Farklı ve sıradışı 15 banyo duvarı uygulaması | homify | homify
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:3646:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3

Farklı ve sıradışı 15 banyo duvarı uygulaması

Homify TR Homify TR
Bakü Projesi Banyo Eklektik Banyo Origami Mobilya Eklektik
Loading admin actions …

Banyolar evlerimizin belki de dekorasyonu en zor yaşam alanlarından biri. Çünkü seçenekler ilk bakışta oldukça dar görünüyor. Sonuçta ıslak zemin, fayans duvarlar, duşakabin, küvet, lavabo ünitesi ve tuvalet ünitesinden ibaret olan banyolar aslında bir hayli çeşitli, renkli, şık ve sıradışı dizaynlara sahip olabilir. Bunun en iyi yollarından biri de banyo duvarlarında ezber bozan şık tasarımlar kullanmak. İşte banyonuzun dokusunu değiştirecek 15 farklı banyo duvarı uygulaması. 

Modern rafların çekiliği

Çekmeköydekorasyon Kırsal Banyo Dekorasyontadilat Kırsal/Country
Dekorasyontadilat

Çekmeköydekorasyon

Dekorasyontadilat

Banyolardaki duvar aksesuarları genelde klasik banyo dolaplarından ibarettir. Dekorasyon Tadilat tarafından dizayn edilen bu banyodaysa beyaz parlak fayansların üzerine uygulanan sıradışı ve modern yapılı raflar odaya şık bir yaşam alanı izlenimi kazandırıyor. 

Tarihi hamam dokusu

HÜRREM Klasik Banyo VERA DUŞ Klasik
VERA DUŞ

HÜRREM

VERA DUŞ

Hamam keyfi yapabilmek ve o estetiği yaşayabilmek için evinizden hiç çıkmasanız ne güzel olur değil mi? İşte Vera Duş tarafından tasarlanan ve uygulanan bu mermer hamam da tarihten gelen klasik bir seçkinliği yaşatıyor. 

Klasik fayans seçimi

Banyodaki tüm duvarların aynı renk ve desenden oluşması yerine resimdeki Eyüp Dekorasyon tarafından tasarlanan banyoda da görüldüğü gibi banyo ve duşakabinin alanının cephelerinin klasik ve hareketli fayanslarla kapanması banyonun estetiğini klasik bir tarzda arttırıyor. 

Estetik tonlamalar

Novo Maison Bodrum Modern Banyo ARTHUR&MILLER Modern
ARTHUR&MILLER

Novo Maison Bodrum

ARTHUR&MILLER

Banyoda beyaz fayanslardan sıkıldıysanız ahşap görünümlü açık renkli bu fayanslar banyonuzu renklendirmek ve ona şık bir görünüm kazandırmak için ideal seçeneklerden biri. Tüm duvarların ve yerin aynı sütlü kahve renginin tonlamalarından oluşması tekdüzeliği önlerken bütün bir karakter oluşturuyor. 

Mermerin sağlam zarafeti

#Ataşehirdekorasyon Modern Banyo Ev TAdilatları Modern
Ev TAdilatları

#Ataşehirdekorasyon

Ev TAdilatları

Mermerin verdiği o havalı, estetik, şık ve zarif duruşu başka hangi malzeme verebilir ki? Mermer özellikle banyo tasarımlarında duvarlarda ve yerlerde kullanıldığında yaşam alanının dokusunu tamamen değiştiriyor ve göz alıcı banyolar yaratıyor. 

Kiremitteki asalet

Bayrampaşadekorasyon Klasik Banyo Ysk Tadilat Klasik
Ysk Tadilat

Bayrampaşadekorasyon

Ysk Tadilat

Kiremit rengini kim sevmez? Evlerin her odasında kullanılabilecek kiremit duvarların genel olarak her yaşam alanına estetik ve seçkinlik katmak gibi bir özellikleri var. Banyoda kullanıldığında da çıkan sonuç göz kamaştırıcı oluyor haliyle. 

Duvar resimleri

Eklektik Banyo homify Eklektik

Son derece sıradan bir banyoyu bile tamamen değiştirebilecek ve banyonuza kusursuz bir modernlik katabilecek bir diğer uygulama da sade duvar resimleri. Beyaz banyo duvarlarını sıkıcılıktan kurtarmak için hem basit hem etkili bir yöntem. 

Modern bir hareketlilik

Bir başka mermer uygulaması örneğini de Kerim Çarmıklı İç Mimarlık imzası taşıyan bu banyoda görüyoruz. Gri lekeli beyaz mermer malzeme banyonun dizaynına uygun şekilde yaşam alanına modern bir hava ve hareketlilik katıyor. 

Ahşap sıcaklığı

Engel & Voelkers Bodrum Modern Banyo Engel & Völkers Bodrum Modern
Engel & Völkers Bodrum

Engel & Voelkers Bodrum

Engel & Völkers Bodrum

Islak zemine pek uygun olmadığı için banyolarda ahşap pek kullanılan bir malzeme değildir aslında. Ama artık suya dayaıklı ahşap malzeme uygulamaları çoğalıyor ve resimdeki gibi sıcak karakterli şık banyolar yaratmak mümkün. 

Işıltılı dokunuşlar

Sunflower'da Bir Ev Klasik Banyo homify Klasik
homify

Sunflower'da Bir Ev

homify

Banyolarda kullanılan fayansların seçimi de banyonun atmosferini ve karakterini belirlemek için bir hayli önemli öğelerden biri. Resimdeki gibi gümüş rengi ışıltılı fayanslarla parlak açık renkli desenli fayansların karışımı banyolara aydınlık bir dokunuş kazandırıyor. 

Hareketli desenler ve modern aksesuarlar

Resimde örneğini gördüğümüz duvar uygulaması, modern dokunuşların hareketli duvar desenleriyle harmanlanarak hem modern hem de canlı bir atmosferin sıradışı örneklerinden biri. Yer döşemesiyle duvarın aynı desene sahip olması banyoya yekpare bir estetik kazandırmış. 

Banyoda taş duvarlar

Banyonuzun duvarlarında taş kullanırsanız, işte ortaya böyle şık ve elegant bir görüntü çıkıyor. Küçük ya da büyük her banyoda seçkinlik yaratan bu uygulama dilerseniz yalnızca tek bir cephede kullanılarak modern bir izlenim de yaratıyor. 

Sanatsal duvarlar

ÖZEL ÇİNİLİ BANYO, CAM MASAJLI BANYO ARMATÜRÜ Modern Banyo Gizem Kesten Architecture / Mimarlik Modern
Gizem Kesten Architecture / Mimarlik

ÖZEL ÇİNİLİ BANYO, CAM MASAJLI BANYO ARMATÜRÜ

Gizem Kesten Architecture / Mimarlik

Çininin güzelliğini tartışmaya gerek yok. Banyolarda da özel çini uygulamaları tasarlanarak hem renkli, hem modern dokunuşlu sanatsal hem de klasik dokunun iç içe geçtiği eklektik tasarımlar elde etmek mümkün. 

Köşesiz duvarlar

Suit banyo Modern Banyo homify Modern
homify

Suit banyo

homify

Duvarların yalnızca döşemeleriyle değil aynı zamanda şekilleriyle de yaratmak istediğiniz atmosferi tamamlamanız mümkün. Resimdeki örnekte banyonun bir cephesindeki duvar köşesizleştirilmiş ve altın renkli dokunuşları olan minimal bir fayans tercih edilmiş. 

Enerjik ve hareketli

Bakü Projesi Banyo Tasarımı Eklektik Banyo Origami Mobilya Eklektik
Origami Mobilya

Bakü Projesi Banyo Tasarımı

Origami Mobilya

Origami Mobilya tarafından dizayn edilen bu mor ve gümüş ağırlıklı rengarenk ve capcanlı banyo da klasik banyolardan sıkılan ve yüksek enerjili yaşam alanları tercih edenler için ideal bir örnek. 

(Evinizdeki diğer yaşam alanlarındaki duvarları da sıradışı bir şekilde tasarlamak istiyorsanız Renkgarenk duvarlarla enerjik yaşam alanları isimli yazımıza da göz atabilirsiniz.)

Bu banyo duvarı uygulamalarını siz nasıl buldunuz? Fikirlerinizi yorum kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.
Modern Evler Casas inHAUS Modern

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var?
Bizimle temasa geçin!

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!