İdeal elbise dolabı nasıl olmalı? 12 enfes örnek

umit atdağ umit atdağ
homify Giyinme OdasıElbise Dolabı & Komodinler
Loading admin actions …

Yatak odalarımızda veya giyinme odalarımızda yer alan elbise dolapları  günümüzde hayatımızı kurtaran  en önemli eşyalar olmuştur. Çok farklı modellere sahip bu dolaplar kullanım sıklığı ve kullanım amacına göre farklı modeller de tasarlanabilir. Kullanım sıklığınıza ve ihtiyaç durumunuza göre bir elbise dolabı tasarımında nelerde dikkat edeceğiniz görmek ve dolaplar hakkında fikir sahibi olmanız için birbirinden farklı ve modern elbise dolaplarını bir araya getirdik. Bu dolaplar içinde çekmece sayısından bölme sayısına her detay hakkında fikir edinebilirsiniz. Homify modern elbise dolapları sayfasında yer alan bu modern ve şirin dolapları birlikte inceleyelim.

İşlevsel dolaplar

Bir elbise dolabının işlevsel olması ve ihtiyacınızı gidermesi için kapaklı bölmelere, çekmecelere, açık bölmelere sahip olması gereklidir. Bu dolap modelinde ihtiyaç duyacağınız her detay mevcut olduğu için oldukça işlevsel ve fonksiyonel bir dolap olmuş.

Kapaksız dolaplar

Elbise dolabı için sürgülü kayar kapaklı dolapları tercih edebilir veya kapaksız bir dolap modeli de tercih edebilirsiniz. Kapaksız modeller arasından saklama kutuları olan bu model yatak odanızda harikalar yaratacaktır.

Çekmeceli dolaplar

Kullanım şeklinize göre daha sık çekmeceli bir elbise dolabı tercih edebilir, kapakları sayesinde  bu çekmeceleri estetik bir şekilde gizleyebilirsiniz. Çekmece sayısı ihtiyacınıza göre düzenlenebilir.

Askılı dolaplar

Ankara Giyinme Odası Modelleri homify Giyinme OdasıElbise Dolabı & Komodinler
homify

Ankara Giyinme Odası Modelleri

homify

Elbise dolabınız içinde gömleklerinizi kırıştırmadan saklamak istiyorsanız askı bölümü oldukça fazla olan bu dolap modelini tercih edebilir,  ceketlerinizi ve gömleklerinizi ütülü bir şekilde muhafaza edebilirsiniz.

Elbise rafları

Gwel an Treth Perfect Stays Modern Giyinme Odası
Perfect Stays

Gwel an Treth

Perfect Stays

Günlük kullanım için kullandığınız elbiseler için dolap içinde raf sistemi tercihe edebilir, günlük kullanım elbiselerinizi istediğiniz zaman ulaşabileceğiniz bir uzaklıkta muhafaza edebilirsiniz. Bu açıdan resimdeki kapaksız dolap tam size göre bir model.

Aynalı dolaplar

Richmond Fitted Bedroom Furniture homify Yatak OdasıElbise Dolabı & Komodinler
homify

Richmond Fitted Bedroom Furniture

homify

Yatak odalarınızda  boy aynası için ideal yeriniz yoksa elbise dolaplarının kapaklarının üzerine  ayna tercih ederek  boy aynası ihtiyacınızı giderebilir, fonksiyonel bir dolaba sahip olabilirsiniz. Ayrıca çok kapaklı bir dolap tercihiniz ayna sayısını artırmanızı da sağlayacaktır.

Zarif ve şık dolaplar

Şık bir yatak odası dekorasyonu yapacaksanız resimdeki gibi görsel açıdan herkese hitap eden bu modeli tercih edebilirsiniz. İç tasarımı tamamen ihtiyaçlarınıza göre şekillenebilir olan bu dolap kapak tasarımı ile de yatak odanıza hitap ediyor.

Gömme dolaplar

Neo Romantic CABINET Giyinme OdasıElbise Dolabı & Komodinler
CABINET

Neo Romantic

CABINET

Yatak odalarınızda yeriniz varsa gömme bir dolap modeli tercih edebilirsiniz. Bu dolap modeli ile yatak odanızdan bağımsız bir elbise dolabına sahip olabilir,  elbiselerinizi gizli bir şekilde muhafaza edebilirsiniz.

Askı rafları

Yatak odanızda sanal bir dolap tasarımı yaparak ihtiyaç duyduğunuz gömlek ve ceketleri hemen yanınızda  muhafaza edebilirsiniz. Askı rafları fazla olan bu dolap modelinin kapaklarını tamamen cam yaparak farklı ve ilgi çeken bir dolap modeline sahip olabilirsiniz.

Raflı dolaplar

Bir elbise dolabında olması gereken askılık ve raflar farklı tasarımlara sahip olabilir. Dolap tasarımını istediğiniz gibi yapabilir veya resimdeki gibi metal raflar ile ayakkabılarınız dahil tüm elbiselerinizi sürgülü kayar kapılı dolap içinde muhafaza edebilirsiniz.

Çatı katı dolapları

Elbiseleriniz için yatak odanızda yer yoksa çatı katında bir odayı dolap olarak tasarlayabilir, çatı katı duvar rafı şeklinde bir dolaba sahip olabilirsiniz. Kapaksız raflar ve kutu saklama alanı ile şık bir dolaba sahip olabilirsiniz.

Raf ve çekmece

M.B. Evi avci_burak Modern Giyinme Odası
avci_burak

M.B. Evi

avci_burak

Askılığı olmayan bir dolaba sahip olmak ve ütülü gömlekleri katlanmış bir şekilde muhafaza etmek için sadece çekmece ve raflardan oluşan bu modeli tercih edebilirsiniz.

Bu elbise dolaplarını siz nasıl buldunuz?

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var?
Bizimle temasa geçin!

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!