七澄建築有限公司: kırsal tarz tarz Evler

Her yönüyle çiçek gibi bir ev

Homify Homify
Loading admin actions …

Çocukken kurduğunuz hayaller ya da çizgi film kahramanlarının evleri gibi bir evle tanışmak ister misiniz? Bu yazımızda size lacivert ve beyaz dış cephesi, ahşap verandası, asma katı ve muhteşem bahçesi ile çiçek gibi bir ev tanıtacağız. Oldukça geniş ve ferah iç mekanlara sahip olan bu küçük evi tanıyınca kendi evinizi yaptırmak için sabırsızlanacaksınız.

Bahçeli, müstakil, tek katlı veya asma katlı evlere farklı örnekler bulmak isterseniz aşağıdaki yazılarımıza da göz atabilirsiniz. 

Türkiye'den kusursuz 10 müstakil ev

Görenleri kıskandıracak 10 müstakil ev

Masallardaki evler gibi!

Herkesin hayalini süsleyebilecek güzellikteki bu evin ilk göze çarpan özelliği bakımlı ve iyi tasarlanmış bahçesi oluyor. Taş yürüyüş yolu ve kaplamalar, süs bitkileri, ahşap veranda ve sevimli mobilyalar ile dekore edilmiş bu bahçe dikkat çekmeyecek gibi değil.

Akılda kalan bir dış cephe

Evin dış cephesinin en önemi özelliği lacivert ve beyaz renklerin ahşap detaylar ile uyumu olabilir. Basit bir mimariye sahip olan ama görüntüsü ile benzerlerini geride bırakan yapının iç mekanları da oldukça kullanışlı ve şık. Böyle bir evi yaptırmak için betonarme yapı sistemlerinden faydalanabileceğiniz gibi alternatif sistemleri de değerlendirebilirsiniz. Alternatif yapı sistemleri hakkında daha detaylı bilgi almak ve size özel çözümler bulmak isterseniz mimar veya inşaat şirketleri ile iletişime geçebilirsiniz.

Dört tarafı saran veranda

Genelde evin girişinde ya da arka bahçeye açılan kapının önünde bulunan teras ve verandalar, bahçeli evlerin en keyif veren alanlarıdır. Bu şirin evin verandası ise daha farklı bir tasarıma sahip. Evin dört tarafında oldukça geniş tutulan çatı alınlığı eve dört kullanışlı veranda alanı kazandırmış. Ayrıca üst katları da teras olarak kullanmak mümkün.

Bu girişe bayılacaksınız

Bahçeden evin girişine uzanan taş yürüyüş yolu ve devamında konukları karşılayan ferforje bisiklet, tahta kasa gibi dekoratif retro ürünler evin en büyük güzelliği olabilir. Sizde kendi evinizin girişinde bu tip ürünlere yer vererek çizgi film gibi bir veranda oluşturabilirsiniz.

Beyaz ve lacivert

Birlikte çekici bir kontrast oluşturan bu iki renk dış cephede ve kapı pencere pervazlarında kullanılarak ahşap veranda ile güzel bir uyum yakalamış. 

İç mekanlarda tahta strüktürler

Rustik evlerin en önemli özelliklerinden biri olan açıkta bırakılan tahta strüktürler modern yapılara da oldukça yakışıyor. Bu evin iç mekanlarında da açıkta bırakılan taşıyıcılardan yararlanılmış.

Göz alan ferahlık

Çatı katı açık bırakılarak eve oldukça yüksek bir tavan kazandırılmış ve bu yükseklik sayesinde ev en iyi şekilde aydınlanıyor. Geniş mekanlar ve çok sayıda pencere de bu ferahlıkta etkili.

Dekorasyonda modern rustik esintiler

Retro ürünlerin bolca kullanıldığı dekorasyonda mavi tonları ve ahşap öne çıkıyor. Monokromatik bir renk dengesine sahip olan koltuk takımı sizce de harika değil mi?

Asma kat

Evin çatı katının açık bırakılarak tavanın yüksek tutulduğundan bahsetmiştik. Ayrıca bu alana bir de asma kat planlanmış. Eve çok kullanışlı ve ferah bir oda kazandıran bu yöntem bir tasarım harikası.  

İç mekanlara bakan asma kat

Evin bütün ferahlığını karşısına alan bu oda çalışma odası veya yatak odası olarak rahatlıkla değerlendirilebilir. Çatının üçgen eğimi altında son derece şık ve modern bir alan.

Bu ev projesini siz nasıl buldunuz?
Casas inHAUS: modern tarz Evler

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var? Bizimle temasa geçin!

Ücretsi̇z danişmanlik talep edi̇n

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!