Компания архитекторов Латышевых 'Мечты сбываются': kırsal tarz tarz Oturma Odası

Modern tasarımı ile rüya gibi bir kır evi (Planlarıyla birlikte!)

Homify Homify
Loading admin actions …

Ahşap yapılı, çatılı ve müstakil ev denince aklınıza hemen oduncu temalı dağ evleri gelmesin. Kır evi konsepti taşıyan ancak tasarımı ve iç mekanları ile en lüks daireleri bile geride bırakan modern evler de yapılıyor. Bu yazımızda sizlere bu evlerden birini tanıtacağız. Hem iç mekanları hem de duş cephesi ile dikkat çeken bu çiçek gibi eve bayılacaksınız. Evin harika bir terası, bakımlı bir bahçesi, kullanışlı odaları ve bir de asma katı bulunuyor. Gelin bu ferah evi birlikte daha yakından inceleyelim. 

Müstakil evlere farklı örnekler görmek isterseniz ’Görenleri kıskandıracak 10 müstakil ev’ başlıklı yazımıza da bir göz atabilirsiniz. 

Bu dış cepheye bayılacaksınız

Modern stil ev dekorasyonunda en sık kullanılan renk dengesi beyaz, açık renk ahşap ve canlı bir vurgu rengi ile yapılandır. Bu kombinasyonu iç mekanlarda görmeye alışkınız peki ya dış cephe? Bu modern tasarımlı evin dış cephesinde sarı vurgusu ile muhteşem bir renk dengesi oluşturulmuş. Tek katlı, tek eğim üçgen çatılı bu basit ve sade evin dış cephesinde başka özellikler de var. Örneğin evin arka bahçesinde bulunan bu şık teras ahşap plakalardan oluşan zebra duvarlar ile çevrelenmiş. Modern bir odun sobası ile ısıtılan bu yarı açık teras evin en güzel alanlarından biri olabilir.

Ahşap levhalar ile şık oyunlar

Evin balkon korkuluğu ve çit gibi detaylarında da yine ahşap plakalar ile oluşturulmuş zebra desenler kullanılmış. Açık renk ahşaba harika bir canlılık katan sarı vurgu ise evin hem iç hem dış mekanlarında göze çarpıyor. 

Siz de evinizin dış cephe kaplamasında modern ve dikkat çekici bir tasarım oluşturmak isterseniz profesyoneller sayfamıza göz atarak danışmanlık alabileceğiniz bir mimar, iç mimar veya dekoratör bulabilirsiniz. 

İç mekanlara da göz atalım

Evin dekorasyonunda modern-iskandinav özellikler göze çarpıyor. Beyaz ve antrasit renklerine sarı ile yapılan vurgu evin dekorasyonunda da ana tema olarak karşımıza çıkıyor. 

Oturma odasında gri tonunda seçilen rahat bir koltuk, puf ve halı kullanılmış. Dekoru tamamlayacak şekilde sarı ve gri kırlentlerden faydalanılmış. Ayrıca açık tonlarda ahşap malzeme evin neredeyse her alanında kullanılmış. 

Mutfak ve yemek masası

Baştan sona ham görünümlü ahşap ile dekore edilmiş bu mutfak insanın açan bir güzelliğe sahip. Stor perdeli pencereler ve siyah çelik lambalar ile aydınlanan mutfağın ferah bir havası var. Yemek masasında süsleme olarak canlı çiçekler ve aksesuar olarak doğal ögeler tercih edilmiş.

Planlar-1

Planlara baktığınızda evin odalarının yerleşimini daha rahat bir şekilde görebilirsiniz. Oturma odası, yemek odası ve mutfak olarak planlanan geniş salonun asma kata çıkan merdivenleri var. Merdivenlerin hemen arkasında ise banyo ve diğer iki odaya açılan kapılar ile antreyi görebilirsiniz. Bu iki geniş oda yatak odası olarak planlanmış ancak çalışma odası olarak da kullanılabilir. 

-2

Bu planda ise asma katı görebilirsiniz. Salona bakan açıklığı sayesinde son derece ferah olan katın verandası manzarası da var.  

Asma kat

Yapı olarak tek katlı olan evin oturma odasına bakan bir asma katı bulunuyor. Oldukça geniş bir alana sahip olan bu kat yatak odası olarak kullanılmış. Evin oturumu pek geniş sayılmasa da bu asma kat sayesinde kullanışlı alanlar elde edilmiş. Hem dekorasyonu hem de dış cephe özellikleri ile göz dolduran bu sevimli ve çiçek gibi ev size kendi yaptıracağınız ev için ilham verebilir. 

Bu ev projesini siz nasıl buldunuz?
Casas inHAUS: modern tarz Evler

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var? Bizimle temasa geçin!

Ücretsi̇z danişmanlik talep edi̇n

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!