Yemek odanızı güzelleştirmek için 11 sıradışı fikir

Fiyat talep et

Numara geçersiz. Lütfen ülke kodu, kod ve telefon numarasını kontrol edin.
Gönder' butonunu tıklayarak Gizlilik Politikası okuduğumu kabul ediyor ve paylaştığım bilgilerin talebime cevap verilebilmesi için kullanılmasına onay veriyorum.
Not: privacy@homify.com elektronik posta göndererek onayınızı dilediğiniz zaman iptal edebilirsiniz.

Yemek odanızı güzelleştirmek için 11 sıradışı fikir

Homify TR Homify TR
5A Design – BOSPHORUS CITY, RESIDENCE:  tarz Yemek Odası, Modern
Loading admin actions …

Yemek odaları, oturma odalarıyla birlikte bir evin vitrinleri gibidir. Misafirlerinizi ağırladığınız bu mekânlar, sizi ve yaşam tarzınızı yansıtır. Daha doğrusu böyle olması gerekir. Elbette sıradan mobilyalarla basit bir dekorasyon yaratabilirsiniz. Ama bu şekilde misafirlerinizin hafızasında bir iz bırakamazsınız. Hatırlanmak istiyorsanız, biraz kalıpların dışında düşünmenizde yarar var. Bunun için size ilham verecek 11 fikri bir araya getirdik. 

Klasik şıklığı

ERONUR MOBİLYA – atlantis yemek odası takımı:  tarz , Klasik
ERONUR MOBİLYA

atlantis yemek odası takımı

ERONUR MOBİLYA

Bu fotoğrafta gördüğünüz gibi klasik motifler taşıtan mobilyalara artık çok fazla rastlayamıyoruz. Her dönem güzelliğini koruyan ve trendlerin ötesinde bir şıklığa sahip klasikler, belki de sizin için en doğru tercihtir.

Bitkilerden korkmayın

Dekorluk – Dekorluk şık masalar için runner:  tarz , Eklektik
Dekorluk

Dekorluk şık masalar için runner

Dekorluk

Güller ve çeşitli yapraklarla oluşturmuş mini bir aranjman, sofranıza renk katmak için yeter de artar. Hele bir de buradaki gibi her misafir için bir tane hazırlarsanız, evinizden çıkmadan bir piknik keyfi yaşamanız işten bile değil. 

Parlak renklerde sandalyeler

homify:  tarz Yemek Odası, Modern

Sandalyeler için alışılmış krem rengi, siyah, kahverengi gibi alternatifleri bir kenara bırakın. Yeşil, mor, menekşe gibi parlak renklere bir şans verin. Yemek odanızın havasının birden değiştiğine tanık olacaksınız.

Taş duvar

Engel & Völkers Bodrum – Engel & Voelkers Bodrum:  tarz Yemek Odası, Modern
Engel & Völkers Bodrum

Engel & Voelkers Bodrum

Engel & Völkers Bodrum

Doğal taşlar evlerimizin bütün bölümlerinde giderek daha fazla kullanılıyor. Buna karşın yemek odalarında bu türden çok fazla tasarım görmüyoruz. Buradaki gibi bir taş duvar, yemek odanıza zarif ve iddialı bir hava katabilir.

Sandalyelere mahkum değilsiniz

Yemek odalarında genellikle yemek masaları ve standart sandalyelerden oluşan bir takım yer alır. Peki ama sandalyelerden başka alternatif yok mu? Fikirlerinizi serbest bırakın, buradaki gibi uzun bir puf da pekâlâ ihtiyaçlarınızı karşılayabilir. Üstelik sıradışı ve akılda kalıcı bir model olmakla da kalmıyor, olağanüstü bir şıklığa sahip.

Kontrast renkler kullanın

Kerim Çarmıklı İç Mimarlık imzası taşıyan bu yemek odasını öne çıkaran unsur, hiç kuşkusuz yemek masası ve iskemlelerin renkleri arasındaki güçlü kontrast. Bu tarz denemeler sizin yemek odanızı da canlandırabilir.

Ayna ferahlık katar

Aynalar her türden iç mekanı olduğundan geniş göstermek ve ferahlatmak için harika çözümlerdir. Neden yemek odanıza da geniş bir aynayla ferahlık katmayasınız?

Mermer geri döndü!

Yıllar önce pastane ve muhallebici gibi mekânlarda ve çok sık olmamakla birlikte kimi evlerde gördüğümüz mermer masalarla bu sıralar tekrar karşılaşıyoruz. Voltaj Tasarım imzasını taşıyan bu odada olduğu gibi koyu renkli bir mermer masa, yemek odanıza asil bir hava katacaktır. 

Perde ve sandalyelerde renk uyumu

Kontrastın yanı sıra, renk uyumuyla da harika sonuçlar alabilirsiniz. Ahşap iskemlelerin minder bölümüyle perdelerde aynı rengin tercih edilmesi bu odanın tartışmasız belirleyici özelliği. Akılda kalıcı olduğuna da hiç şüphe yok.

Cam bir yemek masası

As Tasarım - Mimarlık – C.A.ŞEKERCİ ALSANCAK EVİ:  tarz Yemek Odası, Modern
As Tasarım – Mimarlık

C.A.ŞEKERCİ ALSANCAK EVİ

As Tasarım - Mimarlık

Cam bir yemek masası, doğru masa örtüsü kullanımı ve derli toplu bir sofra yerleşimi ile harika sonuçlar verebilir. Özellikle de sandalyeleriniz ve yemek odanızdaki diğer aksesuarlara da güveniyorsanız. As Tasarım – Mimarlık imzası taşıyan bu odada cam yemek masası uygulamasında çok başarılı bir sonuç alınmış.

İddialı desenler

5A Design – BOSPHORUS CITY, RESIDENCE:  tarz Yemek Odası, Modern
5A Design

BOSPHORUS CITY, RESIDENCE

5A Design

Sandalyelerde klasik mat renkler veya tek parlak renkler yerine, burada gördüğünüz gibi iddialı desenler de tercih edebilirsiniz. Bu desenleri gölgede bırakmayacak sade bir yemek masası ve yine bunlara eşlik eden aksesuarlar ile, desenli sandalyeleriniz yemek odanızın yıldızı olacaktır.

İştah açan yemek odaları yazımız da ilginizi çekebilir.

Bu fikirlere sizin de ekleyecekleriniz varsa yorum kutucuğunu kullanabilirsiniz.
Casas inHAUS:  tarz Evler, Modern

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var?
Bizimle temasa geçin!

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!