünleri tercih edebilirsiniz. Ayrıca, çeşitli alternatifleri ile örnek görselimizdeki gibi ahşap malzeme ile üretilen hediye seçenekleri ve aksesuarlar Wooden Gift Company imzası taşıyan ürünlere bakabilirsiniz.

Etkinlik : Tatil ve konserler

Colombiana Lemon Weatherproof Hammock Emilyhannah Ltd Akdeniz
Emilyhannah Ltd

Colombiana Lemon Weatherproof Hammock

Emilyhannah Ltd

Birikimlerini hatıralardan oluşturanlar için eğlence, dinlenme ve keyif sunan alternatiflerde biri de tatiller ve konserlerdir. Dinlendirici, keyifli bir tatili kim istemez ki? Materyalist bakış açısıyla elinizde somut bir hediye kütlesi barındırmasa da, tatil ve konser alternatifleri için sonsuza dek saklayacağınız anılarınız saklı kalacaktır. Yurt içi ya da yurt dışı tatil alternatiflerinizi, bütçenize ve zevklerinize göre değerlendirin. Hareketli, tempolu ve eğlenceli tatil seçeneklerini değerlendirebilir, ya da huzur ve sukünet sunan atmosferlere yönelebilirsniz. Bazen dinlendirici bir tatil keyfi fikri, somut bir objeye oranla, kişinin en önemli ihtiyacı ve arzuladığı bir aktivite olabilir.

Ayrıca, ’Kendin Yap setleri: Çok özel hediye fikirleri’ yazımız da ilginizi çekebilir.

Bu hediye fikirlerini siz nasıl buldunuz?
Modern Evler Casas inHAUS Modern

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var?
Bizimle temasa geçin!

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!